PDA

View Full Version : سوال در مورد #if

خسرو خان
چهارشنبه 16 تیر 1389, 18:20 عصر
سلام
دستور #if برای چی بکار میره .
میشه یه مثال بزنید ؟
ممنون

خسرو خان
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:42 عصر
هنوز هیچی نخوندی برای چی سوال می پرسی ؟؟:عصبانی:

اگه منظورت if هست برای گذاشتن شرط هستش .
مثلا :
خوب حالا این یعنی این که اگه توی تکست باکس نوشته بود Sina SSh سپس نام فرم بشه Shahab

به نظر من از همین اول نرو رو کار دیتابیس و پول و .... .
اول خوب یاد بگیر و یکی دو کتاب بخون بعدش کم کم برو تو کار دیتابیس . الان شما هیچی نخوندید اومدید در مبحث دیتابیس .(چون همین سوال شما تو اول کتاب های آموزشی هست !!!:اشتباه:)

ماشا الله از کسی هم که تشکر نمی کنی :لبخند:

سلام
اقا منظور من if نیست
بلکه #if (شارپ ایف) هست . میخوام اونو توضیح بدین .
بنده حدود 4 ساله که دات نت کار میکنم . بیشتر کار هام با sql انجام دادم .
مدرک mcts و mcse و بخشهای از مدرک سیسکو رد هم دارم .
این ها فقط برای توضیحات بود . ارزش دیگری هم نداشت

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:48 عصر
سلام . این شرط به همراه یک کلمه کلیدی دیگه برای اینکه اجرا شدن و یا نشدن تعدادی کد رو بتونید کنترل کنید به کار میره . مثلا میخواید در نسخه ترایال برنامه خودتون تعدادی کد داشته باشید ولی نمیخواید کاربر بتونه این کد هارو اجرا کنه و توابع غیز قابل دسرسی باشند . یک روش اینه که در نسخه ترایال کدها رو قرار ندید . ولی سی شارپ یان امکان رو به شما میده که کدهارو در برنامه داشته باشید ولی دسترسی بهشون رو محدود کنید .

به اینها اصطلاحا دستورات پیش پردازشگر گفته میشه .

از دستورات پیش پردازشگر دیگه #define, #undef هست . میخواهید بگید که تحت چه شرایطی برنامتون قابلیت کامپایل کدهای مهمی که قعلا نمیخواید تو برنامه قابل اجرا باشند رو داشته باشه . ابتدا در بخش بالای فراخونی نیم اسپیس ها یک متغیر مثلا debug رو #define میکنید .
حالا مینویسیم که اگر اون متغیر دیفاین شده بود ، فلان کدمون رو اجرا کن .اگر دیفاین نشده باشه پس کدمون کلا کامپایل نمیشه . دقت داشته باشید کامپایل:

#if debug
//my codes...
#endif

بدین صورت شما فقط با دیفاین کردن یک دونه متغیر اونم همون قسمت اول کلاس میتونید کنترل کامپایل شدن یا نشدن چندین خط کد رو در اختیار داشته باشید .لازم به ذکر هست که با دیفاین نکردن اون کلمه دلخواهتون که من تو این پست اسمشو گذاشتم "متغیر" (در واقع متغیر نیست ) کامپایلر ارور نمیده که چرا براش شرط نوشتید . همینطور میتونید از دستورات پیش پردازشگر دیگه (مثل #undef) هم به وقت نیاز استفاده کنید .دستور #undef هرجا استفاده بشه دیفاین اون کلمه رو نقض میکنه و به قول خودمون میسوزونتش.همچین که از اول انگار نبوده .

sinashahab
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:53 عصر
سلام
اقا منظور من if نیست
بلکه #if (شارپ ایف) هست . میخوام اونو توضیح بدین .
بنده حدود 4 ساله که دات نت کار میکنم . بیشتر کار هام با sql انجام دادم .
مدرک mcts و mcse و بخشهای از مدرک سیسکو رد هم دارم .
این ها فقط برای توضیحات بود . ارزش دیگری هم نداشت

ببخشید . معزرت می خوام .

اخه رفتم به پست هاتون یه نگاه انداختم دیدم همش درباره ی سوال در مورد دیتابیس هست .:چشمک:
بعدش گفتم شاید خیلی مبتدی هستید که اشتباه می کردم .:چشمک:

حالا به هر حال معزرت می خوام

sinashahab
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:56 عصر
سلام . این شرط به همراه یک کلمه کلیدی دیگه برای اینکه اجرا شدن و یا نشدن تعدادی کد رو بتونید کنترل کنید به کار میره . مثلا میخواید در نسخه ترایال برنامه خودتون تعدادی کد داشته باشید ولی نمیخواید کاربر بتونه این کد هارو اجرا کنه و توابع غیز قابل دسرسی باشند . یک روش اینه که در نسخه ترایال کدها رو قرار ندید . ولی سی شارپ یان امکان رو به شما میده که کدهارو در برنامه داشته باشید ولی دسترسی بهشون رو محدود کنید .

طرز استفاده اش به چه صورت هست ؟ مثالی هست که ببینم ؟:افسرده:

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:08 عصر
طرز استفاده اش به چه صورت هست ؟ مثالی هست که ببینم ؟:افسرده:
مثال و توضیحات بیشتر در همون پست درج گردید

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:15 عصر
ببینید لازم نیست کسی برنامشو بنویسه شما اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ed8yd1ha%28VS.71%29.aspx)رو یه نگاه بندازید کلا همش رو متوجه میشید . بسیار کامل مثال زده برای هرکدوم . ضمنا این سایت (http://lmgtfy.com/?q=%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA+%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8% B2+%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7+%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8% AC%D9%88+%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF)هم هست :دی