PDA

View Full Version : سوال: لزوم نصب sql server رو کامپیوتر client؟

Shahab_H
پنج شنبه 24 تیر 1389, 21:36 عصر
با سلام
من یه برنامه با استفاده از Visual C#.net , Microsoft SQL Server نوشتم.
برای استفاده از دیتا بیس برنامه و عملیاتش مثل اینسرت و ... حتما باید sql server رو pc ای که برنامه ران میشه نصب باشه؟
اگر جواب مثبته پس چطور این همه برنامه ی ویندوز که اطلاعات رو ذخیره می کنن نیاز به نصبش ندارن؟

راهی داره بدون نصبش برنامه رو ران کرد؟

r00tkit
پنج شنبه 24 تیر 1389, 21:56 عصر
سلام
بله 100 درصد نیاز داره

ان برنامه هایی هم که می گین از Embedded database استفاده می کنند مثل sqlite و sql ce و ..... ( توی یه جایی Embedded ها رو لیست کرده بودم سرچ کن)

ahrimaneahurai
پنج شنبه 24 تیر 1389, 23:50 عصر
اگه تحت شبکه هست که نمی خواد. فقط کافیه روی یه کامپیوتر نصب کنی و بقیه رو به اون وصل کنی.

Shahab_H
جمعه 25 تیر 1389, 17:09 عصر
سلام
بله 100 درصد نیاز داره

ان برنامه هایی هم که می گین از Embedded database استفاده می کنند مثل sqlite و sql ce و ..... ( توی یه جایی Embedded ها رو لیست کرده بودم سرچ کن)

کار با این database ها سخت از microsoft sql server ئه؟ تو .net میشه ازشون استفاده کرد؟

علیرضا حسن زاده
جمعه 25 تیر 1389, 17:58 عصر
کار با این database ها سخت از microsoft sql server ئه؟ تو .net میشه ازشون استفاده کرد؟
با ُsql CE زیاد سخت نیست و اگه برنامه رو اصولی نوشته باشین راحت تر میشه دیتا بیسش رو عوض کرد البته در مورد CE چون با SQLهای دیگه مثل Express حیلی نزدیکن اگه از SP ها استفاده نکرده باشین تقیربا راحت می تونید کد تون رو CE تبدیل کنید(این CE نیاز به نصب رو سیستم کاربر نداره)
بقیه دیتابیس ها هم که به صورت توکار استفاده میشن (به جز CE) باید کلاس هاشون رو دانلود کنی و تو برنامت استفاده کنی و صد البته دیگه نازی به نصب روسیستم کاربر نداره
از همه مهم تر اینه که اکثر پایگاه داده های توکار قابلیت کار تحت شبکه ندارن (مگر با روش های غیر اصولی و ابتکاری)

Shahab_H
شنبه 26 تیر 1389, 01:09 صبح
با ُsql CE زیاد سخت نیست و اگه برنامه رو اصولی نوشته باشین راحت تر میشه دیتا بیسش رو عوض کرد البته در مورد CE چون با SQLهای دیگه مثل Express حیلی نزدیکن اگه از SP ها استفاده نکرده باشین تقیربا راحت می تونید کد تون رو CE تبدیل کنید(این CE نیاز به نصب رو سیستم کاربر نداره)
بقیه دیتابیس ها هم که به صورت توکار استفاده میشن (به جز CE) باید کلاس هاشون رو دانلود کنی و تو برنامت استفاده کنی و صد البته دیگه نازی به نصب روسیستم کاربر نداره
از همه مهم تر اینه که اکثر پایگاه داده های توکار قابلیت کار تحت شبکه ندارن (مگر با روش های غیر اصولی و ابتکاری)
ممنون از پاسخ کاملتون. از SP خیلی زیاد استفاده کردم
کدوم رو پیشنهاد می کنین؟

mahziar
شنبه 26 تیر 1389, 09:52 صبح
سلام
بنظر من بهتره دیتا بیس رو بصورت فایل تو برنامت استفاده کنی ( با استفاده از View\ServerExplore\addConnection\Microsoft SqlServer DataBase File) حالا فقط می خواد کانکشن استرینگ این دیتا بیس رو تو برنامت استفاده کنی و هنگام ُsetup ساختن هم تیک های sqlExpress و SqlCompact رو بزنی . یک setup از برنامت ساخته شد که دیگه نیاز به نصب Sqlو Attach دیتا بیس نداره و خود کار اجرا میشه !!!

Shahab_H
شنبه 26 تیر 1389, 20:25 عصر
سلام
بنظر من بهتره دیتا بیس رو بصورت فایل تو برنامت استفاده کنی ( با استفاده از View\ServerExplore\addConnection\Microsoft SqlServer DataBase File) حالا فقط می خواد کانکشن استرینگ این دیتا بیس رو تو برنامت استفاده کنی و هنگام ُsetup ساختن هم تیک های sqlExpress و SqlCompact رو بزنی . یک setup از برنامت ساخته شد که دیگه نیاز به نصب Sqlو Attach دیتا بیس نداره و خود کار اجرا میشه !!!

اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
یعنی از همین DB که ساختم و SP هاش می تونم استفاده کنم؟

mahziar
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:04 عصر

در این روش برنامه دیتا بیس رو بصورت یک فایل در نظر میگیره ( مثل وقتی که شما از یک بانک اکسس تو برنامت استفاده می کنی و اگه تو سیستم مقصد افیس نصب نباشه برنامت کار عادی خودش رو انجام میده )و تمام dll هایی که برای کار با دیتا بیس در سیستم مقصد به اونها نیاز داره رو هنگام ساخت ستاپ برمی داره و دیگه احتیاجی نیست تو سیستم مقصد sql نصب کرد و دیتا بیس رو اتچ کرد و... از این قبیل کارها .

برای این سوالی که پرسیدی هم تست کن من تا حالا تست نکردم .

ostovarit
چهارشنبه 30 تیر 1389, 19:02 عصر

تست کردید و به نتیجه رسیدید لطفا نتیجه رو با توضیحات بزارید ...

manij_mhm
دوشنبه 08 شهریور 1389, 16:36 عصر
اگه تحت شبکه هست که نمی خواد. فقط کافیه روی یه کامپیوتر نصب کنی و بقیه رو به اون وصل کنی.

یعنی اگه توی کانکشن استرینگ فقط ای پی کامپیوتری که دیتا بیس روشه بدم کافیه؟:متفکر:
یا ...
می شه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون.

amirh_karimifar
دوشنبه 08 شهریور 1389, 16:48 عصر
آی پی کامپیوتر سرور به همراه instance به این ترتیب

192.168.1.1\SqlEXPRESS

manij_mhm
چهارشنبه 10 شهریور 1389, 16:16 عصر
آی پی کامپیوتر سرور به همراه instance به این ترتیب

192.168.1.1\SqlEXPRESS

فرق این با زمانی که فقط ip وارد می شه چیه؟
توی خیلی از برنامه ها فقط ip رو وارد کنند. اونوقت چه طوری می فهمه که به چه سروری وصل شه؟
ممنون.

amirh_karimifar
جمعه 12 شهریور 1389, 02:43 صبح
بله . ولی شما باید مشخص کنید که به کدوم یک از instance های نصب شده روی سرور میخواید متصل شید و
ولی فکر کنم اگر ننویسید ، فکر کنم به نمونه ی پیشفرض متصل میشه که ممکنه رو سرور نصب نشده باشه . البته مطمئن نیستم .

manij_mhm
جمعه 12 شهریور 1389, 12:12 عصر
وقتی فقط با ip کانکت میشم مشکلی نیست. اما برای کانکت شده به اکسپرس خطای زیر رو می ده.
باید تنظیمات خاصی رو انجام بدم؟؟؟

ممنون.