PDA

View Full Version : اطلاع از ری استارت شدن سیستم؟!

Heidari66
جمعه 25 تیر 1389, 11:38 صبح
سلام

چطور میتونم بفهمم که سیستم چه موقعی ری استارت شده؟!

ممنون

fazelm
جمعه 25 تیر 1389, 17:35 عصر
سلام

ممنون

باید برنامه ای به صورت مخفی توی استارت آپ بذاری و سیستم رو کنترل کنه هر وقت خاموش و روشن شد بفهمه و توی یه فایلی ذخیره کنه

Heidari66
جمعه 25 تیر 1389, 19:28 عصر
دوست عزیز هیچ راه دیگه ای غیر از استارت آپ نداره؟!
ویندوز برای اینکار API نداره؟!
آخه نود32 کد اجرای برنامه در استارت آپ رو ویروس میسناسه

fazelm
جمعه 25 تیر 1389, 19:45 عصر
دوست عزیز هیچ راه دیگه ای غیر از استارت آپ نداره؟!
ویندوز برای اینکار API نداره؟!
آخه نود32 کد اجرای برنامه در استارت آپ رو ویروس میسناسه

نباید ویروس بشناسه
از سورس های اینجا استفاده کن

miniator
شنبه 26 تیر 1389, 14:19 عصر
سلام .

اين ديگه از اون سوالا بود ها .

ميشه بپرسم اصلا واسه چي ميخواي بدوني سيستم كي ري استارت ميشه ؟
به نظرت اگه سيستم 10 دقيقه خاموش بشه و دوباره روشن بشه ،تو اجراي دستورات فرقي با ري استارت ميكنه ؟

اگه مي خواي كه نود به برنامت گير نده شناسنامه برنامت رو درست كن . مثلا اسم كمپاني تاريخ ساخت نوع كپي رايت و توضيحات برنامه و غيره . از كدهايي كه شبيه ويروس عمل ميكنند هم استفاده نكن .

بعد از طريق ريجستري برنامت رو توي قسمت run one يا توي run ثبت كن.

موفق باشيد .

SilverLearn
شنبه 26 تیر 1389, 14:19 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزيزدر داس يك دستور وجود داره كه اطلاعاتي از اين قبيل رو به كاربر مي دهNet statistics workstationالبته يك تابع api هم وجود داره كه مدت زمان روشن بودن (يا شدن) كامپيوتر رو به صورت ميلي ثانيه نشون مي دهد كه شايد به دردت بخوره ؟private Declare Function GetTickCount Lib "kernel32" Alias "GetTickCount" () As Long

fazelm
شنبه 26 تیر 1389, 14:46 عصر
به نظرت اگه سيستم 10 دقيقه خاموش بشه و دوباره روشن بشه ،تو اجراي دستورات فرقي با ري استارت ميكنه ؟
موفق باشيد .

میشه تایم خاموش شدن و روشن بودن را از هم کم کرد و اگر از 2 -3 دقیقه کمتر بود یعنی ری استارت کرده

miniator
شنبه 26 تیر 1389, 16:46 عصر
میشه تایم خاموش شدن و روشن بودن را از هم کم کرد و اگر از 2 -3 دقیقه کمتر بود یعنی ری استارت کرده

آخه من تا حالا هيچ برنامه اي نديدم كه ري استارت يا خاموش كردن تاثيري روي برنامه بذاره !
گيريم سيستم ري استارت شد يا خاموش شد ، مي خوام بدونم توي اجراي برنامه چه تاثيري داره ؟ به هر حال وقتي ويندوز بالا اومد برنامه اجرا ميشه . چه 1 دقيقه چه يك سال!

مهران رسا
شنبه 26 تیر 1389, 17:29 عصر
سلام

ممنون

در واقع شما میخواد برنامه ای داشته باشید تا وضعیت روشن بودن سیستم رو در زمان های مختلف ثبت کنه . باید عرض کنم که در حالت عادی اینجا فرقی بین Restart ، Shutdown ، Log Off ، خارج شدن برنامه از حافظه ، بسته شدن ناگهانی برنامه به دلیل رسیدن به یک استثنا ، قطع شدن برق کامپیوتر و سوختن Power وجود نداره . در نتیجه ، بطور کلی عنوان سوال شما میتونه به "اطلاع از بسته شدن برنامه" تغییر پیدا کنه .
یک راه ساده برای انجام اینکار بدون دخالت ساعت ویندوز استفاده از Timer هست . یک کنترل Timer بر روی فرمتون قرار داده و خاصیت Interval اون رو بر روی 1000 میلی ثانیه تنظیم کنید . کدهای زیر رو در رویداد Timer بنویسید :

