PDA

View Full Version : خرید Windows 7

Reynardd
چهارشنبه 23 تیر 1389, 14:32 عصر
با سلام
یه زمانی تو این سایت Windows 7 اورجینال میفروختن ولی الان دیگه نیست میشه توضیح بدین که دیگه هست یا نه؟ اگه هست چطوری تهیه کنیم؟

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 14:37 عصر
با سلام
یه زمانی تو این سایت Windows 7 اورجینال میفروختن ولی الان دیگه نیست میشه توضیح بدین که دیگه هست یا نه؟ اگه هست چطوری تهیه کنیم؟

شرکت هایی مثل آواژنگ، دمسان رایانه و GPC نمایندگی این محصول رو و اکثر محصولات مایکروسافت رو دارند. میتونید از اونا خریداری کنید.

موفق باشید :چشمک:

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 23 تیر 1389, 15:12 عصر
از پاژنگ بگیر . البته بعضیهاش میپکه وسط کار . اما پشتیبانی داره

Nima_NF
چهارشنبه 23 تیر 1389, 15:41 عصر
اگر می خواهید نسخه اصل داشته باشید و بعدا هیچ وقت نسخه شما باطل نشود، فقط نسخه پک های وارداتی واقعا اصل را تهیه کنید که قیمت آن ها معادل قمی دلاری مایکروسافت هست نه ارزان تر. (نمونه های ارزان که در بازا ایران هست واقعا اصل نیستند)

دقت کنید که مایکروسافت حتی برای سازندگان سیستم های کامپیوتری که بالای 100 نسخه درخواست می کنند نیز windows 7 Home را زیر 100$ نمی فروشد.

این لیسانس های گران قیمت حتی اگر اشتباها در ایران بلاک شوند، با ارسال درخواست بازبینی و ثبت آن در مایکروسافت مجددا فعال می شوند.
اما نسخه های ارزان قیمت که در بازار ایران هست همگی مشکلات رسمی دارند و بعد از یک مدت بلاک می شوند.

فقط یک نسخه windows 7 professional for student هست که حدود 65$ هست و تمامی دانشجویان سایر کشور ها که ایمیل رسمی دارند می توانند تهیه کنند.

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 15:46 عصر
در تکمیل حرف نیما باید بگم که دقت کنید نسخه OEM به دست شما ندهند. حتما از نسخه Retail Box استفاده کنید (فرق شونو دیگه همه میدونند). احتمالا مشکل اون دوست عزیز مون هم که Upgrade انجام دادند، همین استفاده از OEM بوده... :چشمک:

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 23 تیر 1389, 16:36 عصر
ویندوز اصلی 399$ است . ارزانتر ها همگی یک مشکلی دارند . مثلا همین پاژنک میخره 30 $ ولی میفروشه 180 تومن ولی خیلیهاش داغون شدن

Reynardd
جمعه 25 تیر 1389, 00:38 صبح
من که نمیخام بالای 100 تومن پول ویندوز بدم فقط میخواستم اینو بدونم که قبلا تو این سایت سریالش رو میفروختن 30 تومن ولی الان دیگه جمع کردن همین . کلا دیگه اینجا نمیفروشن ؟

eshpilen
جمعه 25 تیر 1389, 00:44 صبح
در تکمیل حرف نیما باید بگم که دقت کنید نسخه OEM به دست شما ندهند. حتما از نسخه Retail Box استفاده کنید (فرق شونو دیگه همه میدونند). احتمالا مشکل اون دوست عزیز مون هم که Upgrade انجام دادند، همین استفاده از OEM بوده... :چشمک:
نه من تا حالا چیزی در این مورد نشنیده بودم.
البته فکر میکنم منظورت از OEM مثلا اونایی باشه که روی لپ تاپ هست؛ نه؟
محدودیتش چیه؟ حدس میزنم مثلا روی سیستم دیگه نمیشه نصب کرد. یعنی میکروسافت این رو میفهمه؟

LORD AELX
جمعه 25 تیر 1389, 01:24 صبح
من که نمیخام بالای 100 تومن پول ویندوز بدم فقط میخواستم اینو بدونم که قبلا تو این سایت سریالش رو میفروختن 30 تومن ولی الان دیگه جمع کردن همین . کلا دیگه اینجا نمیفروشن ؟

میخوای کرکش کنی، به من پیغام خصوصی بده. (تو این فروم، بحث Warez و کرک و ... ممنوعه!) :چشمک:

محدودیتش چیه؟ حدس میزنم مثلا روی سیستم دیگه نمیشه نصب کرد. یعنی میکروسافت این رو میفهمه؟

