PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کد و کنترلهای اتوماتیک در زمان Design (کلاسهای زمان طراحی)

Arash.M
چهارشنبه 23 تیر 1389, 10:02 صبح
سلام

دوستان در مورد کلاسهای زمان طراحی ( Design Time ) کسی میتونه به من اطلاعاتی بده.
چون تصمیم دارم کلاسی داشته باشم که یک فرم رو در زمان Design داخل Visual Studio به متدی از اون کلاس پاس بدم و اون متد به SQL Server متصل بشه و تعدادی Label و TextBox و ComboBox و ... با یک سری Property ست شده با جداول داخل SQL Server بهم برگردونه ( در واقع روی فرمی که بهش پاس دام، قرار بده و من کاری که میکنم این باشه که با ماوس Layout اونها رو به شکلی که می خوام دربیارم.) این جوری زمان طراحی یک فرم خیلی بزرگم به زیر 10 دقیقه هم می تونه برسه. ( فقط به شرطی که بشه این کارو در Design Time انجام بدم نه در RunTime. چون Layout مناسب هر فرم با بقیه تفاوت داره و باید خودم در زمان طراحی با چشم ببینم که چی رو کجا قرار میدم) .

اگر کسی پیشنهاد بهتری هم داشته باشه ازش خیلی ممنون میشم.

beh_develop
چهارشنبه 23 تیر 1389, 10:35 صبح
من خودم یه Form Generator نوشتم ولی بهش در زمان اجرا فرم نمی دم،
من جدولی که می خوام رو بهش می دم و خروجی که دوتا فایل یکی Designer و دیگری فایل کد فرم رو Generate می کنم و به پروژه ای که می خوام این 2 تا فایل رو Add می کنم

Arash.M
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:00 صبح
آره این هم روش خیلی خوبیه.
چون فایل Desiner رو هم به عنوان پیش فرض طراحی تحویل می گیری و می تونی اونو تو پروژه خودت مثل همون چیزی که من می خوام تغییرش بدی

کم گفتی و گزیده چون در

بازم ممنون