PDA

View Full Version : مشکل در کومبوباکس تایپی

AftaB66
دوشنبه 21 تیر 1389, 08:31 صبح
سلام.
میشه کوبوباکسی قابل تایپ کردن داشت که علاوه بر این که یک لیست بهش بایند شده ، وقتی کاربر کلمه ای را تایپ کرد اگر شبیه به یکی از آیتم هایش بود آن را تکست کومبوباکس قرار دهد ، علاوه بر اینکه کاربر بتواند از بین لیست بایند شده نیز موردی را انتخاب کند. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

حجتی نیا
دوشنبه 21 تیر 1389, 11:53 صبح
سلام.
میشه کوبوباکسی قابل تایپ کردن داشت که علاوه بر این که یک لیست بهش بایند شده ، وقتی کاربر کلمه ای را تایپ کرد اگر شبیه به یکی از آیتم هایش بود آن را تکست کومبوباکس قرار دهد ، علاوه بر اینکه کاربر بتواند از بین لیست بایند شده نیز موردی را انتخاب کند. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

dropdownstyle در کمبو رو dropdown قرار بده،حالا میتونی هم بهش بایند کنی،هم بنویسی،هم وقتی که یه کلید رو بزنی اطلاعاتی که با اون شروع میشه رو میاره(البته این آخریش همیشه هست و نیاز به تنظیم نداره)

AftaB66
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:33 عصر
من dropDownStyle رو dropDown ست کردم ولی موقع تایپ آیتم شبیه اون رو نمیاره!!

s_mokhtari
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:46 عصر
من dropDownStyle رو dropDown ست کردم ولی موقع تایپ آیتم شبیه اون رو نمیاره!!
با سلام
دوست عزيز من فكر ميكنم براي كلمات فارسي مشكل داره اگه انگليسي بنويسيم كار ميده
منم همين مشكلو داشتم
موفق باشيد:لبخندساده:

ostovarit
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:50 عصر
سلام.

بله میشه من قبلا این کا رو کردم اصطلاحا Suggestion هب کاربر بده یعنی بگه شما میخواهدی این مقادیر رو تایپ کنید آیا؟
و لیستی از مقادیر مشابه رو در اختیار کار بر قرار بدیه ....
برای این منظور کافیه در Propertis کمبو باکس AutoCompletemod رو روی Suggestion قرار بدی و مقادیری رو هم به عنوان suggestion بهش بدی ... من تو پست های قبلیم در این موارد زیاد صحبت کردم و حتی LIMIT هم واسه کمبو نوشتم تو همین تاپیک ها سرچ کنی پیدا میکنی ...

AftaB66
دوشنبه 21 تیر 1389, 13:42 عصر
من تو پست های قبلیم در این موارد زیاد صحبت کردم و حتی LIMIT هم واسه کمبو نوشتم تو همین تاپیک ها سرچ کنی پیدا میکنی ...

میشه لینک هاش رو بذارین

AftaB66
دوشنبه 21 تیر 1389, 13:49 عصر
برای این منظور کافیه در Propertis کمبو باکس AutoCompletemod رو روی Suggestion قرار بدی و مقادیری رو هم به عنوان suggestion بهش بدی

من این کار رو کردم ولی فقط اون آیتم مشابه رو در لیستش نشون میده ولی من میخوام داخل لیست مقادیر بایند شده باشه ولی اون ایتم مشابه رو بعنوان تکست کومبو قرار بده . آیا این امکان وجود داره؟

ostovarit
دوشنبه 21 تیر 1389, 14:08 عصر
من این کار رو کردم ولی فقط اون آیتم مشابه رو در لیستش نشون میده ولی من میخوام داخل لیست مقادیر بایند شده باشه ولی اون ایتم مشابه رو بعنوان تکست کومبو قرار بده . آیا این امکان وجود داره؟

بله به جای Suggestion از Suggestion and Append استفاده کنید این جوری هم گزینه رو نشون میده هم مینویسه به صورت هایلایت ...

لینکها رو هم در اولین فرصت براتون میزارم

ostovarit
دوشنبه 21 تیر 1389, 14:16 عصر
دوست عزیز من در این لینک AutoCompelet و Suggestion و Limit رو با کد گذاشتم :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=207241&highlight=Suggestion