PDA

View Full Version : سوال: یه سوال پیش پا افتاده از موقعیت کامپوننت ها روی فرم

mbsmbsmbs
چهارشنبه 16 تیر 1389, 18:04 عصر
با سلام
می خواستم بدون چطوری میشه کامپوننت ها رو از سمت راست مثلا با 20 پوینت تراز کرد

منظورم اینه که برای تراز کردن هر عنصر از سمت چپ مشکلی نداریم

panel1.laocation=new locaction(20,89)
که در واقع این 20 در کد بالا فاصله عنصر از لبه سمت چپ فرم است اما
اگه بخواهیم فاصله از لبه سمت راست فرم باشد چه کنیم؟
با تشکر

mbsmbsmbs
چهارشنبه 16 تیر 1389, 18:22 عصر
کسی نیست این سوال ساده رو جواب بده
با تشکر

sinashahab
چهارشنبه 16 تیر 1389, 18:48 عصر
چرا من جواب میدم ولی اگه نفهمیدی پای خودته !! :لبخند:
فقط یه کمکی باید فکر می کردی !!:لبخند:

باید عرض فرم رو منهای 20 به علاوه ی اندازه ی کامپوننت کنی .

به همین سادگی /:تشویق: تشکر هم یادت نره .

vandermond
چهارشنبه 16 تیر 1389, 18:54 عصر
خب مي توني پهناي فرم و پهناي كامپوننت رو بدست بياري و...

int SpaceFromRight = 20;
int LeftSpace=this.Width - Component.Width - SpaceFromRight;
Component.Left = LeftSpace;

vandermond
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:20 عصر
نميخام بحث به حاشيه بره ولي حالا كه جواب معلوم شده بزاريد اينو بگم:
واقعا اين (تشكر و ....) مشكلي هستش كه بعضي وقتا تا تشكر نكني جوابت رو نميدن (البته توي اين فروم رو نميگم فقط) و به نظر من كار خيلي ..... (البته اصلا قصد توهين به sinashahab جان:بوس: رو ندارم بلكه بعضي وقتا اين ادبيات هم شيريني خاص خودش رو داره!)
در كل نظر من اينه كه هر كس جواب خودش رو بده و خواننده تصميم بگيره كه تشكر بكنه يا نه. نه كه خواننده رو مجبور .... .

sinashahab
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:01 عصر
این پست برای جواب سوال آخر هست :

اخه همین طوری که نمیشه !:افسرده:
خیلی ها رو دیدم با این که من وقت گذاشتم و جوابشونو به ظور کامل گرفتن ولی تشکر کردند !!!
خوب گاهی وقتا آدم به دل گرمی نیاز داره! (فقط من نه) اگه الان از من تشکر کنن فردا برای هر کاری که برشون می کنن تشکر می کنن :لبخند:

باشه دیگه نمی گم :ناراحت:

mbsmbsmbs
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:27 عصر

خیلی ها رو دیدم با این که من وقت گذاشتم و جوابشونو به ظور کامل گرفتن ولی تشکر کردند !!!
خوب گاهی وقتا آدم به دل گرمی نیاز داره! (فقط من نه) اگه الان از من تشکر کنن فردا برای هر کاری که برشون می کنن تشکر می کنن :لبخند:

دوست عزیز شما درست میگید
اما همین امروز من توی تالار اکسس تاپیکی رو دیدم که فردی نوشته بود تا زمانی که 100 تشکر نگذارید برنامه رو نمیگذارم و این تعجب آوره

vandermond
چهارشنبه 16 تیر 1389, 21:03 عصر

من كه گفتم به شما بر نخوره. من منظورم افرادي مثل اونايي كه mbsmbsmbs گفتن بود. تو بعضي فروم هاي ديگه نميدونيد چطور سر و دست ميشكونن كه يكي براشون تشكر كنه. بعضياشون هم فكر كنم با دو نام وارد ميشن و براي خودشون تشكر ميزارن!!!
بله براي كارهايي كه واقعا وقت ميبره حق با شماست. ولي يه جواب خشك و خالي كه ... (البته باز هم ميگم منظورم شخص خاصي نيست و اينا رو كلي ميگم)
البته من نميدونم اگه كسي تشكرش زياد باشه چي ميشه؟؟!!! اگه ميدونستم شايد خودم هم ...