Static I As Long
I = I + 1
Open App.Path & "\Log.ini" For Append As #1
Print #1, CStr(I)
Close #1

نهایتاً در صورتی که برنامه ناگهان بسته بشه و در خوشبینانه ترین حالت ، اگر فرض کنیم در اون لحظه برنامه در حال پردازش خط 3 یا 4 نبوده باشه ، یک فایل خواهید داشت که مثلاً اعداد 1 تا 3600 (معادل 1 ساعت عملکرد برنامه) در اون نوشته شده . حالا برای مطلع شدن از اینکه آیا برنامه تا به حال بسته شده یا نه ، بعد از خواندن فایل و بررسی اون ، باید انتظار داشته باشید عدد موجود در خط فعلی از عدد موجود در خط بعدی حتماً یک واحد کوچکتر باشه .

موفق باشید

fazelm
شنبه 26 تیر 1389, 18:54 عصر
آخه من تا حالا هيچ برنامه اي نديدم كه ري استارت يا خاموش كردن تاثيري روي برنامه بذاره !
گيريم سيستم ري استارت شد يا خاموش شد ، مي خوام بدونم توي اجراي برنامه چه تاثيري داره ؟ به هر حال وقتي ويندوز بالا اومد برنامه اجرا ميشه . چه 1 دقيقه چه يك سال!

یکم به ذهنتون فشار بیارین بد نمیشه
این برنامه وقتی می خواد بسته بشه unload form ، تاریخ و زمان رو توی یه فایل ذخیره میکنه و وقتی دوباره اجرا شود load form ، تاریخ حال رو منهای تاریخ و زمان ذخیره شده تو فایل میکنه و اگر کمتر از 2-3 دقیقه بود یعنی ری استارت شده

miniator
شنبه 26 تیر 1389, 21:37 عصر
یکم به ذهنتون فشار بیارین بد نمیشه
این برنامه وقتی می خواد بسته بشه unload form ، تاریخ و زمان رو توی یه فایل ذخیره میکنه و وقتی دوباره اجرا شود load form ، تاریخ حال رو منهای تاریخ و زمان ذخیره شده تو فایل میکنه و اگر کمتر از 2-3 دقیقه بود یعنی ری استارت شده

اين كه گفتيد چه ربطي به موضوع اول داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟

من ميگم واسه چي ميخواد بدونه كه سيستم ري استارت شده ؟ مگه بقول دوستمون فرقي بين خاموش و لاگ اف و ري استارت حتي سوختن پاور هست ؟

اصلا خود آقاي Heidari66 كجاست كه همه رو به جون هم انداخه ، خودش بياد توضيح بده كه ميخواد چيكار كنه ؟؟؟ بعد بقيه اظهار نظر كنن

موفق و پيروز باشيد .

Heidari66
یک شنبه 27 تیر 1389, 01:41 صبح
شما يا موجت رو مسكو هست يا مثل اينكه خيلي فشار دادين تا اينو نوشتين ! اين كه گفتيد چه ربطي به موضوع اول داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟

من ميگم واسه چي ميخواد بدونه كه سيستم ري استارت شده ؟ مگه بقول دوستمون فرقي بين خاموش و لاگ اف و ري استارت حتي سوختن پاور هست ؟

اصلا خود آقاي Heidari66 كجاست كه همه رو به جون هم انداخه ، خودش بياد توضيح بده كه ميخواد چيكار كنه ؟؟؟ بعد بقيه اظهار نظر كنن

موفق و پيروز باشيد .

من این تاپیک رو جمعه صبح زدم و یه نفر جواب داد و خودم هم به نتیجه ای رسیدم و بیخیال شدم
حالا اومدم میبینم همه به جون هم افتادن
شما دوست عزیز چکار دارید که من برای چی میخوام چه موقع سیستم ری استارت شده...
حتما لازم د ارم که اینجا سوال کردم ، اگه میدونید و بلدید یاعلی راهنمایی کنید و اگر هم بلد نیستید خواهشن پست ندید

از دوستانی هم که راهنمایی کردن ممنونم

یاعلی