PDA

View Full Version : کدام بهتر است؟

bestirani2
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:07 عصر
سلام
به نظر دوستان
1. اگه من بخواهم یک فایل متنی ثابت را وارد برنامم کنم که به دفعات استفاده میشه به نظرتون قرار دادن در پایگاه داد و درخواست اون از نظر مصرف سی پی یو و رم بهینه تر هست و یا فراخوانی آن با استفاده از توابع خواندن فایل؟
2. به نظرتون از نظر مصرف سی پی یو و رم بهتر هست اطلاعات مورد نیاز از دیتابیس را وارد آرایه کنم و از آرایه استفاده کنم و یا در هر قسمت به طور جدا از خود پایگاه داده بگیرم؟

صابر طهماسبی
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:33 عصر
سلام
1- ای کار بستگی به حجم داده های ذخیره شده در فایل شما دارد ولی حالاتی ممکن است پیش بیاید که بسیار نادر است اما باید آن را در نظر داشت مثل اینکه تعداد کاربرانی که صفحه را باز می کنند زیاد شود و فقط کافی است اتفاقی درست لحظه ای که کاربری صفحه را درخواست می کند صفحه در حال پردازش فایل برای کاربر دیگر باشد که مشکل پیش می آید و چند حالت دیگر...
ولی در کل استفاده از پایگاه داده بهتر است.
2-اگر اطلاعاتی را که از پایگاه می خوانید خیلی سنگین هستند بهتر است یک به یک پردازش کنید و برای اطلاعات خیلی سنگین این کار بهینه است.

bestirani2
چهارشنبه 16 تیر 1389, 19:54 عصر
سلام
1- ای کار بستگی به حجم داده های ذخیره شده در فایل شما دارد ولی حالاتی ممکن است پیش بیاید که بسیار نادر است اما باید آن را در نظر داشت مثل اینکه تعداد کاربرانی که صفحه را باز می کنند زیاد شود و فقط کافی است اتفاقی درست لحظه ای که کاربری صفحه را درخواست می کند صفحه در حال پردازش فایل برای کاربر دیگر باشد که مشکل پیش می آید و چند حالت دیگر...
ولی در کل استفاده از پایگاه داده بهتر است.

تعداد کاربر را در هر باز کردن فایل یک دونه در نظر بگیرید با حجم 70 کیلوبایت
با این وضع فایل یا پایگاه داده؟

صابر طهماسبی
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:19 عصر
به نظر حقیر فایل

funpatogh
چهارشنبه 16 تیر 1389, 21:18 عصر
با این حجم کار شما که خیلی خیلی سبک است همون فایل بهتر است و به دردسر های دیتابیس نیاز نیست

bestirani2
چهارشنبه 16 تیر 1389, 23:07 عصر
با این حجم کار شما که خیلی خیلی سبک است همون فایل بهتر است و به دردسر های دیتابیس نیاز نیست
این فایل از یک سرور دیگر خوانده میشه
مثل سورس کد یک صفحه Html
که حالا میتونم هر دفعه عمل خواندن رو انجام بدهم و یا وارد دیتابیس کنم
نظر خودم هم این بود که هر دفعه خوندن بهینه تر از پایگاه داده هست ولی توی دیتابیس هم وارد می کنم تا در صورت، در دسترس نبودن سایت دوم از دیتابیس بخونه

rapidpich
پنج شنبه 17 تیر 1389, 14:45 عصر
سلام
به نظر دوستان
1. اگه من بخواهم یک فایل متنی ثابت را وارد برنامم کنم که به دفعات استفاده میشه به نظرتون قرار دادن در پایگاه داد و درخواست اون از نظر مصرف سی پی یو و رم بهینه تر هست و یا فراخوانی آن با استفاده از توابع خواندن فایل؟
2. به نظرتون از نظر مصرف سی پی یو و رم بهتر هست اطلاعات مورد نیاز از دیتابیس را وارد آرایه کنم و از آرایه استفاده کنم و یا در هر قسمت به طور جدا از خود پایگاه داده بگیرم؟

1.اگه از فایل بخونی همیشه سریعتره. قدرت پایگاه داده تو انجام کارهایی مثل Sort،Search و ... هست وگرنه بعضی اطلاعات که هر دفعه بش نیاز میشه و تغییر زیادی نمیکنه بهتره از فایل لود بشه.
2. شما بهتره هر دفعه فقط همون اطلاعاتی که لازم داری رو از دیتابیس بگیری نه هرچی داری مگه اینکه مطمئن باشی همه اطلاعات را(مثلا 10 خط پایینتر ) لازم داری.

صابر طهماسبی
پنج شنبه 17 تیر 1389, 15:16 عصر
این فایل از یک سرور دیگر خوانده میشه
مثل سورس کد یک صفحه Html

بهترین و سریعترین روش برای کار با فایلهای روی سرورهای دیگر استفاده از cURL است سایر توابع کند تر عمل می کنند برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=232600

bestirani2
پنج شنبه 17 تیر 1389, 15:27 عصر
2. شما بهتره هر دفعه فقط همون اطلاعاتی که لازم داری رو از دیتابیس بگیری نه هرچی داری مگه اینکه مطمئن باشی همه اطلاعات را(مثلا 10 خط پایینتر ) لازم داری.
منم منظورم این بود اطلاعاتی رو که نیاز داریم و به قول شما 10 خط پایین تر
به جای این که یک mysql_pconnect استفاده کنم از همون mysql_connect استفاده کنم ولی جداول دیگه ای هم که میدونم تا پایان اجرای برنامه نیاز هست را وارد آرایه ام کنم.

rapidpich
جمعه 18 تیر 1389, 18:46 عصر
هرچی تعداد queryهایی که استفاده میکنی کمتر باشه بهتره.
درضمن در هر بار اجرا فقط باید یک بار connect شی مگه اینکه فاصله بین connect شدن هات خیلی زیاد باشه(مثلا 30 ثانیه)