PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد فاکتور خرید و فروش

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 14:55 عصر
یه سوال یاده و کوتاه که همه بهش برخورد کردین
میخام بدونم مثلا ما تو جدول کالا 5 تا گوشی نوکیا داریم و اگه بخایم این تو فاکتور فروشمون 2 تا رو بفروشیم چه طوری میتونیم این دو تا رو تو جدول کالا اعمال کنیم یعنی وقتی فاکتور تو جدول فاکتور ثبت میشه میخام همزمان تعداد نوکیا از جدول کالا بشه 3 تا و بالعکس کالای رو بخریم .
اگه خط کد میخاد چه شکلیه میشه نمونه بذارین و اگه relation میخا د(بانک رو منظورمه ) اونجا چه شکلیه ؟
لطفا اساتید کمک کنند از این مرحله نمیتون جلو برم و باعث شده کل پروژه حالت تعلیق به خودش بگیره .

FastCode
شنبه 19 تیر 1389, 15:55 عصر
تا اونجایی که من میدونم وقتی میگن پروژه یا Database first کار کردن یا Design first
حالا اگر بهتون بگم که طراحیتون به شکل عجیبی غلطه چی؟
اگر میخواهید درستش کنیم باید یه تصویر از جدول های کالا و فاکتور و ریز فاکتور و (مشتری یا تفصیلی) بگزارید تا ببینیم چه کار میشه براتون کرد که کمترین آسیب به کدتون برسه.

mmd2009
شنبه 19 تیر 1389, 16:44 عصر
تا اونجایی که من میدونم وقتی میگن پروژه یا Database first کار کردن یا Design first
حالا اگر بهتون بگم که طراحیتون به شکل عجیبی غلطه چی؟
اگر میخواهید درستش کنیم باید یه تصویر از جدول های کالا و فاکتور و ریز فاکتور و (مشتری یا تفصیلی) بگزارید تا ببینیم چه کار میشه براتون کرد که کمترین آسیب به کدتون برسه.

به این سوال دوستمون پاسخ بده وقتی پاسخ نمیدید چطور انتظار کمک دارید :متفکر:

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 18:18 عصر
اینجا باید کد مشتری رو بزنی نام در نام مشتری قرار بگیره .
شماره فاکتور دستی داده میشه .
مشخصات فاکتور .
همگی تو یه جدول مشخصات فاکتور ریخته میشن . محاسباتش انجام میشه .
نوه پرداخت و پرداخت نقدی هم در یه جدول دیگر جدول دوم فاکتور (هر دو جدول برای فاکتور فروش هست و اینجا فعلا با جدول خرید کاری نداریم . برای جدول خرید هم دو تا جدول به همین شکل گذشتم )
حالا مشکل اصلی اینه که تو مشخصات فاکتور وقتی کد کالا رو وارد میکنم مشخصات کالا تو text های مربوطه نمایش داده میشن. محاسبات انجام میشه و تو گرید تعداد خرید های رو نمایش میدم و سپس با ثبت فاکتور مقدار ها در جدول وارد میشه . حالا 2 تا فروخته شده من طوری اینو تو جدول کالا که اطلاعات ازش هم خونده شده رو کم کنم و در جدول کالا ثبت بشه ؟

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 18:57 عصر
بچه ها اگه حتی دیدینش یه نظری بدین حداقل بدونم که توجه کردین اصلا بگین ما نمیدونیم باز هم با عث خوشحالی من میشه

netfa.ir
شنبه 19 تیر 1389, 19:04 عصر
بچه ها اگه حتی دیدینش یه نظری بدین حداقل بدونم که توجه کردین اصلا بگین ما نمیدونیم باز هم با عث خوشحالی من میشه

دوست من شما باید دیتابیستون رو مشخص کنید که چه طور طراحی شده و تحلیل کردین.
یه دیاگرام از دیتابیس (فکر کنم منظور دوست ما هم همین جداول دیتابیس بوده نه ابنترفیس) قرار بدین تا ببینیم چه طور رابطه دادین جداول رو.

RIG000
شنبه 19 تیر 1389, 19:14 عصر
من بین جدول هام اصلا relation نزدم اما خود بانک رو براتون میزام تو ضمیمه .البته تا اینجایی که مشکل دارم رو . اگه بشه کمک کنید ممنونم