PDA

View Full Version : سوال: دو سوال در مورد نصب PHP

صابر طهماسبی
پنج شنبه 17 تیر 1389, 19:07 عصر
سلام
از وقتی شروع به کار با PHP کردم آرزو داشتم بتونم خودم یه بار PHP و Apache و MySQL را جداگانه نصب کنم هنوز موفق نشدم یک نصب درست و حسابی انجام بدم:ناراحت:
هرچی آموزشه تا الان دیدم چند بار هم جاهای مختلف تاپیک زدم اما کسی نتونست کمک کنه
اگه میشه به دو سوال زیر پاسخ دهید:

فرق سه اصطلاح CGI,ISAPI,Module در هنگام نصب PHP چیه؟
من همیشه(وقتی می خوام نصب کنم!) Php را به صورت Module روی Apache نصب می کنم(گرچه نمی دونم فرقش با بقیه حالات چیه) بعد از نصب همه چی درست کار میکنه الا mod های آپاچی مثلا rewrite_mod نصب نمی شه حتی فایل conf آپاچی هم با می کنم در بخش loadmodule تعداد زیادی از mod ها وجود نداره!(با دستور phpinfo هم تست می کنم هیچ module لود نشده)

فعلا هم از WAMP استفاده می کنم
لطفا راهنمایی کنید

funpatogh
پنج شنبه 17 تیر 1389, 22:48 عصر
عزیز تا اونجایی که من فقط شنیدم بهترین حالت isapi هست و cgi خطا زیاد داره و اصلا توصیه نمیشه اون یکی هم من اطلاعات ندارم

صابر طهماسبی
جمعه 18 تیر 1389, 09:18 صبح
کسی نمی تونه کامل تر راهنمایی کنه

rapidpich
جمعه 18 تیر 1389, 18:29 عصر
واسه چی میخای اینکارو بکنی خب؟ نشستن اینهمه easyphp xampp wamp نوشتن که...

ماژول مال apache هست یعنی php میچسبه به apache و جزئی از اون میشه از همه سریعتره ولی بدی زیاد داره واسه shared host نباید استفاده بشه(مشکل امنیتی داره)
cgi که منقزض شده خیلی کنده
fastcgi و php-fpm به حالتی میگن که با هر درخواست یک پروسه جدید php اجرا میشه. تو این دو حالت اول کار مثلا 10 تا پروسه ایجاد میشن و منتظر میمونن تا درخواست بیاد. برا همین از cgi سریعترن

isapi نمیدونم چیه مال iis و lightspeed و ایناست

سوال دوم رو هم نمیدونم تا حالا نکردم

همچنان از wamp استفاده کن! چیز خوبیه

صابر طهماسبی
جمعه 18 تیر 1389, 18:32 عصر
واسه چی میخای اینکارو بکنی خب؟ نشستن اینهمه easyphp xampp wamp نوشتن که...

چون احساس می کنم برای راه اندازی سرور در شبکه یا یک سرور واقعی نمیشه از wamp و ... استفاده کرد

rapidpich
جمعه 18 تیر 1389, 18:55 عصر
چرا میشه فقط باید یک سری تنظییمات رو عوض کنی.
مثلا اگه میخای سرورت live باشه و افراد زیادی بش دسترسی دارن، باید تنظییمات مربوط به تعداد ماژول ها یا ... رو عوض کنی و دسترسی به phpmyadmin رو بگیری. ما قبلا یک بار برای سایت داخلی یک مجموعه اینکارو کردیم.
اگه واقعا فکر میکنی جواب نمیده تو لینوکس کارت خیلی راحتتره