PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن اطلاعات در ساب فرم

microprolog-p96s
دوشنبه 21 تیر 1389, 08:07 صبح
سلام
فرم و ساب فرم ما به بانک وصل نیست ( چون می خواهیم که اطلاعات رو به صورت کد نویسی وارد بانک کنیم ) وقتی که در ساب فرم اطلاعات وارد میکنیم رکورد جدید نمی دهد.
رابطه بانک ها هم یک به چند میباشد .

لطفا کمک کنید و این مشکل من رو حل کنید .

یک فایل هم به پیوست میباشد .

microprolog-p96s
سه شنبه 22 تیر 1389, 13:15 عصر
سلام

از استاتید کسی نیست که جواب من رو بتونه بده .

ممنون میشم .

microprolog-p96s
چهارشنبه 23 تیر 1389, 17:32 عصر
کسی نیست که جواب من رو بده .
:گریه::افسرده::گریه:

takkhal
چهارشنبه 23 تیر 1389, 22:12 عصر
کسی نیست که جواب من رو بده .
:گریه::افسرده::گریه:

یبار دیگه بسازش درست میشه
ظاهرا رابطه بین ساب فرم و تیبل درست نبوده

microprolog-p96s
پنج شنبه 24 تیر 1389, 18:08 عصر
یبار دیگه بسازش درست میشه
ظاهرا رابطه بین ساب فرم و تیبل درست نبوده

این مسئله رو بگم که کل اطلاعاتی که می خوام وارد بانک بشه به وسیله کد نویسی انجام میشه . یعنی هیچ ربطی به رابطه ساب فرم و تیبل و . . . نداره . فقط می خوام که بدونه اینکه به بانک وصل باشیم بشه چندین رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کرد و بعد به وسیله کدنویسی اطلاعات وارد بانک بشه .

مشکل اینجاست وقتی که ارتباط ساب فرم با بانک رو توی فرم قطع میکنیم دیگه نمیشه به غیر از یک رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کرد . من می خوام که چندین رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کنم .

sajjad_kochekian
پنج شنبه 24 تیر 1389, 22:04 عصر
ببینید با این دستور مشکلتون حل میشه

Form_form1.Text1.Text = 1

با این دستور می توان تمام مقدار های یک فرم دیگر را مقدار دهی و یا از آنها مقدار گرفت

takkhal
جمعه 25 تیر 1389, 00:07 صبح
این مسئله رو بگم که کل اطلاعاتی که می خوام وارد بانک بشه به وسیله کد نویسی انجام میشه . یعنی هیچ ربطی به رابطه ساب فرم و تیبل و . . . نداره . فقط می خوام که بدونه اینکه به بانک وصل باشیم بشه چندین رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کرد و بعد به وسیله کدنویسی اطلاعات وارد بانک بشه .

مشکل اینجاست وقتی که ارتباط ساب فرم با بانک رو توی فرم قطع میکنیم دیگه نمیشه به غیر از یک رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کرد . من می خوام که چندین رکورد در ساب فرم اطلاعات وارد کنم .

ببین نمیشه اطلاعات از تیبل به بانک فرستاده بشن؟
اینجوری دیگه لازم نیست ارتباط بین فرم و تیبل رو قطع کنی!

microprolog-p96s
جمعه 25 تیر 1389, 10:44 صبح
ببینید با این دستور مشکلتون حل میشه

Form_form1.Text1.Text = 1

با این دستور می توان تمام مقدار های یک فرم دیگر را مقدار دهی و یا از آنها مقدار گرفت

ممنون
استفاده کردم اما جواب نداد . اگه میشه یه نمونه بگذارید ممنون میشم.

microprolog-p96s
شنبه 26 تیر 1389, 19:15 عصر
استاید یه کمکی به من بکنید
ممنون میشم اگه راه حلی برام بگذارید

alirezabahrami
یک شنبه 27 تیر 1389, 08:42 صبح
استاید یه کمکی به من بکنید
ممنون میشم اگه راه حلی برام بگذارید

