PDA

View Full Version : مبتدی: مشكل اتصال به SQL

vandermond
جمعه 18 تیر 1389, 22:41 عصر
سلام
من تا حالا نتونستم به SQL وصل بشم. (SQL server 2005). بدون كد هم امتحان كردم. از tools->connection to database... هم كه ميرم وقتي تست ميكنم ارور ميده!!! واقعا نميدونم چه كارش كنم؟؟ البته شنيدم كه بايد قبل از VS ، اس كيو ال رو نصب كنم . آيا اين درسته؟؟؟ يعني كل VS و با framwork .NET و هرچي هست رو پاك كنم به نظر شما؟؟؟ (تو كامپيوتر من خيلي طول ميكشه آخه) لطفا كمك كنيد...

اينم عكس ارور:

vandermond
جمعه 18 تیر 1389, 22:58 عصر
ميدونم موضوع خيلي تكراري هستش. ولي من پارسال هم هرچي تاپيك هاي مختلف رو گشتم و خوندم ، آخرش هم مشكلم حل نشد. لطفا اون افرادي كه با SQL كار ميكنن يه بار براي هميشه يه جواب به اين مسئله بدن كه ديگه پرسيده نشه. من فكر نميكنم كسي اولين بار كه ميخواسته به SQL وصل بشه تونسته باشه!:متعجب:!
پس لطفا كمك كنيد...

mmd2009
جمعه 18 تیر 1389, 23:07 عصر
با سلام

دوست عزیز اگر vs رو قبل از sql نصب کردی پیشنهاد میکنم حذفش کن و بعد از نصب sql اون رو نصب کن

vandermond
جمعه 18 تیر 1389, 23:10 عصر
با سلام

دوست عزیز اگر vs رو قبل از sql نصب کردی پیشنهاد میکنم حذفش کن و بعد از نصب sql اون رو نصب کن

ممنون از شما مثل اينكه امشب نميتونم بخوابم.

vandermond
شنبه 19 تیر 1389, 10:03 صبح
اوووووووووووه:لبخندساده:
اينو مينويسم كه هر كي اين مشكل رو داشت بتونه حلش كنه.
من شنيده بودم كه نسخه Enterprise بهترين نسخه SQL server هستش و حتي تا اونجايي كه يادم مياد شنيده بودم كه بعضي برنامه ها (كه من اون موقع ها كار ميكردم) فقط با Enterprise اجرا ميشه.
بعد از تلاش وافر و با كمك دوستان فارسي و انگليش و .... . بالاخره فهميدم كه مشكل از نسخه اي هستش كه من نصب كردم. (البته شايد هم مشكل از فايل نصبي باشه كه من استفاده كرده بودم). امروز نسخه استاندارد اونو نصب كردم و بالاخره پس از يك سال و خرده اي تونستم پيام No Server Connection رو از بين ببرم.
باورتون نميشه چقدر خوشحال شدم(انگار SQL رو خودم نوشته بودم و داشتم تستش ميكردم:لبخند:)
از لطف تمام دوستان پارسال و امسال (چه تو بخش C#‎‎ و چه تو بخش SQL) ممنونم.:تشویق: