PDA

View Full Version : افزودن SWING Component با کد یا NetBeans IDE ؟

vahid83
سه شنبه 22 تیر 1389, 13:05 عصر
باز هم سلام

دوستان چه فرقی داره اگه من swing component هامو با کد تولید کنم و یا اینکه از NeatBeans IDE استفاده کنم؟ امروز یه نفر بهم گفت که اگه از NeatBeans IDE استفاده کنم برنامه استاتیک میشه و برای هر تغییری که اعمال میشه برنامه مجدد باید به دست کاربر برسه، اما اگه با کد بنویسی به ازای هر تغییر کافیه کاربر به اینترنت وصل بشه و بعد برنامه رو update کنه. ولی من تو صحت این حرف شک دارم! آخه با اضافه کردن هر کامپوننتی خود NeatBeans کدهای لازمش رو به برنامه اضافه میکنه. حالا چه فرقی داره که این کدها رو من بنویسم یا خود IDE ؟

javaphantom
سه شنبه 22 تیر 1389, 15:49 عصر
باز هم سلام

دوستان چه فرقی داره اگه من swing component هامو با کد تولید کنم و یا اینکه از NeatBeans IDE استفاده کنم؟ امروز یه نفر بهم گفت که اگه از NeatBeans IDE استفاده کنم برنامه استاتیک میشه و برای هر تغییری که اعمال میشه برنامه مجدد باید به دست کاربر برسه، اما اگه با کد بنویسی به ازای هر تغییر کافیه کاربر به اینترنت وصل بشه و بعد برنامه رو update کنه. ولی من تو صحت این حرف شک دارم! آخه با اضافه کردن هر کامپوننتی خود NeatBeans کدهای لازمش رو به برنامه اضافه میکنه. حالا چه فرقی داره که این کدها رو من بنویسم یا خود IDE ؟

تنها تفاوتش اینکه وقتی خودت می نویسی انگشتات درد می گیرن همین

باقی تفاوت هایی که گفتی هیچ کودوم درست نیستند مثل

برنامه استاتیک میشه و برای هر تغییری که اعمال میشه برنامه مجدد باید به دست کاربر برسه، اما اگه با کد بنویسی به ازای هر تغییر کافیه کاربر به اینترنت وصل بشه و بعد برنامه رو update کنه.

billguess
سه شنبه 22 تیر 1389, 18:31 عصر
باز هم سلام

یکی از مشکلاتی که سالها قبل در اوایل ظهور برنامه نویسی اصطلاحاً ویژوال مطرح بود چسبندگی برنامه به ظاهر ویژوال برنامه بود که البته جاوا از همان ابتدا خوشبختانه این مشکل را نداشت

استفاده از نوشتن کدهای طراحی به شکل دستی به استراتژی برنامه مربوط می شود و طراحی نرم افزار شرایط را برای تصمیم گیری در این زمینه فراهم می آورد و همیشه این طور نیست که برنامه یکبار طراحی شود و پس از آن فقط اجرا گردد.

در ضمن صرف نوشتن کدهای ظاهر برنامه آن را داینامیک نمی کند مثل همان کدنویسی مورد نظر شما توسط نت بینز، بلکه چگونه نوشتن آن مهم است.

vahid83
دوشنبه 04 مرداد 1389, 09:35 صبح
سلام
مرسی از اینکه جواب دادید!
حرفاتون امیدوارم کرد، ولی در عین حال وادارم کرد که بیشتر تو برنامه های دیگران تأمل کنم.
روی برنامه ای کار می کردم به نام SIP Communicator که حتی برای درست کردن ظاهر برنامه هم از کلاسهای تو در تو و جالبی استفاده کرده بودند. حتی گاهی برای ایجاد یک کلید call هم یک کلاس خاص تعریف شده بود. javaphantom (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=17370) درست میگه چه لزومی داره که کدهایی که خود نتبینز تولید میکنه من دستی بنویسم. ولی حرف billguess (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=71770) هم درسته، بستگی به طراحی نرم افزار داره و اینکه چه شرایطی رو در نظر گرفتی!