سلام
با عرض معذرت بايد خدمت شما دوست بزرگوار برسانم كه در نمونه شما نحوه استفاده از سابفرم صحيح نمي باشد ؛ چرا كه وقتي در يك فرم ( فرم اصلي) يك سابفرم (فرم فرعي)ايجاد ميشود بايد بين اين دو فرم يك رابطه شبيه رابطه پدر و فرزندي وجود داشته باشد (فرم اصلي بعنوان فرم پدر و سابفرم هم بعنوان فرم فرزند ) و اين دو فرم معمولاً با يك فيلد مشترك با هم در ارتباط باشند . در واقع سابفرم زير مجموعه فرم اصلي است .معمولاً در چنين حالتي از وجود دو جدول بهره برداري ميشود ؛ يك جدول اصلي كه فيلد مشترك در آن بصورت فيلد كليد (غير قابل تكرار) تعريف ميشود و يك جدول فرعي كه فيلد مشترك در آن تكرار پذير مي باشد. كه اين موضوع در نمونه شما پياده نشده است . در واقع در نمونه شما دو جدول مستقل وجود دارد كه در هر دو ، دو فيلد كليد غير مشترك تعريف شده.
موفق باشيد

microprolog-p96s
یک شنبه 27 تیر 1389, 19:06 عصر
جناب آقای alirezabahrami ممنون از راهنمایی که انجام دادین . اما همه این موارد که گفتین رو می دونم . شما مشکل من رو اشتباه فهمیدین .

مشکل من این هست که وقتی می خوام اطلاعات ام رو به صورت کدنویسی وارد بانک کنم ، باید فرم ها از بانک ها جدا باشه . وقتی هم که این کار رو انجام میدم در ساب فرم فقط یک رکورد میشه وارد کرد . در صورتی که من می خوام چندین رکورد را در ساب وارد کنم و بعد از اون اطلاعات فرم و ساب فرم را وارد بانک کنم .

با این وجود من یک نمونه دیگه گذاشتم همون جور که شما گفتید . حالا شما لطف کنید و بانک ها رو از فرم ها جدا کنید و اطلاعات وارد فرم ها کنید و بصورت کد نویسی اطلاعات رو وارد بانک کنید . با توجه به اینکه در ساب فرم چندین رکورد وارد شود .

اگه که براتون امکانش هست راه حلی برای مشکل من بگذارید .
بازم هم از شما و دوستان تشکر میکنم .

microprolog-p96s
جمعه 01 مرداد 1389, 22:02 عصر
واقعا کسی نیست که بتونه مشکل من رو حل کنه

دوستان استاتید کمک کنید

alirezabahrami
دوشنبه 04 مرداد 1389, 09:57 صبح
واقعا کسی نیست که بتونه مشکل من رو حل کنه

دوستان استاتید کمک کنید
سلام
نميدانم در نمونه اصلاح شده خواسته ات برآورده شده يا نه ؟
موفق باشيد

amirzazadeh
دوشنبه 04 مرداد 1389, 10:38 صبح
سلام
فرم و ساب فرم ما به بانک وصل نیست ( چون می خواهیم که اطلاعات رو به صورت کد نویسی وارد بانک کنیم ) وقتی که در ساب فرم اطلاعات وارد میکنیم رکورد جدید نمی دهد.
رابطه بانک ها هم یک به چند میباشد .

لطفا کمک کنید و این مشکل من رو حل کنید .

یک فایل هم به پیوست میباشد .
سلام
تنها چيزي كه به ذهن من ميرسه استفاده از جداول موقت(temp) براي باند كردن به فرم و سابفرم شما هست كه در هنگام ذخيره كردن اطلاعات به جداول اصلي منتقل و از جداول موقت پاك بشه.
.....................
موفق باشيد

microprolog-p96s
سه شنبه 05 مرداد 1389, 15:12 عصر
سلام
تنها چيزي كه به ذهن من ميرسه استفاده از جداول موقت(temp) براي باند كردن به فرم و سابفرم شما هست كه در هنگام ذخيره كردن اطلاعات به جداول اصلي منتقل و از جداول موقت پاك بشه.
.....................
موفق باشيد

سلام
خسته نباشید و دستت تون درد نکنه
دقیقه مشکل من همینه که گفتین . اگه که لطف کنید و یک نمونه برام بگذارید ممنون میشم .
البته این رو بگم که در تاپیک 13 مورد خوبی رو معرفی کردین البته برای سرچ کردن . به هر حال بابت اون از شما تشکر میکنم .

amirzazadeh
سه شنبه 05 مرداد 1389, 20:07 عصر
سلام
خسته نباشید و دستت تون درد نکنه
دقیقه مشکل من همینه که گفتین . اگه که لطف کنید و یک نمونه برام بگذارید ممنون میشم .
البته این رو بگم که در تاپیک 13 مورد خوبی رو معرفی کردین البته برای سرچ کردن . به هر حال بابت اون از شما تشکر میکنم .
سلام
ببينيد اين نمونه به دردتون ميخوره:
......................
موفق باشيد

microprolog-p96s
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 16:30 عصر
سلام
آقای amirzazadeh
ممنون . دستت تون درد نکنه . کارم رو راه انداخت .