PDA

View Full Version : نسخه رايگان يا Trial نرم‌افزار چه ويژگيهايي بايد داشته باشد؟

mansoorp
شنبه 19 تیر 1389, 11:14 صبح
با سلام حضور اساتيد و برنامه نويسان! يكي از نرم‌افزارهامو مي‌خوام با امكانات محدود بصورت رايگان به بازار عرضه كنم تا كاربران بتونن با چك كردن گزينه‌هاي اون در صورت نياز نسخه اصلي نرم‌افزار رو از من خريداري كنن. حالا اين نسخه ابتدايي، رايگان و با محدوديت طبق قوانين جاري چه ويژگيهايي بايد داشته باشه؟ البته من دو ويژگي رو اعمال كردم:
1- محدوديت در ثبت ركوردهاي بانك اطلاعاتي كه بيشتر از سه ركورد ثبت نميشه و پيغام ميده.
2- از كار افتادن بعد از 5 روز كاري. چك كردن اين 5 روز بوسيله يه تايمر كه در حين كار فعال ميشه و دقيقه ها رو توي يكي از فيلدهاي بانك اطلاعاتي ثبت ميكنه.

آيا اين كافيه؟ توضيح: بانك: اكسس و زبان برنامه نويسي: دلفي 7
با تشكر!

joker
شنبه 19 تیر 1389, 11:49 صبح
معمولش همینه ولی خب این چیزائی که شما به عنوان محدودیت گذاشتین قابل پچ شدن هست یعنی میشه محدودیت 3 رکورد و 5 روز را کرک کرد
به نظر من بعضی روتینها را اصلا توی برنامه نزارید. اینطوری نسخه تریال کرک نمیشه

Raham
شنبه 19 تیر 1389, 12:05 عصر
دو نسخه وجود داره: Demo & Trial
نسخه Demo یا نمایشی نسخه ای هستش که بخشی از قابلیت های برنامه غیر فعال شده(غیر قابل کرک)
اما نسخه Trial نسخه ای هستش که تمام قابلیت های برنامه وجود داره اما برای استفاده از آن نیاز با فعال سازی (ثبت برنامه) هستش (قابل کرک).

در نسخه نمایشی چون کد های خاصی مثلا کد چاپ فاکتور اصلا وجود نداره کاریش نمیشه کرد

اما در نسخه Trial وجود داره اما ثبت بودن برنامه رو بررسی می کنه. حالا شما بالا بری پایین بیای کلا هرکاری کنی یه جوری بلاخره اگر کد رو بصورت Logical بررسی کنیم تهش میشه یه شرط که براحتی بازم Crack میشه کرد.

من نظرم اینه که در برنامه هایی مثل حسابداری و .... توی صفحه ای که چاپ میشه یه Nag بعنی مثلا یه عکس بزرگ که اسم شما مثلا نوشته پس زمینه فاکتور چاپ بشه . البته فکر نکنید کرک نمیشه چون خوابی بیش نیست! هدف فقط سخت کردن هستش.

mansoorp
شنبه 19 تیر 1389, 20:52 عصر
با تشكر از پاسخ جامع دوستان! اما در مورد كلام Rahman:

حالا شما بالا بری پایین بیای کلا هرکاری کنی یه جوری بلاخره اگر کد رو بصورت Logical بررسی کنیم تهش میشه یه شرط که براحتی بازم Crack میشه کرد.

اگر اين شرط به تعداد زياد در طول كار با برنامه اجرا بشه باز هم كرك ميشه؟ مثلا يه تايمر بخت برگشته كه دم به دقيقه زحمت بكشه و چك كنه!

Nima NT
شنبه 19 تیر 1389, 21:23 عصر
اگر اين شرط به تعداد زياد در طول كار با برنامه اجرا بشه باز هم كرك ميشه؟ مثلا يه تايمر بخت برگشته كه دم به دقيقه زحمت بكشه و چك كنه!
همین تایمر بخت برگشته رو هم از کار میشه انداخت.
تعدد شرط یا اینجورکارها تاثیر زیادی نداره ، شما باید کاری کنید که اگر حتی یک شرط هم دارید به خوبی از اون محافظت کنید و برای این کار میتونید از متدهایی مثل Obfuscation و ... استفاده کنید.