PDA

View Full Version : سوال: راست چین کردن Label ها

daneshmand1
دوشنبه 21 تیر 1389, 16:25 عصر
سلام
توی برنامه یه groupBox گذاشتم که توش چندتا Label زیر هم قرار داردند. این Label ها قراره متن فارسی رو نشون بده، می خوام این Label ها راست چین بشن، تمام Properties های مربوط به Right to left رو Yes کردم ولی بازهم از چپ به راست جملات مرتب می کنه.

mmd2009
دوشنبه 21 تیر 1389, 16:31 عصر
با سلام

خود فرم رو هم یک امتحانی بکن ببین بازم مشکلت حل نمیشه.

vandermond
دوشنبه 21 تیر 1389, 16:44 عصر
مگه ميشه كه نشه؟ اصلا طبق تنظيمات اوليه Label چون AutoSize ش روشنه، معلوم نميشه كه راست چين هست يا چپ چين. شما AutoSize رو False كن و سايز ليبل رو بزرگ كن و RightToLeft رو هم True كن ببين متني كه نوشتي مياد طرف راست يا ميره طرف چپ.
من فكر ميكنم راست چين شده و احتمالا شما به خاطر بعضي مشكلاتي كه با فارسي داره ميگيد كه اون به راست چين و چپ چين مربوط نميشه.

Masoome_das
سه شنبه 22 تیر 1389, 00:04 صبح
سلام پیشنهاد من به شما اینکه خود groupBox را راست چین کنید و کلا اگر در ابتدای کار خود فرمتون را راست چین کنید بقیه آبجکت های ردون فرم راست چین می شوند

mrshcom
یک شنبه 16 بهمن 1390, 21:35 عصر
حرفت درسته vandermond ولی اگه سایزش بیشتر باشه دیگه جواب نمیده!
نگاه AutoSize=True باشه و راست چین! این میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hybrid
یک شنبه 16 بهمن 1390, 22:13 عصر
سلام دوست عزیز امیدوارم حالت خوب باشه..

کنترل لیبل یک خاصیت داره به نام textAlign که در پایین پنجره Properties میتونین ببینین .. این خاصیت رو به TopRight تغییر بدین تا مشکل حل شه.

موفق باشید./

saeidmobashery
دوشنبه 22 خرداد 1402, 11:51 صبح
سلام
توی برنامه یه groupBox گذاشتم که توش چندتا Label زیر هم قرار داردند. این Label ها قراره متن فارسی رو نشون بده، می خوام این Label ها راست چین بشن، تمام Properties های مربوط به Right to left رو Yes کردم ولی بازهم از چپ به راست جملات مرتب می کنه.

سلام
ابتدا خاصیت AutoSize را False کن بعد با خاصیت TextAlign یا RightToLeft کار کن