PDA

View Full Version : سوال: سیستم جستجو

mohsen.nsb44
چهارشنبه 23 تیر 1389, 12:02 عصر
سلام من برای جستجو از کد زیر استفاده می کنم

SqlDataSource1.SelectCommand = " select * from table1 where maharat=N'" + TextBox1.Text + "' ";

خب حالا ممکنه یه شخص در قسمت مهارت چند تا مهارت بنویسه مثلا خیاطی برنامه نویسی که در این صورت اگه بنویسیم خیاطی جستجوی ما کار نمی کنه برای اینکه فیلد مورد نظر رو پیدا بکنه چکار باید کرد؟
منظورم اینه که کسی که در قسمت مهارت چند تا مهارت نوشته اگه ما یکیشو جستجو بکنیم اون فیلدو پیدا بکنه سیستم دیتابیسم اینطوری نام و نام خانوادگی و ... و مهارت که در قسمت مهارت هر چند تا مهارت بخواد می تونه ثبت کنه.

A.S.Roma
چهارشنبه 23 تیر 1389, 13:47 عصر
اگر بخواهید با همین فرمت کار کنید بایستی یک Parser بنویسید که دیتای کاربر را Parse کنه و به ازای هر عبارت یک بار Select بزنید.
از عملگر Like هم استفاده کنید تا خیلی جستجوتون محدود نباشه.

Vahid_moghaddam
چهارشنبه 23 تیر 1389, 15:07 عصر
یه الگو برای جدا کردن کلمات مشخص کنید. کاربر هم باید این الگو رو بدونه. مثلا کلمات را با ، جدا کنید. select رو به شکل زیر بنویسید:

string rr = "خیاطی، گلدوزی،کوزه گری";
List<string> str = TextBox1.Text.split('،').ToList();
string select = "select * from table1 where ";
foreach (string s in str)
{
select += " maharat like N'%" + s + "%' or";

}

select=select.Remove(select.Length - 2, 2);
SqlDataSource1.SelectCommand =select;

L_eskandary
چهارشنبه 23 تیر 1389, 19:14 عصر
سلام دوست عزیز
من اینکار رو با like‌ انجام می دم :

select * from table1 where maharat like N '%"+ textbox.text+"%' "

blackcats
چهارشنبه 23 تیر 1389, 21:04 عصر
من یک سوالی دارم در این رابطه:
آیا میشود dataset رو دوباره ازش query گرفت و بازه کاریمون رو دوباره کوچیک تر کنیم.
به این معنی که شما فکر کنید ما میخواهیم پنلی مشابه عکس زیر در اختیار کاربر بدیم بهترین روش select چیه؟
یعنی اینکه یه بار برحسب زمان بعد برحسب نوع شعبه(مثلا همدان) و بعد برحسب عنوان و بعد متن.............
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

blackcats
پنج شنبه 24 تیر 1389, 12:47 عصر
کسی نظری نداره.
یا یک مثال

khorshidmk
پنج شنبه 24 تیر 1389, 14:01 عصر
سلام من پروژم در مورد فروشگاه مجازی اگه کسی لینک اتصال به بانک (برای خرید) را داره لطفا روی سایت قرار بده.