PDA

View Full Version : گفتگو: نظر در مورد این روش کد نویسی

mohsen_zelzela00
دوشنبه 21 تیر 1389, 11:22 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
من در شرکتی که کار می کنم جدیداً مسئول شرکت به این فکر افتاد که یک شیوه ثابت رو برای تمام برنامه های وب خودش در بیاره و به بقیه دوستان بده که اونها از این به بعد به این روش کد بنویسن من خیلی دوست داشتم از روش استاد بهروز راد استفاده کنم ولی مسول شرکت دلیل اورد که یه روش پیچیده ای هست و بقیه همکارا نمی تونن از اون استفاده کنن

من مجبور شدم خودم بشینم و چند خط کد بنویسم حالا فقط نمی دونم که این کدهایی که نوشتم کد های بهینه هستند یا نه ؟؟ و آیا میشه بهشون اعتماد کرد؟؟؟؟
من این دو کلاس را ضممیمه کردم که اگه اساتید وقت داشته باشن یه نگاه بهشون بندازند و نظرشون رو اعلام کنند ممنون میشم چون واقعاً خیلی مهم و حیاتی هست.

فقط یه سوال دیگه که هست اینه که من در کدهای خودم نمی دونم چگونه Exception ها رو مدیریت کنم که اگه یکی از اساتید محترم یه مقدار توضیح بدند یه دنیا ممنون میشم

منتظر نظرات شما هستم

Behrouz_Rad
دوشنبه 21 تیر 1389, 11:36 صبح
ببین برادر، شما اول ببین مسئولت برنامه نویسی بلده یا نه. یکی از اون افراد، استاد خلیلی پور هست که خوب من رو میشناسه. اگر مشکلی با پیاده سازی الگوی خاصی دارند، بنده حاضرم به عنوان مشاور به اون شرکت بیام و ابهامات ایشون رو بر طرف کنم.

شما در نظر بگیر پروژت قراره توسعه پیدا کنه، Scalable باشه. با 4 تا Select و دکمه که نمیشه برنامه نوشت. هر چند که خیلی ها مینویسن و پول هم در میارن اما آخرش نتیجش میشه سیستمی مثل سیستم فرابر فنی و حرفه ای که 220 میلیون پولش رو دادن اما اینقدر بد نوشته شده و محیط زشتی داره که وقتی قرار هست امکان جدیدی بهش اضافه کنن، همیشه بین مجری و کارفرما دعوا میشه. چرا؟ چون قابل توسعه نوشته نشده. من نمونش رو نوشتم و در استان خوزستان داره استفاده میشه و خیلی راحت هم قابل توسعه است.

این کدهایی هم که در فایل ضمیمه گذاشتی، نسخه ی منفجر شده ی پروژه ی GridView بنده است که اصلاً به این شکل استفاده ازش صحیح نیست.

الان من از الگوهای جدیدتری استفاده می کنم. اگر رئیس شما روش DDD رو ببینه پس چی میگه؟!!!

موفق باشید.

profnami
دوشنبه 21 تیر 1389, 12:20 عصر
مهندس راد روش DDD دیگه چه صیغه ایه ؟ میشه یه کوچولو توضیح بدید در حد زیر دیپلم :لبخند:

Behrouz_Rad
دوشنبه 21 تیر 1389, 13:29 عصر
مهندس راد روش DDD دیگه چه صیغه ایه ؟ میشه یه کوچولو توضیح بدید در حد زیر دیپلم :لبخند:
یک مدل طراحی نرم افزار هست.
خوندن کتاب های Applying Domain - Driven Design and Patterns نوشته ی Jimmy Nilsson و Domain - Driven Design, Tackling Complexity in the Heart of Software نوشته ی Eric Evans توصیه میشه.

در این مدل، معماری شما 4 لایه ی پیش فرض خواهد داشت.
User Interface
Application
Domain
Infrastructure

البته شاید در نگاه اول این مدل کمی پیچیده به نظر بیاد اما در حین پیاده سازی به انعطاف پذیری فوق العاده ی اون پی می برید.

موفق باشید.