PDA

View Full Version : پیاده سازی جداول برنامه انبارداری کارخانه کفش

BANKER
جمعه 18 تیر 1389, 17:38 عصر
دوستان من برای پیاده سازی ونرمال کردن جداول برنامه انبارداری کارخانه کفش به مشکل برخوردم ونمی دونم مشکلمو چه جوری بیان کنم ولی داکیومنت اونو در اختیارتان میذارم
توجه:

دوستان این برنامه انبار خیلی ساده ومختصر ومفید است ودارای پیچیدگی خاصی نیست وکارهای ابتدایی انجام میدهد

BANKER
یک شنبه 20 تیر 1389, 12:37 عصر
:لبخندساده::لبخندساده:دوستا ن از همه برنامه نویسان محترم تقاضادارم مرا در امر نرمال سازی این برنامه کچک که برای این مبتدی سخت شده یاری کنید:گریه::عصبانی++:

BANKER
یک شنبه 20 تیر 1389, 13:39 عصر
ببینید دوستان موجودیت ها رو که از توی داکیومنت متوجه شدید حالا من میخواهم جدول سازی کنم توی بانکsqlserver2005
اولین جدول, جدول مشتری هست1
دومین جدول ,جدول کالا 2
سومین جدول,جدول گروه یا اقلام کالا 3

ahrimaneahurai
یک شنبه 20 تیر 1389, 16:00 عصر
سلام
دوست عزیز بین اسم فیلدهات فاصله ننداز که بین [] قرار بگیره.
واسه جدول موجودیت فقط کد انبار و موجودیت رو نگه دار برای خرید کل یه کوئری ساده می تونی بگیری نیاز به ذخیره نیست. منظورت از مقدار کاهش و اضافه رو نفهمیدم
پرداخت به سیستم خرید ربط داره (چون گفتی انبارداری ساده گفتم). اما اگه می خوای پرداخت بذاری باید واسه دریافت هم بذاری. یا یه شماره یونیک توی پرداخت و دریافتت بگیری و به اون متصل کنی یا اینکه یه فیلد توی جداول ورود و خروجت بذاری که معلوم شه پطور پرداخت شده. پرداخت ها هم تبدیل میشه به نقد چک و اقساط.
میزان تخفیف واسه فروشه.
مشتریهات هم باید تقسیم شه به اونایی که از تو می خرن و اونایی که به تو می فروشن
منظورت از کل قیمت فروش چیه ؟
فعلا اینا به ذهنم رسید

BANKER
یک شنبه 20 تیر 1389, 20:12 عصر
واسه جدول موجودیت فقط کد انبار و موجودیت رو نگه دار نیاز به ذخیره نیست.
میشه بگین برای کدوم جدول منظورتون بوده ؟

برای خرید کل یه کوئری ساده می تونی بگیری
منظورتون رو فهمیدم فقط برای فراخونی اون توی برنامه سی شارپ چی کار باید کنم

منظورت از مقدار کاهش و اضافه رو نفهمیدم

یعنی اگه میزان کالا از یه حدی کمتر بشه توی جدول درخواست خرید بدهیم

BANKER
یک شنبه 20 تیر 1389, 20:39 عصر
کلداکیومنت رو به طور تصویری میگذارم اگه باز توی طراحی وتعداد جدولهایم مشکلی ویانقصی هست دوست دارم راهنماییم فرمایید

ahrimaneahurai
یک شنبه 20 تیر 1389, 21:02 عصر
دوست عزیز اول صورت حساب رو باید مشتری تایید کنه بعد که تایید کرد میشه پیش فاکتور (که واسه شرکت های خیلی بزرگه که از یه مقدار بیشتر کالا با اجازه مدیرای بالاتر می تونن خرید کنن) شما یهو اینجا بزن فاکتور و اسم فاکتور بیار نه پیش فاکتور

میشه بگین برای کدوم جدول منظورتون بوده ؟
جدول موجودی

یعنی اگه میزان کالا از یه حدی کمتر بشه توی جدول درخواست خرید بدهیم
توی تعریف کالا داشته باش به نام نقطه خطر.توی رسید و حواله هات باید چک کنی ببینی از این حد کمتر هست یا نه.
توی موجودیت باید ببینی اون شرکت موجودی منفی میگیره یا نه چون بعضی شرکتا موجودی منفی براشون مشکلی نیست

mohsenyazarloo
دوشنبه 21 تیر 1389, 20:10 عصر
سلام دوست عزيز من يك نرم افزار ساده براي خريد و فروش اجناس تو C# نوشتم كه سفارش يه مغازه بود
دياگرام اين برنامه رو برات مي زارم البته اين رو بهت بگم طراحي پايگاه مناسب ميتونه خيلي به نوشت كد ها كمكت كنه دوست عزيزمون راست ميگه بين اسامي فاصله نگذار و دوم اينكه سعي كن از اسامي كوتاه استفاده كني و از هر فيلد فقط يكبار (تا اونجا كه ممكنه) استفاده كني تا حجم ديتا بيست بالا نره اين ديتا بيس فقط 10 تا جدول داره ولي براش 52 تا SP و 9 تا Function نوشتم.

http://mohsenyazarloo.persiangig.com/image/Diag.bmp

ASKaffash
سه شنبه 22 تیر 1389, 09:12 صبح
سلام
من متوجه نمی شوم نرم افزار انبار با نرم افزار خرید و فروش درست است که یک شباهتی را دارد ولی یکی نیست آیا خرید و فروش است ؟ یا انبار ؟

BANKER
چهارشنبه 23 تیر 1389, 21:53 عصر
دوقسمت است که از طریق مودم ارتباط ایجاد میشه بین کارشناس فروش ومدیر فروش

بعد از وارد کردن رمزعبور و نام کاربری خود به صفحه مربوطه برود. با توجه به اینکه این کارمند قبلا توسط مقام های بالای کارخانه مورد تایید قرار گرفته این و هر یک صفحه ای مربوط به خود را دارند که اطلاعات ثبت شده آنها که شامل شماره کارمندی، نام و نام خانوادگی ، بخش(منظور بخش انبار،دفتر فروش مرکزی، دفتر فروش کارخانه و یا تولید می باشد)،سِمَت و حقوق می باشد که همانطور که گفته شد این قسمت قبلا توسط عاملین مربوطه پر شده است.
خــُب ؛ با فرض اینکه در ابتدای کار مسلما مشتری محترم به کارشناس فروش مراجعه می نماید کار ترسیم را آغاز می کنیم. کارشناس با ورود به بخش خود با ثبت اطلاعات مشتری که شامل کد مشتری (جهت شناسایی مشتری در خرید های بعدی)، آدرس دقیق محل تحویل جنس، تلفن، نقدینگی و تخفیف فرم مربوطه را پر می نماید. بعد از این مرحله مشتری با عنوان درخواست خود کارشناس فروش اقدام به ثبت فرم پیش فاکتور/حواله رفته و اطلاعاتی مثل نام خریدار، و کد مشتری، شماره فاکتور، لیست اجناس، قیمت اجناس(شامل قیمت کل و قیمت یک کالا)، تاریخ سفارش، تعداد سفارشات(فی) را پر می نماید . بعد این فرم به اطلاع مشتری رسیده و مشتری آنرا تایید می کند طبق درخواست های کلی پروژه عنوان شده بود که پیش فاکتور زمانی که به تایید مشتری گرامی رسید به حواله تبدیل می شود. بنابر این ما تصمیم بر این گرفتیم که دکمه ای را تعبیه کنیم که بعد از تایید مشتری ، کارشناس مربوطه با تیک دار کردن آن مراحل نظارت و تایید مشتری را به اطلاع می رساندو در واقع اگر این گزینه فعال باشد به معنای تایید مشتری خواهد بود که در شکل زیر با عنوان flag1 مشخص شده است.
بعد از این مراحل فرم پیش فاکتور/حواله که در حال حاظر حکم حواله را دارد از طریق شبکه به مدیر فروش فرستاده می شود.
مدیر فروش هم باید حواله مربوطه را تایید کند. طبق صحبت های عنوان شده در این قسمت هم گزینه ای مشابه در نظر گرفته شده است که اگر مدیر فروش آن را تیک دار نماید حواله مربوطه کلیه مراحل را انجام داده و از طرفی باید در مخزن یا همان DataBase ذخیره گردد و به کارخانه ارسال شود.
در اینجا هم flag2 را در نظر گرفته ایم که اگر true شود یعنی این گزینه تیک خورده است و حواله مربوطه تایید شده است.
پس از طی این مراحل و در هنگام تحویل کالا به مشتری باید صورت حسابی هم دریافت نماید که در این پروژه صورت حسابی با موارد فوق باید در فرم مربوطه توسط کارشناس فروش صادر گردد؛ کد مشتری، کد حواله، نام مشتری، لیست اجناس،قیمت اجناس، تاریخ سفارشات، تعداد سفارشات و ...

