PDA

View Full Version : TV Card مناسب جهت ضبط از تلویزیون

Salar Ashgi
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:01 عصر
سلام به همه دوستان ، تو شهر ما چون فعلا سیستم کانال دیجیتال نیومده من برای ضبط

از تلویزیون یه TV Card دارم که کانال ها رو (آنالوگ) با آنتن هوایی (پشت بام) ضبط میکنه ،

کیفیتش متوسطه و اگه آنتن هوایی نباشه ، با اون آنتن های دوسر نمیشه گرفت .(کاملا برفک)

حالا میگفتم TV-Card هایی هست واسه Laptop که بدون آنتن هوایی بشه با کیفیت مناسب

کانالها رو ضبط کرد ؟

آخه تو سایت رایان صبا یه تی وی کارتی معرفی شده که بدون نیاز به آنتن هوایی شبکه های

آنالوگ رو با کیفیت به قول خودش عالی میگیره . میخواستم بدونم این صحت داره ؟

آدرس : http://www.rayansaba.com/index.php?productID=3807

اینم عکس TV-Card من :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=52746&stc=1&d=1278943237

ممنون از راهنمایی تون .

tdkhakpur
دوشنبه 21 تیر 1389, 18:31 عصر
تو شهر ما چون فعلا سیستم کانال دیجیتال نیومده من برای ضبط
از تلویزیون یه TV Card دارم که کانال ها رو (آنالوگ) با آنتن هوایی (پشت بام) ضبط میکنه ،

مگر شهرهای دیگه دیجیتالی هستن که ارومیه نشده.

Salar Ashgi
سه شنبه 22 تیر 1389, 08:44 صبح
مگر شهرهای دیگه دیجیتالی هستن که ارومیه نشده.

آره ، تهران شده .

Salar Ashgi
سه شنبه 22 تیر 1389, 14:19 عصر
دوستان هیچ نظر خاصی ندارن ؟

Web.Designer01
سه شنبه 22 تیر 1389, 23:38 عصر
سلام
من یه دونه از این کارت tvها دارم برا لب تاپم خریدم،14 تا کانالو به صورت دیجیتال با همون آنتن خودش با کیفیت آیینه میگیره!همینطور رادیو هم به صورت دیجیتال.
ازش راضیم،وقتی هم میریم مسافرت به صورت آنالوگ کانالا رو باهاش میبینم.
برای ضبطم از برنامه PowerCinema استفاده میکنم،ولی این برنامه با فرمت ts ضبط میکنه و برای تبدیل اونا به Mpeg مشکل دارم فعلا،یه برنامه ای هست که تبدیل میکنه ولی بدون صدا!،حالا فعلا دارم باهاش کلنجار میرم.
در ضمن امکانات ضبط زمانی و تله تکست هم داره.
برنامه auto power on (البته اسم دقیقشو یادم نیس) میتونه لبتاپو سر یه ساعت مشخص روشن کنه و خودش برنامه مورد علاقتو برات ضبط میکنه و لب تاپو خاموش کنه،ظرفارم میشوره برات!
سوالی چیزی بود در خدمتم.

Salar Ashgi
چهارشنبه 23 تیر 1389, 00:35 صبح
من یه دونه از این کارت tvها دارم برا لب تاپم خریدم،14 تا کانالو به صورت دیجیتال با همون آنتن خودش با کیفیت آیینه میگیره!همینطور رادیو هم به صورت دیجیتال.

ممنون از جوابتون ، میشه اسم ، مدل و مشخصاتشو ذکر کنید ؟

یه سوال دارم ، یعنی شما با این آنتن فرقی نمیکنه کجا باشی ؟ هر جا باشی آینه میگیره ؟

Web.Designer01
چهارشنبه 23 تیر 1389, 18:42 عصر
ممنون از جوابتون ، میشه اسم ، مدل و مشخصاتشو ذکر کنید ؟

DG Technic،ولی فک نکنم مدلاش با هم تفاوتی داشته باشن،پارسال حدود 60 تومن خریدمش.

