PDA

View Full Version : سوال: در مورد Master page

ppp1486
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:05 عصر
با سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوستان عزيز و گرامي يه سوال داشتم در مورد مستر پيج در ASP.net
چرا وقتي من يه مستر پيج ايجاد مي كنم و چيزايي كه تو ايجاد مي كنم و بخوام آنها را Debug و اجرا كنم درست اجرا مي شه ولي وقتي اجرا مي شه چيزي نمايش داده نمي شه لطفا راهنمايي كنيد

mohsen.nsb44
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:13 عصر
ميشه يكم واضح تر منظورتون رو بيان كنيد؟

ppp1486
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:17 عصر
ببنيد مستر پيج مثل صفحات aspx هستش يعني مي شه هر كاري كه تو صفحات aspx انجام مي ديم اونجا هم انجام بديم مثل ايجاد LINK BUTTON يا ايجاد TABLE ها ولي وقتي من اين كارا رو مستقيما تو مستر پيج انجام مي دم وقتي اجراش مي كنم يه صفحه سفيد مي ياد و چيزي نمايش داده نمي شه

mohsen.nsb44
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:21 عصر
ببنيد مستر پيج مثل صفحات aspx هستش يعني مي شه هر كاري كه تو صفحات aspx انجام مي ديم اونجا هم انجام بديم مثل ايجاد LINK BUTTON يا ايجاد TABLE ها ولي وقتي من اين كارا رو مستقيما تو مستر پيج انجام مي دم وقتي اجراش مي كنم يه صفحه سفيد مي ياد و چيزي نمايش داده نمي شه
خب دوست عزيز شما كه نبايد مستر پيج رو اجرا بكنيد شما بايد يك صفحه به عنوان مثال default ايجاد كنيد و به مستر پيج متصل كنيد بعد اون صفحه اي كه ايجاد كرديد رو اجرا كنيد.

ppp1486
پنج شنبه 17 تیر 1389, 13:44 عصر
نه اين مشكل من نيست صفحات aspx رو بلدم به صفحه master page وصل كنم
مشكل من اينه كه چرا وقتي از همون ابتدا كارامون رو اگه بخوايم تو مستر پيج انجام بديم نمي شه مثل ايجاد TABLE و .... بايد حتما اول كارامون رو تو صفحات aspx انجام بديم بعد body اون صفحه aspx رو تو مستر پيج paste تا درست بشه يعني نمي شه از همون اول اين كارا رو تو مستر پيج انجام داد؟؟؟

raziee
پنج شنبه 17 تیر 1389, 19:40 عصر
مشكل من اينه كه چرا وقتي از همون ابتدا كارامون رو اگه بخوايم تو مستر پيج انجام بديم نمي شه مثل ايجاد TABLE و .... بايد حتما اول كارامون رو تو صفحات aspx انجام بديم بعد body اون صفحه aspx رو تو مستر پيج paste تا درست بشه يعني نمي شه از همون اول اين كارا رو تو مستر پيج انجام داد؟؟؟
مشکلتون رو دقیقا متوجه نشدم.
اگه منظورتون کارایی مثل طراحی ظاهری و CSS هست که نباید مشکلی باشه. شاید شما کار خاصی میخواهید بکنید.
چند نکته در کار با MasterPage باید توجه داشت.
Content Page ها اول رندر میشن و بعد Master Page.(اگه اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن)
مسیر هایی که نسبت میدید به Master Page باید مسیر هایی باشند که مسیر درستی رو نسبت به فایل نهایی داشته باشه(منظور استفاده از فایل های Java Script, CSS, Imageو.. هست.

