PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات بین 2 دیتابیس در 2 سیستم مجزا

mhmoein
سه شنبه 22 تیر 1389, 02:08 صبح
با سلام دوستان عزیز و اساتید گرانقدر
بنده می خواستم بپرسم آیا راهی هست که بشه اطلاعات یک یک دیتابیس که مثلا حاوی 3 جدول هست رو به یک SQL Server درسیستم دیگه ای منتقل کرد.
( نمی خوام توسط خود SQL این کار رو انجام بدم می خوام برنامه این کار رو بکنه )

اینو در نظر بگیرید
ما یک سرور داریم که IP Valid داره حالا می خواهیم از منزل توسط نرم افزار خاص به اون سرور متصل بشیم و دیتابیس A را که شامل جدول 1 و 2 و 3 هست رو به SQL سیستم در منزل توسط برنامه منتقل کنیم. امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.

با تشکر از همه دوستان

ashkan209
سه شنبه 22 تیر 1389, 10:12 صبح
دو تا سیستم که هر دو sql server دارند
ولی واسط ارتباطی رو نگفتید ، از اونجائیکه گفتید یکیشون IP Valid داره ، یعنی اینکه از طریق اینترنت میخواهید ارتباط برقرار کرده و انتقال دیتا انجام بدین
بنابراین لازمه که سیستم دوم هم IP Valid داشته باشه تا بتونند همدیگه رو Ping کنند
اگه مشکل Ping کردن نداشته باشین ، بقیه کارها معمولیه ، که می بایست کانکشن استرینگی که به IP سرورتون وصل بشه را درون برنامتون استفاده کنید

mhmoein
سه شنبه 22 تیر 1389, 10:35 صبح
دوست عزیز ممنون از پاسخت
اما با SQL SERVER من به سرور وصل می شم و انتقال اطلاعات رو انجام می دم و لازم نیست سیستم خودم IP Valid داشته باشه. اما می خوام بدونم با چه دستوری باید این کار
کانکش رو می دونم چه جوری باید نوشت اما دستورات بعدی رو که اینکار را انجام بده و یعنی دیتابیس و جداولش رو به سیستم من منتقل کنه رو نمی دونم چه جوری باید بنویسم اگر بتونید تو این مورد کمک کنید ممنون می شم.

با تشکر از شما

rasoul2023
سه شنبه 22 تیر 1389, 10:44 صبح
با سلام :

برنامه هایی در سایت موجود هست که دوستان لطف کردند و به صورت عمومی ارائه کردند . شما میتونید با تهیه یه Back Up از SQL سرور و باز گردانی اون روی Local SQL اطلاعات داخل دیتا بیس را انتقال بدید یه جستجو در مورد SQL BACK UP داخل سایت انجام بدید .

موفق باشید .

mhmoein
سه شنبه 22 تیر 1389, 11:09 صبح
دوست عزیز آیا این کار رو می شه به صورت خودکار انجام دادچون قرار نیست فقط بنده باهاش کار کنم، خیلی از بچه های شرکت قراره با این برنامه کار کنن و می خوام دیتابس روی سیستم هاشون ذخیره بشه و بعد با برنامه مخصوص کار کنن ( البته به دلایل خاصی) . آیا می شه این کار جوری انجام بشه که برای اونها دردسر ساز نشه و دریافت اطلاعات و ذخیره اون در SQL سرورشون به صورت خودکار باشه.

Shahram_Shobeiri
سه شنبه 22 تیر 1389, 13:26 عصر
بله. میشه
این کد backup

BACKUP DATABASE [AdventureWorks] TO
DISK = N'\\nas\Backup\L40\SQL2005\AdventureWorks_backup_2 00702120215.bak'
WITH NOFORMAT, NOINIT, NAME = N'AdventureWorks-Full Database Backup',
SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10

این هم کد ریستور

RESTORE DATABASE [AdventureWorksNew]
FROM DISK = N'\\nas\Backup\L40\SQL2005\AdventureWorks_backup_2 00702120215.bak'
WITH FILE = 1,
MOVE N'AdventureWorks_Data' TO N'C:\Data\MSSQL.1\MSSQL\Data\AdventureWorksNew_Dat a.mdf',
MOVE N'AdventureWorks_Log' TO N'C:\Data\MSSQL.1\MSSQL\Data\AdventureWorksNew_Log .ldf',
NOUNLOAD, STATS = 10

mhmoein
سه شنبه 22 تیر 1389, 14:48 عصر
دوست عزیز با تشکر از شما در مورد نحوه استفاده از این کدها می تونی یکم توضیح بدی.

با تشکر از شما