PDA

View Full Version : نحوه شبکه کردن با Virtual Pc

skh1300
پنج شنبه 24 تیر 1389, 14:52 عصر
سلام دوستان
1-من یک ویندوز 7 و برنامه Virtual Pc نصب کردم که در Virtual pc ویندوز XP را نصب کردم حالا می خوام این دو کامپیوتر را با هم شبکه کنم چگونه باید این کار را انجام بدم هر کاری می کنم شبکه نمیشن در ضمن من می خوام برنامه نویسی شبکه را انجام دهم ایا امکان پذیر هست یا خیر؟ می خوام ویندوز 7 یک کلاینت و ویندوز xp یک سرور باشد و فرضا از طریق سرور ، کلاینت را خاموش کنم.

2-اگه کسی نحوه آموزش شبکه در ویندوز 7 را داره هم برام بزاره

razeghi_loved
شنبه 26 تیر 1389, 10:09 صبح
سلام
از نظر من اگر باشد این برنامه خیلی سرعت ویندوز رو پایین میاره اما اگر توجه کرده باشید در بیشتر
آموزشگاه ها از Vmware استفاده می شه همین بسیار ساده هم خیلی رون اجرا می شه اگر اون رو نصب کردی من می تونم کمت کنم در ضمن برای برنامه نویسی هم بسیار خوب هست در ضمن هیچ وقت نمی تونی Xp رو سرور قرار بدید چون ذاتش کلاینتی هست

skh1300
یک شنبه 27 تیر 1389, 18:02 عصر
خوب این نرم افزار نصب کردم حالا باید چگونه این کار را انجام بدم.

razeghi_loved
یک شنبه 27 تیر 1389, 23:26 عصر
خوب شرمنده که یکم دیر جواب دادم آخه سر کار VMware نداشتم که توضیح بدم
از گزینه File-New-virtual رو انتخاب کن سوالتی که ازت می پرسه رو جواب بده بعد شروع به نصب ویندوز می کنه بعد از نصب روی قسمت ویندوز نصب شده کلیک می کنی بعد در پایین صفحه روی گزینه
Edit vritual maching settings کلیک می کنی بعد قسمت Network Adapter رفته اگر سیستمی که باهاش کار می کنی به کابل شبکه وصل روی گزینه Bridged انتخاب می کنی و به همین راحتی می تونی به هر چندتا ویندوزی که داری در یک رنج قرار بدی و به هم وصل می شند.
اما اگر به شبکه وصل نیستید گزینه NAT رو انتخاب کنید بعد وارد قسمت Network Connections رفته و
VMware Network Adapter VMnet8 رو تو همون رنجی که IP های سیستم های دیگه گذاشتید قرار بدید حالا حتی می تونید با Host (ویندوز اصلی) هم ارتباط برقرار کنید

f_g1348
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 15:19 عصر
با سلام
من از vmware استفاده می کنم و می خواهم 2 تا ویندوز 2003 روش نصب کنم که یکی active directory باشه و دیگری isa حالا من هر چی در شبکه می خواهم به domain که روی یکی از این 2 ویندوز نصب شده join بشوم پیغام موجود نیست می دهد
چه باید بکنم؟

razeghi_loved
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 16:07 عصر
شما می تونید از سیستم اول به دوم و برعکس ping رو انجام دهید؟
شما سیستم تان به شبکه وصل هست یا نه؟
از چه نسخه ای از برنامه vm استفاده می کنید البته اجباری نیست فقط می خواهم بدونم چون منوهاش تغییر کرده

f_g1348
شنبه 09 مرداد 1389, 12:34 عصر
مشكل من حل شد
سپاسگذارم از راهنمايي شما
من هر ماشين مجازي را روي كارت شبكه bridge كردم و روي يكي اكتيو دايركتوري نصب كرده و از ديگري و همچنين ديگر سيستم هاي شبكه به اون دمين وصل شدم
ولي يه سوال دارم:
امنيت و دوام اين روش چقدر است؟
يعني من مي تونم چند ويندوز سرور را روي يك سيستم با اين روش نصب كنم و به كلاينت ها بصورت مستمر و خوب سرويس بدهم؟
اگر مطلبي يا لينكي هست ممنون ميشم برام بگذاريد

