PDA

View Full Version : سوال: نحوه تعريف خصوصيت جديد در CSS

Kia_MLS
چهارشنبه 23 تیر 1389, 19:25 عصر
با سلام
چطور ميشه يك خصوصيت جديد را در css معرفي كنيم؟
به عنوان مثال من كد زير را نوشتم اما كنترلي كه از اين استايل استفاده ميكنه خصوصيت Skin را مقدار نميگيرد! :ناراحت:

.Mystyle
{
Skin : MySkin
}

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 19:45 عصر
با سلام
چطور ميشه يك خصوصيت جديد را در css معرفي كنيم؟
به عنوان مثال من كد زير را نوشتم اما كنترلي كه از اين استايل استفاده ميكنه خصوصيت Skin را مقدار نميگيرد! :ناراحت:

.Mystyle
{
Skin : MySkin
}

تا جایی که من میدونم اصلا ما صفتی بنام skin در CSS نداریم!! :متعجب: شما بگید دقیقا میخواهید چیکار کنید، تا راهنماییتون کنم. :چشمک:

Kia_MLS
چهارشنبه 23 تیر 1389, 20:04 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
درسته ما در css خصوصیتی به نام Skin نداریم.
لطفا به عنوان سوال بنده توجه کنید، سوال اینه که اگر بخواهیم خصوصیت جدیدی را با استفاده از css مقدار دهی کنیم به چه شکل عمل کنیم؟

به عنوان مثال ما در صفحاتمون از کنترلهایی استفاده کردیم که خصوصیتی به نام Skin دارن. حال به جای تغییر تک تک صفحات و مقدار دهی به خصوصیت Skin اونها میخوایم یک css نوشته که خصوصیت Skin را در اون مقدار دهی میکنه.

LORD AELX
چهارشنبه 23 تیر 1389, 20:08 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
درسته ما در css خصوصیتی به نام Skin نداریم.
لطفا به عنوان سوال بنده توجه کنید، سوال اینه که اگر بخواهیم خصوصیت جدیدی را با استفاده از css مقدار دهی کنیم به چه شکل عمل کنیم؟

به عنوان مثال ما در صفحاتمون از کنترلهایی استفاده کردیم که خصوصیتی به نام Skin دارن. حال به جای تغییر تک تک صفحات و مقدار دهی به خصوصیت Skin اونها میخوایم یک css نوشته که خصوصیت Skin را در اون مقدار دهی میکنه.

باید تشریف ببرید ستاد W3C ، اونجا کلا یک ورژن جدید CSS از خودتون ارایه بدهید!! :لبخندساده: اسمش هم بگذار CSS version 3.5 ... خوبه؟! :گیج:

شما هم یه چیزی میگید ها... :چشمک:

دوست من، ما کلا صفتی به نام skin نداریم. یعنی استفاده از این صفت تو CSS منجر به هیچ عملی بر روی آیتم مورد نظر شما نمیشه. ببینید مثلا ما یک خصوصیت داریم بنام font که میتونیم برای تنظیم فونت متن (رنگ و اندازه و نوع و ...) از اون استفاده کنیم، ولی اصلا چیزی به نام skin موجود نیست که بخوایم مقدار دهی اش کنیم. شما لطف کنید پس از گرفتن حرف بنده، مشکل اصلی تون رو بگید تا از راه حل درست و منطقی اش قضیه رو حل کنیم.

موفق باشید :چشمک:

Kia_MLS
چهارشنبه 23 تیر 1389, 20:21 عصر
باید تشریف ببرید ستاد W3C ، اونجا کلا یک ورژن جدید CSS از خودتون ارایه بدهید!! :لبخندساده: اسمش هم بگذار CSS version 3.5 ... خوبه؟! :گیج:

شما هم یه چیزی میگید ها... :چشمک:

دوست من، ما کلا صفتی به نام skin نداریم. یعنی استفاده از این صفت تو CSS منجر به هیچ عملی بر روی آیتم مورد نظر شما نمیشه. ببینید مثلا ما یک خصوصیت داریم بنام font که میتونیم برای تنظیم فونت متن (رنگ و اندازه و نوع و ...) از اون استفاده کنیم، ولی اصلا چیزی به نام skin موجود نیست که بخوایم مقدار دهی اش کنیم. شما لطف کنید پس از گرفتن حرف بنده، مشکل اصلی تون رو بگید تا از راه حل درست و منطقی اش قضیه رو حل کنیم.

