PDA

View Full Version : سوال: اخطار عجیب بدون علت

ali reza mansoori 2
شنبه 19 تیر 1389, 18:42 عصر
دوستان نمیدونم چی شده که وقتی برنامه رو اجرا می کنم از برخی تابع های خود VB اشکال می گیره مثل Time و Trim و Lift و...
در هنگام exe کردن هم همین مشکلو دارم البته تا دیروز خبری از این اخطار نبود.
فقط در این پروژه این مشکلو دارم ودر پروژه های دیگه همه چیز عادی در ضمن من امروز از برنامه یک فایل ستاپ با Installshield ساختم.

netfa.ir
شنبه 19 تیر 1389, 20:08 عصر
دوستان نمیدونم چی شده که وقتی برنامه رو اجرا می کنم از برخی تابع های خود VB اشکال می گیره مثل Time و Trim و Lift و...
در هنگام exe کردن هم همین مشکلو دارم البته تا دیروز خبری از این اخطار نبود.
فقط در این پروژه این مشکلو دارم ودر پروژه های دیگه همه چیز عادی در ضمن من امروز از برنامه یک فایل ستاپ با Installshield ساختم.

دوست من همچین بی علت هم نیست!!

این خطا می گه که نمی تونه پروژه و یا لایبرری رو پیدا کنه. احتمالا محل قرار گیری پروژتون جابجا شده.

ali reza mansoori 2
یک شنبه 20 تیر 1389, 11:09 صبح
محل پروژه در جایی قبلی خودش بوده و هیچ تغییری در مسیر آن ندادم.
اگر فکر می کنید از جایی دیگه ای باشه راهنمایی کنید.

M.T.P
یک شنبه 20 تیر 1389, 11:22 صبح
پروژه رو بازنویسی کن.
یه پروژه جدید ایجاد کن و کدها رو توش کپی کن.

ali reza mansoori 2
یک شنبه 20 تیر 1389, 11:38 صبح
دوست عزیز به فکر خودمم رسید ولی کار زمان بری هستش چون حدوده 40 تا فرم داره و تقریبا 30000 خط کد.
اگه دوستان راهنمایی نکنند باید همین کارو انجام بدم.

Babak.Hassanpour
یک شنبه 20 تیر 1389, 12:04 عصر
اینها توابع داخلی وی بی هستند.بنابر این مشکلی برای خود ویژوال بیسیک و دی ال ال هاش پیش اومده.احتمالا ران تایم قدیمی نصب کردید.یا برنامه ای که از کامپوننت های قدیمی وی بی استفاده میکرده و نسخه قدیمی رو با جدید که مال شما بوده رونویسی کرده.وی بی رو دوباره نصب کنید.

ali reza mansoori 2
یک شنبه 20 تیر 1389, 13:00 عصر
این کارو انجام دادم یعنی VB رو دوباره نصب کردم ولی مشکل برطرف نشد

Babak.Hassanpour
یک شنبه 20 تیر 1389, 14:06 عصر
ببینید این موارد در منوی رفرنس تیک دارند؟
"Visual Basic for Applications"
"Visual Basic runtime objects and procedures"
"Visual Basic objects and procedures"
"OLE Automation"

1-اگر در این لیست گزینه ای با عبارت mising مشاهده کردید سعی کنید تیک مربوطه رو بزنید اگر موفق نشدید دنبال موارد مشابه در لیست بگردید.یا اینکه بصورت دستی دی ال ال مربوه رو مسیر دهی کنید.

2-بعضا بکاربردن متغییر هایی با این نام ها در namespace باعث بروز تداخل میشه.این مورد رو هم چک کنید.

در 90 درصد موارد تغییر guid های مربوط به کامپوننت ها در رجیستری سیستم باعث بروز چنین مشکلی میشه.

vbhamed
یک شنبه 20 تیر 1389, 14:35 عصر
سلام
نياز نيست كل پروژه رو كپي Paste مجدد كنيد
نهايتا يك پروژه جديد باز كنيد و از منوي Project گزينه AddFile يكي يكي اون 40 تا فرمتون رو به پروژه جديد اضافه كنيد

ali reza mansoori 2
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:49 عصر
دوستان آخر مجبور شدم که برنامه رو در یک پروژه دیگه باز کنم

محسن شامحمدی
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:52 عصر
دوست عزیز
ویژوال بیسیک فایل های dll را که خود وی بی از آن ها استفاده می کنه مثل msvbm و ... را گم کرده
فقط کافیه بری توی project و گزینه refrence رو بزنی و با استفاده از دکمه browse این dll ها رو دوباره پیدا کنی و انتخاب کنی
احتمال 99٪ مشکلت حل می شه

Hossein Bazyan
دوشنبه 21 تیر 1389, 13:22 عصر
دوست عزیز
ویژوال بیسیک فایل های dll را که خود وی بی از آن ها استفاده می کنه مثل msvbm و ... را گم کرده
فقط کافیه بری توی project و گزینه refrence رو بزنی و با استفاده از دکمه browse این dll ها رو دوباره پیدا کنی و انتخاب کنی
احتمال 99٪ مشکلت حل می شه

سلام
قبلا بحث شده بود و به نتیجه هم رسیده بود.
همین درسته .