razeghi_loved
شنبه 09 مرداد 1389, 13:28 عصر
هم جواب شما بله هست هم خیر اگر سیستم درست حسابی نباشد با مشکل کندی سیستم مواجه می شوید چس اگر می خواهید از طریق ویندوز و با استفاده از vm این کار رو انجام دهید CPU و RAM خوبی باید خریداری کنید البته نه زیاد بالا مثلا 6 تا 8 گیگ رم کافیه و CPU هم 2.6 I Seven کافیه این راه اول که برای بعضی از شبکه ها خوب هست البته شبکه ها کوچیک
اما امروز تمام سرور ها دارند روی vm می روند و استفاده از این مجازی سازی کار بسیاری رو راحت کرده اگر شما می خواهید سروری مثل سرورها مجازی که در خیلی از شرکت هایی که دارند هاست یا دومین یا کلا سرور به شما می دهند از نرم افزار که نمی شه بهش گفت یه سیستم عامل تقریبا VMware ESXI
استفاده می کنند یه سرچ تو اینترنت بکن بهش می رسی فقط یادت باشه این یه نوع سیستم عامل هست و باید روی هارد نصب شود نه تو ویندوز

f_g1348
شنبه 09 مرداد 1389, 15:58 عصر
میشه یکم توضیح بیشتر بدی
من می خواهم این مجازی سازی را روی سرور های hp درون شرکت انجان بدهم و اینطور که از صحبت های شما فهمیدم با vm ware نمیشه!!!
من می خواهم مثلا روی یک سیستم active و dhcp نصب کنم و روی دیگری isa
همانطور هم که می دانید نباید روی سرور دمین isa نصب کرد
راه حل پیشنهادی چیه؟

razeghi_loved
شنبه 09 مرداد 1389, 16:24 عصر
آخه بستگی به نوع شبکه و ترافیک شما دارد که البته می تونی همون تحت ویندوز این کار رو انجام بدی و خیلی راحتر هستش اما ESX کمی پیچیده تر هستش و سختر
شما اگر مشکلت با تحت ویندوزی حل شد که هیچ اگر نه بگرد دنبال ESX البته من دارم فقط برای 12 گیگ رم و یک CPU رو ساپورت می کنه بگردی کرک شده هم راحت می تونی پیدا کنی .
در ضمن این ESX یکی از محصولات همون شرکت VM هستش تو سایتش که برای توضیحاتی در این مورد پیدا می کنی
http://www.vmware.com

Hamid68
سه شنبه 07 دی 1389, 01:22 صبح
:متعجب: چرا باز vmware نصب کردی خوب خیلی راحت بدون هیچم مشکلی virtual pc هم شبکه میشود ؟؟

عکس شبکه شده (http://htonline.persiangig.com/image/VP.png)

ahmad.ehsani56
جمعه 23 اردیبهشت 1390, 21:11 عصر
سلام به همه دوستان

فروم رو زیاد گشتم شاید تنها جایی که بشه سوالم رو مطرح کنم اینجا باشه!؟ از اونجایی که keyword های مربوط به این مسئله رو بطور فنی نمی دونم، ممنون میشم در صورتی که بحثی مشابه با سوال من در جایی دیگری شکل گرفته دوستان راهنمایی بفرمایند.

از اونجایی که تا چند وقت دیگه در اروپا مشغول تحصیل میشم، همونطور که دوستان بهتر از من میدانند از لحاظ سرعت و پهنای باند اینترنتی محدودیتی نیست ولی استفاده از نرم افزار crack شده مجازات های سختی دارد (در صورتی که متوجه شوند!)
حالا سوال اینجاست از اونجایی که مطلع شدم ISP ای که اینترنت اون منطقه کمپ ما رو تامین میکنه در صورتی که شما به استفاده از نرم افزار کرک شده بپردازید به اصطلاح متخصصن که فقط شنیدم! اون نرم افزار موقع اتصال به اینترنت (phone to home) در سرور اونها log میشه و میفهمند و کار تمام است!
حالا به نظر شما استفاده از VM بطوری که یک ویندوز اورجینال 7 روی سیستم نصب باشه و بعد به صورت مجازی از یک ویندوز کرک شده XP استفاده کنم و نرم افزارهای کرک شده رو روی اون داشته باشم، میتونه امنیت لو نرفتنم رو تظمین کنه؟
اگر پیشنهاد دیگری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر