PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نویسی بصورت سورس

MehdiLiver
پنج شنبه 24 تیر 1389, 22:48 عصر
با سلام من میخوام برنامه نویسی رو بصورت سورس شروع کنم ، چون از ویزارد خیلی دل خوشی ندارم، سورس هم مطمئن هم دوست داشتنی تره
ممنون میشم که بگید ازکجا باید استارت زد

salehbagheri
پنج شنبه 24 تیر 1389, 23:52 عصر
یعنی چی؟

یه طوری توضیح دادید که آدم فکر میکنه برنامه نویسی خلاصه شده تو سورس و ویزارد!

منظورتون از ویزارد چیه؟

mohammad.moosaei
جمعه 25 تیر 1389, 00:13 صبح
با سلام من میخوام برنامه نویسی رو بصورت سورس شروع کنم ، چون از ویزارد خیلی دل خوشی ندارم، سورس هم مطمئن هم دوست داشتنی تره
ممنون میشم که بگید ازکجا باید استارت زد

دوست من اگه واقعا میخوای فقط با sOURCE کار کنی بهتره که VB رو ول کنی با C++‎ کار کنی.:متفکر:

MehdiLiver
جمعه 25 تیر 1389, 10:26 صبح
تو Sorurce Or Wizard خلاصه نشده ، من میگم تا به حال ویزاردی کار کردم خیری ندیدم
حالا از کجا باید سورس رو شروع کنم !!!!

salehbagheri
جمعه 25 تیر 1389, 11:06 صبح
تو Sorurce Or Wizard خلاصه نشده ، من میگم تا به حال ویزاردی کار کردم خیری ندیدم

منظورتون واضح نیست!

راستش من فقط در چندتا کنترل دات نت گزینه Wizard رو دیدم و در هیچ جای دیگه ویزاردی وجود نداشته ...

یعنی شما تا الان فقط با ویزارد برنامه نوشتید؟

Hsn.Zare
جمعه 25 تیر 1389, 11:51 صبح
سلام. من پیش فرض این طور فکر می کنم که منظور شما دوست عزیز این بوده که در برنامه نویس دیتابیس از ویزاردهایی مانند دیتاست ها و بایندینگ سورس ها استفاده می کرده و الان می خواد خودش بیاد و کدهای اس کیو ال رو بنویسه .
حالا من به این سوال جواب می دم اگر هم این نبود باز دوباره سوالت رو واضح تر بپرس
کلا من هم با نظرت موافقم. برنامه ای که خودت بنویسی خوب بهتر ازش سر در میاری و کنترلش برات راحت تره. تغییر دادن و خطایابیش بهتره و خیلی مسایل دیکه. البته باید این رو هم در نظر گرفت که باید بتونی خودت درست اونها رو پیاده کنی چون خیالت از بابت تا حدی بهینه بودن ویزاردها راحته .
اگر می خوای برنامه نویسی دیتابیس در اس کیو ال بدون استفاده از ویزاردها رو شروع کنی اولین چیزی که نیاز داری اینه که تمام کلاس ها و خاصیت های لازم رو یاد بگیری .
قدم اول اینه که یه برنامه ساده رو با اون کلاس ها بنویسی . بعد کم کم وارد ساخت دهی مناسب و بهینه کردن اون بشی . مثلا گام بعدی می تونه شی گرایی باشه . یعنی Object Oriented کار کنی . خوب تا این جا خوانایی برنامه و توسعه اون نسبت به ویزاد چندین برابر می شه . بعدش می تونی به سمت برنامه نویس لایه ای بری که اون خودش مبحثی و تو حوصله این جواب نیست . تااینجا تو برنامه ات به خودی خود به نظر من کامله و توسعه اون راحت تره . بعد از اون با نوشتن برنامه های زیاد مسائل دیگه ای برات پیش میاد برای ادامه دادن و تکمیل کردن تخصص برنامه نویسی خودت
شایدم اصلا منظور سوالت این نبود ولی این مطالب رو برای هر کسی گفتم که این سوال تو ذهنش بود

محسن شامحمدی
جمعه 25 تیر 1389, 21:53 عصر
اما به نظر من برنامه نویسی حرفه ای اون قدرها هم ربطی به ویزاردی یا سورسی نداره