یه سوال دارم ، یعنی شما با این آنتن فرقی نمیکنه کجا باشی ؟ هر جا باشی آینه میگیره ؟

دوست عزیز تا اونجا که میدونم فقط توی شهر تهران کانالو میشه دیجیتال گرفت،هر جای تهران که باشی با همون آنتن کوچولوی خودش کانالا رو برات میاره،شبکه های دیجیتالم که دیگه برفک مرفک نداره!،ولی وقتی از تهران میرم بیرون(حتی فشم) دیگه دیجیتال نمیشه گرفت و باید آنالوگ سرچ کرد،آنالوگش برفک داره با آنتن خودش اگه کیفیت بالا میخوای باید آنتن هوایی نصب کنی.

Salar Ashgi
چهارشنبه 23 تیر 1389, 19:01 عصر
دوست عزیز تا اونجا که میدونم فقط توی شهر تهران کانالو میشه دیجیتال گرفت،هر جای تهران که باشی با همون آنتن کوچولوی خودش کانالا رو برات میاره،شبکه های دیجیتالم که دیگه برفک مرفک نداره!

آها ، خوب بگو دیگه . آره بابا توی تهران چون سیستم کانال دیجیتال نصبه ، این آنتن شبکه های

دیجیتال رو میاره . ولی منظور من آنتنیه که بشه هرجا باهاش شبکه های آنالوگ رو خوب گرفت .

Alireza_Salehi
چهارشنبه 23 تیر 1389, 19:26 عصر
گیرنده های آنالوگ نیاز به آنتن هوایی دارند، اون مدلی که شما عکسشو گذاشتی بنده دارم؛ بدون آنتن هوایی بدرد نمیخوره. تازه دیجیتالش رو هم دوستان دارند میگن بدون آنتن هوایی خوب جواب نمیده.

تازه اکثر این گیرنده های USB واقعا بدرد نخور هستند ، نرم افزار نامناسبی دارند و به دلیل سازگار نبودن درایور ها و فیلترهای شان با DirectX توانایی پخش و ضبط توسط نرم افزارهایی مثل Windows Media Center و نرم افزارهای معروف دیگر رو نخواهید داشت و اکثرا در وسط ضبط کردن هنگ می کنند.

Salar Ashgi
چهارشنبه 23 تیر 1389, 22:20 عصر
تازه دیجیتالش رو هم دوستان دارند میگن بدون آنتن هوایی خوب جواب نمیده.

دیجیتالا نیاز به آنتن ندارن ، خودشون آنتن مجزا دارن .

تازه اکثر این گیرنده های USB واقعا بدرد نخور هستند ، نرم افزار نامناسبی دارند و به دلیل سازگار نبودن درایور ها و فیلترهای شان با DirectX توانایی پخش و ضبط توسط نرم افزارهایی مثل Windows Media Center و نرم افزارهای معروف دیگر رو نخواهید داشت و اکثرا در وسط ضبط کردن هنگ می کنند.

من که تا حالا چنین مشکلایی باهاش نداشتم ، خیلی هم خوب میتونه با دو کیفیت MPG1, MPG2 ضبط

کنه ، فقط تنها ایرادی که میشه ازش گرفت سازگاری آن فقط با ویندوز XP است و در Vista, Se7en

کار نمکینه .

Alireza_Salehi
چهارشنبه 23 تیر 1389, 22:47 عصر
دیجیتالا نیاز به آنتن ندارن ، خودشون آنتن مجزا دارن .
من که تا حالا چنین مشکلایی باهاش نداشتم ، خیلی هم خوب میتونه با دو کیفیت MPG1, MPG2 ضبط
کنه ، فقط تنها ایرادی که میشه ازش گرفت سازگاری آن فقط با ویندوز XP است و در Vista, Se7en
کار نمکینه .

این که آنتن نیاز ندارن تئوریه، در عمل برای کیفیت حداکثر باید آنتن هوایی داشته باشید.

از جنس چینی نباید انتظار زیادی داشته باشید.

Web.Designer01
چهارشنبه 23 تیر 1389, 23:30 عصر
این که آنتن نیاز ندارن تئوریه، در عمل برای کیفیت حداکثر باید آنتن هوایی داشته باشید.

ای بابا،دوست عزیز من که گفتم یه دونه از همین گیرنده های دیجیتال دارم و با همون آنتن خودش 14 تا کانالو(کانالای خودمون+جام جم، مستند تی وی،پرس تی وی،العالم و...) دارم با کیفیت عالی میگیرم .
ولی فقط آنالوگ اونم اگه کیفیت خیلی بالا میخوای باید آنتن هوایی استفاده کنی وگرنه با همون آنتن خودش آنالوگم میگیره ولی با کمی برفک.