ppp1486
پنج شنبه 17 تیر 1389, 19:49 عصر
آره دقيقا طراحي ظاهري سايت منظورمه نمي تونم تو مستر پيج انجام بدم نمي دونم مشكل چيه؟؟؟
اروري نميده
وقتي اجرا مي كنم ظاهر سايت بالا نمي ياد صفحه سفيد تو اينترنت اكسپلورر نشون مي ده در صورتي كه من ظاهر سايت رو تو مستر پيج ساخته بودم نمي دونم مشكل چيه؟؟؟

raziee
پنج شنبه 17 تیر 1389, 20:05 عصر
اروري نميده
وقتي اجرا مي كنم ظاهر سايت بالا نمي ياد صفحه سفيد تو اينترنت اكسپلورر نشون مي ده در صورتي كه من ظاهر سايت رو تو مستر پيج ساخته بودم نمي دونم مشكل چيه؟؟؟

عجیبه!!:متعجب:
بعد از اجرا View Source بگیرید ببینید تو سورستون چی نوشته میشه.
حتما یه جای کار رو اشتباه رفتید.
اگه پروژه ی تست هست اینجا آپلود کنید ببینیمش. اگرم نمیشه اون پروژه رو آپلود کنید یه پروژه تست بسازید و آپلود کنید.

ppp1486
جمعه 18 تیر 1389, 12:33 عصر
اگه پروژه ی تست هست اینجا آپلود کنید ببینیمش. اگرم نمیشه اون پروژه رو آپلود کنید یه پروژه تست بسازید و آپلود کنید.

بفرما خدمت شما

http://mydlz.net/files/82/WebSite2.rar

البته اين درست شدش هستش مشكل من اينه كه اول بايد ظاهر سازي سايت رو تو يه صفحه مثلا default.aspx بسازم بعد body اون صفحه رو بيام تو مستر پيج paste كنم مستقيما نمي تونم تو مستر پيج ظاهر سازي رو انجام بدم مشكل چيه؟؟

profnami
جمعه 18 تیر 1389, 18:28 عصر
دوست عزیز کار با MasterPage زیاد پیچیده نیست !
اون قسمت از ظاهر صفحاتتون رو که میخواید ثابت باشه تو MasterPage طراحی کنید . قسمت پویای صفحات رو هم داخل خود صفحات . حالا مشکل شما کجاست ؟

ppp1486
جمعه 18 تیر 1389, 18:47 عصر
دوست عزیز کار با MasterPage زیاد پیچیده نیست !
اون قسمت از ظاهر صفحاتتون رو که میخواید ثابت باشه تو MasterPage طراحی کنید . قسمت پویای صفحات رو هم داخل خود صفحات . حالا مشکل شما کجاست ؟

دوست من مشكل من همينه نمي تونم ظاهر صفحات رو در master page ذخيره كنم وقتي تو مستر پيج طراحي مي كنم وقتي اجرا مي كنم يه صفحه سفيد تو مرورگر باز مي شه و ظاهر سايت رو كه ساختم رو نشون نمي ده

profnami
جمعه 18 تیر 1389, 19:07 عصر
میشه کدهایی MasterPage رو بزارید نگاه کنیم

ppp1486
جمعه 18 تیر 1389, 19:22 عصر
يه نگاهي به اين بندازيد ببينيد مشكلش چيه؟؟؟

http://mydlz.net/files/82/WebSite2.rar

البته اين كار مي كنه چون من ابتدا ظاهر سايت رو تو يه صفحه aspx ساختم بعد paste كردم تو قسمت body مستر پيج
شما اگه امكانش هست يه مسترپيج بسازيد بديد من امتحان كنم

profnami
جمعه 18 تیر 1389, 19:38 عصر
یه نگاه بندازید :

البته الان از پروژه جدا کردم . شاید ایرادات برنامه ای داشته باشه . اما کدهای Html مشکلی ندارند ....

ppp1486
جمعه 18 تیر 1389, 23:45 عصر
چك كردم master page شبيه هم هستش نمي دونم چرا مال من صفحه سفيد مياد وقتي اجرا مي كنم :متفکر:

ppp1486
شنبه 19 تیر 1389, 00:01 صبح
master page تنظيماتي چيزي نداره؟؟؟

profnami
شنبه 19 تیر 1389, 00:05 صبح
حتما یه جایی مشکلی داشتید . به هر حال اگه مشکلی نیست موفق باشید...