موفق باشید :چشمک:

لطفا قبل از ارسال پاسخ سوال رو بخونيد :افسرده:

من هم ميدونم همچين خصوصيتي در css وجود نداره :چشمک:
ما از كنترلهايي به نام xt در صفحاتمون استفاده كرديم. اين كنترلها همگي خصوصيتي به نام Skin دارن. ميخوايم به اين خصوصيت در پروژه مقدار بديم. ميخوايم تمام كنترلهاي xt كه در صفحاتمون استفاده كرديم مقدار يكساني بگيرند. و البته نميخوايم به تك تك صفحات مراجعه كرده و مقدار اين خصوصيت را براي هر كنترل تنظيم كنيم.
اين صورت مسئله بود، فكر ميكنم واضح گفته باشم :متفکر:

salehbagheri
چهارشنبه 23 تیر 1389, 20:45 عصر
ببینید دوست عزیز سوالتون یه مقدار ناواضح هست. اما بنده دو روش برای تغییر استایل گروهی از کنترلها رو میگم:

1. شما از تگهای خاصی در صفحه استفاده کردید که میخواهید همه اونها به یک شکل باشند!
مثلا 10 تا تگ span دارید که میخواهید همگی به یک Style باشند، پس نام تگ رو به عنوان Selector می نویسید و سپس خصوصیاتش رو مقدار دهی میکنید.

span
{
color: red;
border:1px navy solid;
}

به این صورت تمامی تگهای span متنی به رنگ قرمز و حاشیه ای به رنگ سرمه ای خواهند داشت.

اما وقتی میخواهید تعدادی از تگها را به Style دلخواه در آورید باید از Class ها استفاده کنید.
مثلا شما 10 عدد تگ div در صفحه خود دارید که میخواهید فقط 6 تای آنها به یک شکل باشند. کافیست selector خود را با یک نقطه آغاز کنید.

.div
{
color: red;
border: 1px navy solid;
}

پس از اضافه کردن این کد، کافیست به تگهای div دلخواه خصوصیت class = div رو اضافه کنید.

<div class="div">
</div>

Rejnev
چهارشنبه 23 تیر 1389, 20:51 عصر
درخواست ایشون گنگ نیست و اینه که یک selector به صورت دستی و custom به مجموعه selector های css اضافه کنن. که همونطور که لرد گفتن امکانش مستقیما نیست باید توسط ستاد w3 انجام بشه و مرورگرها هم پشتیبانیش کنند.

Kia_MLS
چهارشنبه 23 تیر 1389, 21:05 عصر
با تشكر از پاسخ شما دوست عزيز جناب Salehbagheri
كنترلي كه من استفاده كردم تمامي خصوصيات ظاهري خودش رو فقط از يك خصوصيت به نام Skin ميگيره :افسرده:
خصوصيت ديگه اي مثل فونت و رنگ و ... نداره اما در عوض حدود 20 Skin متفاوت به ما معرفي كرده كه ما ميخوايم مقدار يكي از اين 20 تا رو انتخاب كنيم.
مشكل اينجاست كه اگه بخوايم مقدار خصوصيت Skin كنترلهامون رو عوض كنيم مجبوريم به تك تك فرم ها رفته و كنترلها رو انتخاب و مقدار Skin اونها رو به مقدار جديد تغيير بديم.

راه حلي كه به ذهنم رسيد اينه كه نام Skin ها رو درون ديتابيس يا يك كلاس ذخيره كنم و هر زمان كه نياز به تغيير بود برنامه بره و از اونجا مقدار Skin رو بياره.
اما عيب كار اينجاست كه در OnPageLoad تمام صفحات بايد تابعي كه مقدار Skin رو از ديتابيس يا كلاس ميخونه رو صدا بزنم :افسرده:
در ضمن چون امكان اين وجود داره كه تعداد دفعات استفاده از اين كنترل درون صفحات مختلف متفاوت باشه مجبورم تابع رو جوري بنويسم كه كنترلهاي از نوع xt رو پيدا كنه و مقدار خصوصيت Skin اونها رو تنظيم كنه كه اين عمليات جستجو و ارتباط با ديتابيس باعث كند شدن لود صفحاتم ميشه :گریه:

اگه اساتيد محترم راه حل بهتري دارن ممنون ميشم راهنمايي بفرمايند