PDA

View Full Version : طریقه استفاده چند جدول از یک گرید ویو . خیلی حیاتی

RIG000
جمعه 18 تیر 1389, 23:14 عصر
من راستش چند مقداری دارم که میخخام ثبتشون کنم از این مقدار ها تعدادی در یک جدول و تعدادی در جدول دیگر و تعدای هم در جدول دیگر که همه باید در یک گرید ویو هم به نمایش در بیا مثلا 6 تا textbox دارم که هر جدول از دو تای این تکست باکس ها باید پر شن و اینم میخام وقتی خونده میشن همه تو یه گرید نشون داده بشن . این چه شکلی میشه؟
اگه تا اونجایی که راه داره از نمونه برنامه استفاده کنید چون خیلی وقتم رو در گیر این مسئله کردم . ممنونم
...mmd نیاز به کمک داریم .:خجالت:

Masoome_das
جمعه 18 تیر 1389, 23:28 عصر
پیشنهاد من به شما اینکه شما یک پروسیجر بنویسید و در آن از چند تابع که اطلاعاتی که می خواهید را select کند در یک دستور select فراخوانی می کند از این طریق می توان چند جدول را در یک گرید لود کرد

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 00:21 صبح
من روش کارکردم اما به انواع و اقسام مشکلات خوردم واسه همین یه نمونه میخام تا مشکلم حل شه . کسی از بچه ها میشه این زحمت رو بکشه؟

mmd2009
شنبه 19 تیر 1389, 00:41 صبح
با سلام

میخوای یک فیلد مثلا از جدول شماره 2 و یک فیلد از جدول شماره 1 با هم بذاری تو یک گرید ویو؟

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 00:54 صبح
دقیقا همین طوره و اینکه بتونم دوباره تو textbox هام نمایشش بدم و بتونم تو فیلد سومی جمع دو مقدار رو ببینم .
مثلا 27 در جدول 1 و 26 در جدول 2 ریخته بشه بعد بتونم وقتی یه کد رو وارد میکنم که که ا27 از جدول 1 خونده شه و 26 از جدول 2 یعنی کد همون کدی هست که بین این دو جدول مشترک هست .

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 00:55 صبح
من هنوز رو قاکتور خرید کار میکنم .

mmd2009
شنبه 19 تیر 1389, 00:57 صبح
نمیدونم ولی شاید این کد کارایی داشته باشه

string address = @"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\tell.mdb";

OleDbConnection con = new OleDbConnection(address);
string cmd = "select meghdar1,meghdar2 from t1,t2 ";

OleDbDataAdapter dba = new OleDbDataAdapter(cmd, con);
DataSet ds = new DataSet();
dba.Fill(ds);
dataGridView1.DataSource = ds.Tables[0].DefaultView;

با کد بالا فیلدهایی مقدار 1 و مقدار 2 جدول t1,t2 رو میتونی بریزی تو یک گرید ویو

البته هنوز خودم با چنین مقوله ای رو به رو نشدم و اینو العا نوشتم :چشمک:

Masoome_das
شنبه 19 تیر 1389, 01:07 صبح
من یک راه حل دیگه ای برای شما در نظر دارم ولی خودم اون را آزمایش تا حالا نکردم
که dataproperty مربوط به ستون های گرید را به select مورد نظر اختصاص دهید نمی دونم منظورم را متوجه شده اید یا نه

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 01:40 صبح
بچه روش این چیزا هایی که گفتین کار میکنم اما اگه شد رو این چیزی که گفتم کار کنین و اگه به جواب رسیدین بهم بگین چون بد جور نیاز دارم برادران خوبم . ممنونم از قبل