BANKER
چهارشنبه 23 تیر 1389, 21:57 عصر
یعنی یه قسمت انبار که داخل کارخانه انجام میشه ویه قسمت هم توی قسمت فروشه که میشه همان سیستم خرید وفروش البته این قسمت فقط فروش نه خرید

ASKaffash
شنبه 26 تیر 1389, 08:25 صبح
سلام
مشکلات اساسی در طراحی وجود دارد :
- جدول خرید و فروش ترکیب شوند و با Flag با مقادیر -1 , 1 جدا شوند
اگر فیلدها فارسی شوند بقیه مقادیر را نیز خواهم گفت

BANKER
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:51 صبح
سلام دوست عزيز من يك نرم افزار ساده براي خريد و فروش اجناس تو C#‎ نوشتم كه سفارش يه مغازه بود
دياگرام اين برنامه رو برات مي زارم البته اين رو بهت بگم طراحي پايگاه مناسب ميتونه خيلي به نوشت كد ها كمكت كنه دوست عزيزمون راست ميگه بين اسامي فاصله نگذار و دوم اينكه سعي كن از اسامي كوتاه استفاده كني و از هر فيلد فقط يكبار (تا اونجا كه ممكنه) استفاده كني تا حجم ديتا بيست بالا نره اين ديتا بيس فقط 10 تا جدول داره ولي براش 52 تا SP و 9 تا Function نوشتم
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون منئمی خوام یک برنامه انبار کوچولو بنویسم که یه قسمتش فروش مستقیم به مشتری هست
ولی اصل کار توی همون انبار گردانی اما فعلا می خوم قسمت مشتری و رسیدگی به مشتری را پیاده سازی کنم

BANKER
یک شنبه 27 تیر 1389, 01:00 صبح
سلام
مشکلات اساسی در طراحی وجود دارد :
- جدول خرید و فروش ترکیب شوند و با Flag با مقادیر -1 , 1 جدا شوند

میشه بازتر توضیح بدی دوست من!!

اگر فیلدها فارسی شوند بقیه مقادیر را نیز خواهم گفت
دوست من منظورتون از فارسی کردن فیلد برای فهم بهتر دوستان تایپک است یا چیز دیگه ای مد نظرتون بوده

ASKaffash
یک شنبه 27 تیر 1389, 08:39 صبح
سلام
فرض کنید می خواهید موجودی یک کالا را بدست آورید فقط خواهید نوشت :

Select Sum(GS.IoFlag*IoCount) From IoDetail GD
Left Join IoSanad GS On GS.GSID=GD.GSID
Where GD.GID=1

در خصوص فارسی کردن برای درک بهتر خودم است