PDA

View Full Version : مبتدی: تابع fix

s_mokhtari
پنج شنبه 17 تیر 1389, 20:18 عصر
با سلام
دوستام من اين كد vb رو دارم ميخوام ببينم كار اين تابع چيه
lblCounts.Text += CStr(Fix(CInt(lblRecordCount.Text) / CInt(lblPageSize.Text)+1))
با تشكر
خيلي عجله دارم
:تشویق::تشویق:

nasim bahari
پنج شنبه 17 تیر 1389, 20:35 عصر
سلام...........

تابع fix

اگر ورودی عددی صحیح باشد ، خروجی هم صحیح خواهد بود.
اگر ورودی اعشاری و مثبت باشد. در خروجی قسمت اعشاری حذف شده و قسمت صحیح برگردانده می شود.
اگر ورودی عددی اعشاری و منفی باشد. خروجی اولین عدد صحیح منفی بزرگتر یا مساوی عبارت ورودی می باشد.

امیدورام کمکت کرده باشم..............

nima898
جمعه 18 تیر 1389, 15:19 عصر
اگر ورودی عددی صحیح باشد ، خروجی هم صحیح خواهد بود.
اگر ورودی اعشاری و مثبت باشد. در خروجی قسمت اعشاری حذف شده و قسمت صحیح برگردانده می شود.
اگر ورودی عددی اعشاری و منفی باشد. خروجی اولین عدد صحیح منفی بزرگتر یا مساوی عبارت ورودی می باشد.

به عبارت واضحتر تابع fix قسمت اعشاری عدد رو حذف میکنه

rasoul2023
شنبه 19 تیر 1389, 21:10 عصر
در واقع Fix اعشاری را حذف نمیکنه Fix حالتی هستش که میشه باهاش تعداد نمایش اعشار را مشخص کرد و اون چیزی که دوست عزیز شما فرمودید جز صحیح هستش که کاملا فرق داره برای مثال :
2.459 این عدد تا سه رقم Fix شده و اگر من بخوام اونو تا دورقم fix کنم این میشه 2.46 .

خوب حالا اگه عددم 2.454 باشه و بخوام تا دو رقم Fix کنم میشه 2.54 اگه یکم دقت کنید میبینید در زمانی که عدد اعشار آخر من بزرگتر از 5 بود یک رقم به عدد ماقبل آخر اضافه شد و در مثال دوم همون عدد ماند . این معنی واقعی Fix و با اصطلاح گرد کردن اعداد هستش . دوستانی که با ماشین حسابهای مهندسی کار میکنند کاملا متوجه میشند که چی گفتم .

موفق باشید

nima898
سه شنبه 22 تیر 1389, 09:31 صبح
اون چیزی که دوست عزیز شما فرمودید جز صحیح هستش
خروجی تابع جز صحیح بزرگترین عدد صحیح کوچکتر یا مساوی عدد ورودیه. مثلا

INT(-1.1) is -2
توضیحی که من دادم برای تابع fix درست بود و توضیحی که شمادادید مربوط به تابع Round هست نه تابع fix