PDA

View Full Version : کمک برای استفاده از winsock

fire_love
جمعه 18 تیر 1389, 17:55 عصر
سلام بچه ها

این اولین پست منه که اینجا میزارم

راستش یه پروژه ای استادمون به من داده که با winsock ردیف میشه.

من چند تا مطلب در موردش خوندم اما خیلی مبهم بود.

چیزی که ازم خواسته شده تقریبا اینه :

ما مثلا در اداره برق مرکز یه استان هستیم. شهرهای مختلف استان با استفاده از خطوط مختلف مخابراتی مثل mpls و vpn به مرکز وصلند.

ما می خواهیم برنامه ای بنویسیم که وصل بودن خط رو چک کنه و در صورت قطع بودن خط آلارم بده .

در واقع می خواهیم مثلا هر 2 دقیقه دیتا رو از مرکز به شهرستان بفرسته و ببینه که آیا با موفقیت ارسال میشه یا نه ؟ ( خط مربوطه وصله یا نه؟ )

متواضعانه ازتون خواهش می کنم کمکم کنید.

پاینده باشید

ممنون

xxxxx_xxxxx
جمعه 18 تیر 1389, 22:53 عصر
سلام،
خب کجای کار به مشکل بر خوردید؟
هرجا که به مشکل برخورد کردید، در اینجا مطرح کنید تا با کمک کاربران به نتیجه مطلوب برسید.

موفق باشید/

fire_love
شنبه 19 تیر 1389, 08:51 صبح
سلام،
خب کجای کار به مشکل بر خوردید؟
هرجا که به مشکل برخورد کردید، در اینجا مطرح کنید تا با کمک کاربران به نتیجه مطلوب برسید.

موفق باشید/

مرسی که جوابمو دادید .

اولا بگم که ببخشید که خیلی سوالاتم ابتدایی اند.

1 - باید از tcp استفاده کنم یا udp ?

2- نیازه که هم کلاینت بنویسم هم سرور ؟ یعنی باید برنامه در هر یک از شهرستانها ( مثلا کرج و.... )نصب بشه ؟ یا اینکه فقط در مرکز استان ( مثلا تهران) نصب شه کافیه ؟

3- بعد اینکه برنامه ای که توی مرکز استان نصب میشه کلاینت باشه یا سرور ؟ چون باید چک کنه که مثلا خط کرج وصل هست یا نه؟

سپاسگزارم

FinalMOB
شنبه 19 تیر 1389, 21:09 عصر
مرسی که جوابمو دادید .

اولا بگم که ببخشید که خیلی سوالاتم ابتدایی اند.

1 - باید از tcp استفاده کنم یا udp ?

2- نیازه که هم کلاینت بنویسم هم سرور ؟ یعنی باید برنامه در هر یک از شهرستانها ( مثلا کرج و.... )نصب بشه ؟ یا اینکه فقط در مرکز استان ( مثلا تهران) نصب شه کافیه ؟

3- بعد اینکه برنامه ای که توی مرکز استان نصب میشه کلاینت باشه یا سرور ؟ چون باید چک کنه که مثلا خط کرج وصل هست یا نه؟

سپاسگزارم
با سلام خدمت شما و رخصت از جناب xxxxx_xxxxx

دوست عزيز،
1) در اينجور موارد بهتره از tcp استفاده كنين چون امنيتش بيشتره

2) معمولا در اكثر پروژه هاي شبكه از جمله پروژه شما، نياز هست كه هم كلاينت داشته باشيم هم سرور، مگه اينكه كارتون اونقدر جزئي باشه كه نيازي به كلاينت نباشه، مثلا فرض كنين فقط مي خوايين چك كنين كه فلان ip الان فعال هست يا نه؛ خوب در اينجور مواقع با يه پينگ ساده هم ميشه به جواب رسيد.

3) برنامه اي كه توي مركز نصب ميشه رو معمولا بهش ميگن سرور ولي تعريف اصلي سرور، سيستمي هستش كه هميشه در حالت "گوش به زنگ" يا listen قرار داره و به كلاينت ها خدمات ميده، ولي در پروژه شما، برنامه هايي كه در شهرستان ها نصب ميشن بايد در حالت "گوش به زنگ" باشن.

بازم سوالي باشه در خدمتيم. موفق باشيد.
يا حق

fire_love
شنبه 02 مرداد 1389, 18:58 عصر
سلام
ببخشید که دوباره مزاحم شدم.
این برنامه من بایست مثلا 20 تا ip رو ping کنه (چک کنه) که اگه هر کدوم وصل نبود آلارم بده .
چه جوری میشه اینو پیاده سازی کرد
داخل فروم هم سرچ کردم اما جواب نمیده.

mmssoft
یک شنبه 03 مرداد 1389, 11:10 صبح
از دو صفحه زیر استفاده کنید :
http://www.vbassistant.net/32-training-in-one-ebook

http://www.vbassistant.net/pdf-articles
(شماره 8)