آره، دقیقا... :چشمک: ببینید، نسخه (OEM (Original equipment manufacturer نسخه ای هست که فقط به شرکت هایی که کامپیوتر های پیش ساخته تولید می کنند (مثل PC و Laptop) و قراره تعداد زیادی از این سیستم عامل رو نصب کنند ارایه میشه. این نسخه به هیچ عنوان به افراد عادی داده نمیشه. محدودیت این نسخه اینه که قابل Upgrade (و فکر کنم آپدیت شدن غیر از Security Update های مهم) نیست. اتفاقا این نسخه برای نصب روی تعداد زیادی سیستم ارایه شده، ولی همانطور که گفتم محدودیت هایی داره.

از طرف دیگه، نسخه Retail دارای یک جعبه زیبا (!) شامل دو تا CD (یک CD مربوط به ویندوز 32-بیتی و دیگری نسخه 64-بیتی) و یک دفترچه راهنما هستش. این نسخه ای هست که برای عموم بفروش میرسه، ضمن اینکه تا ابد مال خودتون هست و مثل Antivirus ها نیست که هر سال یکبار ملزم به خرید Licence باشید. حالا اینکه روی سیستم دیگه ای نصب می کنید یا نه به خودتون بستگی داره، در کل این کار ممنوع نیست و کسی با اون کاری نداره. Copyright در این مورد زمانی اجرا میشه که شما استفاده تجاری از این محصول بکنید، یعنی با کپی کردن اون درآمد زایی کنید (طبق قوانین ایالات متحده و اغلب کشورهای دیگر).

موفق باشید :قلب:

حسین فلاحی
جمعه 25 تیر 1389, 01:53 صبح
آیا این OEM همون Activated هست؟ یا نه.

LORD AELX
جمعه 25 تیر 1389, 02:15 صبح
آیا این OEM همون Activated هست؟ یا نه.

تا بحال چیزی راجع به Activated نشنیدم! :متفکر: ببینید، غیر از اون دو نوعی که گفتم، نوع دیگری وجود نداره... :چشمک:

Alireza_Salehi
جمعه 25 تیر 1389, 06:37 صبح
نوع 30000 تومنی که زمانی در برنامه نویس هم فروخته می شد، بعد از یک مدت بلوکه می شود. در واقع فقط پول دور ریختنه همون کرک خیلی بهتره.

من که از برنامه نویس خریدم،ا.لش که مدعی بودن اصله و چنین و چنان .... بلوکه شد کسی هم تا این لحظه پاسخگو نبوده است...

h.alizadeh
جمعه 25 تیر 1389, 15:58 عصر
یعنی چی بلوکه میشه؟
یعنی دیگه ویندوز بالا نمییاد؟
XPکه مشکلی نداره! من تا حالا اصلا سی دی ویندوز نخریدم ! همش کپی رایت از روی سی دی ها دوستامه که مشکلی هم نداشتم!

حسین فلاحی
جمعه 25 تیر 1389, 16:09 عصر
یعنی چی بلوکه میشه؟
XPکه مشکلی نداره! من تا حالا اصلا سی دی ویندوز نخریدم ! همش کپی رایت از روی سی دی ها دوستامه که مشکلی هم نداشتم!

نه بحث سر یک چیز دیگس... :لبخندساده:

Alireza_Salehi
جمعه 25 تیر 1389, 18:27 عصر
یعنی چی بلوکه میشه؟

یعنی این که ویندوز شما با یک ویندوز غیر قانونی تفاوتی ندارد. سریال ویندوز شما در سایت مایکروسافت بلوکه می شود و ویندوز شما دیگر اصل نخواهد بود و مجددا باید از کرک استفاده نمائید.

h.alizadeh
جمعه 25 تیر 1389, 20:30 عصر
ممنون اقای صالحی،
حالا میگم ویندوز اصل باشه چه سودی برای شما داره؟
(ببخشید اگه خیلی شوتم:افسرده: خب آخه من ویندوز اصل تا حالا نداشتم و نیازی هم ندیدم! خواستم بدونم شما چه مزایایی دارید که اصل ه مالتون)
البته بجز اینکه احتمالا ویندوزتون شاید سالمتر باشه و کمتر به نصب ویندوز نیازمند باشید و ابدیت بودن ویندوزتون.(که خب اینابه نظرمن موارد مهمی نیستند.)

