PDA

View Full Version : چک کردن مقداری که قبلا در بانک وارد شده

RIG000
پنج شنبه 24 تیر 1389, 09:54 صبح
راستش میخاستم بپیرسم که من مقدار نامبری رو تو بانکم کلید گذاشتم یعنی مقدار مشابه نمیتونه وارد شه و حالا می خام وقتی اطلاعات رو از برنامه وارد اون ستون موزد نظر میکنم اون چک کنه که قبلا این مقدار داخلش بوده یا نه . مثلا یه تکست باکس داریم که کدمیلی رو وارد میکنم از طریقش حالا.... فکر کنم منحصر به فرد بودن رو متوجه شده باشین ممنونم . البته باز هم اگه خط کدهای مختلف یا روش های مختلف بلدید .................:قلب:

ahrimaneahurai
پنج شنبه 24 تیر 1389, 10:11 صبح
با استفاده از reader می تونی این کار رو انجام بدی.بگردی تو چند پست پیش دوستان همین سوال رو پرسیده بوده

حجتی نیا
پنج شنبه 24 تیر 1389, 10:32 صبح
راستش میخاستم بپیرسم که من مقدار نامبری رو تو بانکم کلید گذاشتم یعنی مقدار مشابه نمیتونه وارد شه و حالا می خام وقتی اطلاعات رو از برنامه وارد اون ستون موزد نظر میکنم اون چک کنه که قبلا این مقدار داخلش بوده یا نه . مثلا یه تکست باکس داریم که کدمیلی رو وارد میکنم از طریقش حالا.... فکر کنم منحصر به فرد بودن رو متوجه شده باشین ممنونم . البته باز هم اگه خط کدهای مختلف یا روش های مختلف بلدید .................:قلب:

sqlcommand com=new sqlcommand("select * from table where kode='"+textbox.text+"'",objconnect);
objconnect.open();
if(com.exenonquery() != 0)
messagebox.show("in");
objconnect.close();

voodoo01
پنج شنبه 24 تیر 1389, 10:40 صبح
جواب دوستان بسیار کامل بود ولی از این روش هم میتوانی استفاده کنب بدن اینکه به بانک مراجعه کنی به شرط اینکه داده ها را در جدول Dataset بارگزاری نمایی

private void DataGridView1_CellValidated(Object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (e.ColumnIndex == 0)
{
string n;
n = testDataGridView[0, e.RowIndex].Value.ToString();
var joinQuery1 =
from upper in this.database1DataSet.Test
where upper.ID == n
select new { upper.ID, };

long count = joinQuery1.LongCount();

if (count > 0)
{
System.Text.StringBuilder messageBoxCS = new System.Text.StringBuilder();
messageBoxCS.AppendFormat("{0} = {1}", "ColumnIndex", "مقدار وارد شده تکراري است");
MessageBox.Show(messageBoxCS.ToString(), "مقدار وارد شده تکراري است");
}
}
}

منبع
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=233296

csharpprogramer88
پنج شنبه 24 تیر 1389, 12:36 عصر
اينم يك روش هست اميدوارم مفيد باشه

if (con.State == ConnectionState.Closed)
{
con.Open();
}
string sq1 = "select name,pass from karbar where name='" + txtusername.Text + "' and pass='" + txtpass.Text + "'";
cmd.CommandText = sq1;
cmd.Connection = con;
dr = cmd.ExecuteReader();
if (dr.HasRows == true)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
dr.Close();