PDA

View Full Version : اتصال به سرور از طریق حساب ویندوز

داش اکل
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 12:05 عصر
ایا کاربری که در ویندوز تعریف می شود همان معنای اتصال به
sql server از طریق windows Authenticationاست؟
من یک کاربر در ویندوز Xp تعریف کرده ام وبا ان به ویندوز login می کنم اما با این
کاربر نمی توانم به سرور متصل شوم یا یک سرور را ثبت کنم
معنای trusted connection چیست؟

vadood
پنج شنبه 27 شهریور 1382, 15:59 عصر
sql server دو جور authentication mode داره. یعنی کاربرها از 2 طریق می تونن خودشون را بشتاسونن. یکی از طریق همان username و pass لاگین به ویندوز NT که بهش می گن

Windows Authentication

و دیگری یه user , pass اختصاصی هست که تو sql server درست میشه. به این میگن

SQL Server Authentication

درمورد اول معلومه که یوزر باید پشت کامپیوتر کنترلر دامین نشسته باشه یا از یه ایستگاه کاری بهش لاگین کرده باشه، فکر کنم حتی یوزر هایی که Dial-Up به دامین لاگین می کنن هم می تونند از Windows Authentication استفاده کنن.
برای مورد دوم کافیه user,pass خودتون رو به سرور پاس کنین. در مواقعی که از راه دور یا از سیستم غیر ویندوز NT (مثل 98، مثل یه وب هاست یونیکس) به سرور وصل میشین مجبورین از SQL Server Authentication استفاده کنین. و خوب اگه سرور شما روی 98 نصبه که اصلا Windows Authentication ممکن نیست.

Windows Authentication را بهش می گن trusted connection چون sql server به windows اعتماد می کنه و هر کسی را که ویندوز بگه credential هاش درست هست را اجازه لاگین به اس کو ال سرور هم بهش می ده.

برای هر sql server نصب شده می تونین بگین که از Windows Authentication استفاده کنه یا هر دو(mixed mode). راهی نیست که Windows Authentication را از کار بندازین.

برای Windows Authentication، هر کاربر که روی سیستم NT لاگین می کنه، اگه admin باشه خود به خود نقش sysadmin روی sql server پیدا می کنه. اما برای بقیه کاربرهای domain باید یه لاگین براشون تو sql server بسازین تا بتونن لاگین کنن.

مزیت Windows Authentication، ایمنی بالا و سادگی مدیریت مجوز های کاربرها است.

اگه نمی خواهید از SQL Server Authentication استفاده کنین، حتما موقع نصب یه password براش تعیین کنین و بعدا SQL Server Authentication را از کار بندازین.

مهدی فهمیده غلامی
جمعه 04 مهر 1382, 08:15 صبح
vahdood جون خیلی ممنون از توضیحاتی که دادی
اما سه تا سوال برام باقی مانده و اینکه اگر بخواهم از حساب ویندوز به سرور Sql متصل بشم
توی connectionstring دقیقا چی باید بنویسم چون من هر کار کردم وصل نشد؟
واینکه اگه از راه دور واز طریق خط تلفن بخواهم به sql server یک شرکت برای دیدن اطلاعات
وصل شوم از چه اعتباری باید استفاده کنم و چگونه؟
منظورت از اتصال Dial Up چیست؟

vadood
دوشنبه 07 مهر 1382, 11:05 صبح
یاد آوری
برای یک سوال چند تاپیک درست نکنید، تاپیک تکراری ارسال نکنید
متشکرم

این ConnectionString

"user id=sa;data source=(local);pwd=;initial catalog=LabSystem"

واینکه اگه از راه دور واز طریق خط تلفن بخواهم به sql server یک شرکت برای دیدن اطلاعات
وصل شوم از چه اعتباری باید استفاده کنم و چگونه؟

از هرکدام می تونی استفاده کنی. با Query Analyzer مثلا ی تونی وصل شی

موفق باشید

مهدی فهمیده غلامی
دوشنبه 14 مهر 1382, 08:10 صبح
اگه با خط تلفن بخوام وصل شوم از خونه connectionstring ان چیه؟یه مثال بزنید :x

vadood
دوشنبه 14 مهر 1382, 10:10 صبح
Connection String کاری به این نداره که شما چه جوری وصل می شی. شما هر جور می خواهی یه اتصال TCP بین سرور و خودت برقرار کن و Connection String را می تونی استفاده کنی.
حالا اگه مشکل سر وصل شدن Dial-Up به یه سرور داری، تو بخش Networking یه موضوع ایجاد کن

موفق باشی
:?