Alireza_Salehi
جمعه 25 تیر 1389, 21:30 عصر
از لحاظ فنی اثری نداره، و تفاوتی نمیکنه ویندوز اصل داشته باشید یا غیر اصل.
همه بروزرسانی ها در صورتی که ویندوز صحیح کرک شده باشه دریافت و نصب می شوند، البته بعضی موارد نیاز به Genuine بودن ویندوز داره که بعضا از راههای غیر مستقیم قابل دریافت هستند.

بیشتر از لحاظ اخلاقی مسئله مهم هست. هر چند اخلاق بیشتر از اون طرف رعایت نمیشه...

Nima_NF
شنبه 26 تیر 1389, 01:38 صبح
دوستان کمی در مورد نسخه های OEM و retail اشتباه می کنند.

شما می توایند دو نوع ویندوز خریداری کنید:
1) نسخه OEM که توسط شرکت های معتبر عرضه کننده کامپیوتر فروخته می شود.
اگر از کمپانی های معتبر خریداری شوید، این نسخه رسمی و همراه DVD عرضه می شود.

هدف این نسخه OEM، نصب بر روی تنها یک کامپیوتر در طول عمر لیسانس هست و اگر کامپیوتر یا مادربورد سیستمی که در آن Active شده را عوض کنید لیسانس ویندوز شما باطل می شود و دیگر قابل نصب بر روی سیستم دیگر نیست.

- قیمت OEM، حدودا نصف قیمت retail هست (مثلا 150$ برای professional هست)

===========

2) نسخه Retail که همیشه در جعبه عرضه می شود، به شما این اجازه را می دهد که لیسانس را به کامپیوتر جدید منتقل کنید.
یعنی کامپیوتر جدید خریداری کنید، سپس ویندوز را نصب کنید، هنگام نصب و activation باید حتما با مایکروسافت تماس تلفنی بگیرید تا لیسانس جدید را در سیستم جدید فعال کنند.
البته بعضی کشورها می توانند با SMS نیز ویندوز را در سیستم جدید فعال کنند، سپس در سیستم قبلی غیر فعال می شود.
پس مزیت آن در اعتبار ویندوز تا زمانی هست که مایکروسافت پشتیبانی می کند، اما در OEM به زودی بعد از تعوض سیستم یا مادربورد به پایان می رسد.

- قیمت این ویندوز 2 برابر نسخه OEM هست (مثلا 330$ برای professional هست)

Reynardd
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:51 عصر
میخوای کرکش کنی، به من پیغام خصوصی بده. (تو این فروم، بحث Warez و کرک و ... ممنوعه!) :چشمک:

من حرفی از کرک زدم؟:|
خودت میگی خودت جواب میدی؟
من میگم سریال ویندوز تو میگی کرک؟
چرا ایرانیا همشون منفی فکر میکنن؟

حسین فلاحی
دوشنبه 28 تیر 1389, 03:54 صبح

هدف این نسخه OEM، نصب بر روی تنها یک کامپیوتر در طول عمر لیسانس هست و اگر کامپیوتر یا مادربورد سیستمی که در آن Active شده را عوض کنید لیسانس ویندوز شما باطل می شود و دیگر قابل نصب بر روی سیستم دیگر نیست.

===========

2) نسخه Retail که همیشه در جعبه عرضه می شود، به شما این اجازه را می دهد که لیسانس را به کامپیوتر جدید منتقل کنید.
یعنی کامپیوتر جدید خریداری کنید، سپس ویندوز را نصب کنید، هنگام نصب و activation باید حتما با مایکروسافت تماس تلفنی بگیرید تا لیسانس جدید را در سیستم جدید فعال کنند.
البته بعضی کشورها می توانند با SMS نیز ویندوز را در سیستم جدید فعال کنند، سپس در سیستم قبلی غیر فعال می شود.
پس مزیت آن در اعتبار ویندوز تا زمانی هست که مایکروسافت پشتیبانی می کند، اما در OEM به زودی بعد از تعوض سیستم یا مادربورد به پایان می رسد.

پس با این حساب یک نوع دیگه هم باید باشه، همینی که شرکت های بزرگ مثلا روی چندین لپ تاپ نصب می کنن. درسته؟

حسین فلاحی
دوشنبه 28 تیر 1389, 04:03 صبح

===========

پس با این حساب یک نوع دیگه هم باید باشه، همینی که شرکت های بزرگ مثلا روی چندین لپ تاپ نصب می کنن. درسته؟

Nima_NF
چهارشنبه 30 تیر 1389, 16:14 عصر
نوع دیگر نیست، همان OEM هست که به تعداد مشخص می توانند نصب کنند.
در هر صورت لیسانس بعد از Activate و نصب شدن در laptop قابل انتقال به کامپیوتر دیگر نیست.