PDA

View Full Version : سوال: سرعت پاسخگویی سرور به کد نوشته شده مربوط است یا سرعت سرور؟

aloneman2005
جمعه 18 تیر 1389, 12:03 عصر
من می خوام سایت دانشگاه رو مثال بزنم که از بانک sql استفاده می کنم .
می خواستم بدونم که اگر مثلا 1 میلیون دانشجو به طور همزمان وارد سیستم دانشگاه بشه
برای اینکه سایت خیلی راحت جوابگوی این همه رو داشته باشه و بتونه خیلی سریع تمامی فرمان ها رو اجرا بکنه بستگی به سایت داره یا سرور . و اینکه چه نوع سروری برای اینه همه دانشجو نیازه تا بتونه خیلی راحت جوابگوی تمام افراد بشه .
2 - تا چه حد امنیت سایت به عهده برنامه نویسه .

hoja06101001
شنبه 19 تیر 1389, 13:21 عصر
سرور باید این توانایی رو داشته باشه و معمولا برای برنامه های حجیم از سرور اختصاصی استفاده میکنند تا به مشکل در ترافیک های بالا بر نخورند .
از طرف دیگه به خاطر حجم زیاد بازدید و در خواست های زیاد از بانک باید جداولت به خوبی طراحی و بهینه شده باشند اما این که mysql این همه در خواست رو می تونه جواب بده یا نه من دقیقا نمی دونم فکر کنم بهترین مورد oracle باشه ولی بازر باید اساتید بیان نظر بدن .

اما در مورد امنیت نمیشه گفت که این قدر امنیت مروبط به سور رو اینقدر هم مروبط به برنامست .
برنامت اگر باگ داشته باشه چه در قسمت کد نویسی چه در سرور بسته به سطح باگ طرف میتونه به برنامت نفوذ کنه .

بهتر در مورد امنیت یه سری به فروم اشیانه بزنی و مطالب مربوط به sql injection , xss,session injection و..... رو یه نگاهی بندازی

aloneman2005
شنبه 19 تیر 1389, 16:56 عصر
یعنی sql server جوابگو نیست ؟

aloneman2005
شنبه 19 تیر 1389, 17:03 عصر
توی جایی که هستم یه سرور اختصصاصی وجود داره که البته تفریبا برای ISP ولی نه ISP عمومی فقط برای همون قسمت .
حالا باید چکار بکنم . و فکر کنم یه IP استاتیک هم کار راه انداز باشه . ولی آیا قدرت اینو داره .

hoja06101001
یک شنبه 20 تیر 1389, 01:44 صبح
من خودم در مورد این موارد اطلاعات کاملی ندارم به اون اطلاعاتی هم که دارم مطمئن نیستم .

بحث سرور رو به نظرم بهتره تو یه انجمن مرتبط با سرور مطرحش کنی ؟
بحث مربوط به بانک هم تو تاپیک مربوط به بانک های اطلاعاتی سایت