PDA

View Full Version : درج . , در یک SQL Query

بمب منطقی
جمعه 25 تیر 1389, 13:31 عصر
باسلام خدمت اساتید سایت:

چطور میشه از کراکرر ( . ) ویا ( , ) تو یک query استفاده کرد.بطور مثال برنامم به query زیر خطا میگیره.آیا ایراد از کراکترهای . و , داخل رشته query هست؟
با تشکر

OleDbDataAdapter ODBD = new OleDbDataAdapter("Select * from English Where "+
"English_Word Like '%." + txtEN.Text + "' OR "+
"English_Word Like '%." + txtEN.Text + ",%' OR"+
"English_Word Like '%." + txtEN.Text + ".%' OR"+
"English_Word Like '%," + txtEN.Text + "' OR"+
"English_Word Like '%," + txtEN.Text + ",%' OR"+
"English_Word Like '%," + txtEN.Text + ".%'", ODB);

Ali_M.Eghbaldar
جمعه 25 تیر 1389, 13:48 عصر
سلام
1.آیا این Query که نوشتید در داخل خود Query Sqlserver هم خطا میگیره ؟ (من نوشتم به [.] مشکلی نداره)
2.چرا از SQLDataAdapter استفده نمی کنی؟

بمب منطقی
جمعه 25 تیر 1389, 14:30 عصر
1.آیا این Query که نوشتید در داخل خود Query Sqlserver هم خطا میگیره ؟ (من نوشتم به [.] مشکلی نداره)
2.چرا از SQLDataAdapter استفده نمی کنی؟
آخه از Access Data File استفاده میکنم نه SqlServer Data Base پس باید از OleDbDataAdapter استفاده کنم نه SQLDataAdapter. و مورد یکتون هم در این مورد منتفیه.

Ali_M.Eghbaldar
جمعه 25 تیر 1389, 14:49 عصر
پس مشکل از داخل VS باید باشه !
ببخش که سوال می کنم جون می خوام مشکلتو برای خودم شبیه سازی کنم !! می تونم بپرسم این کدت
چیه ؟ و می خوای چی کار کنی؟

Hsn.Zare
جمعه 25 تیر 1389, 14:56 عصر
سلام . اين دو تا كاراكتر تا وقتي داخل رشته اند جز رشته اند و هيج فرقي با بقيه كاراكترها ندارند .
پس خطا از استفاده از اوناها نيست اول مطمئن بشين كه اين كاراكترها در بين دو تا تك كوتيشن قرار مي گيرن. ميشه خطا رو بگين چيه؟ و دقيقا مي خواستين چه كار كنين كه اين دستور رو نوشتين؟

بمب منطقی
جمعه 25 تیر 1389, 17:51 عصر
اول مطمئن بشين كه اين كاراكترها در بين دو تا تك كوتيشن قرار مي گيرن.
این حرفتون باعث شد query string رو دقیق وارسی کنم وبا چند space مشکل حل شد :اشتباه: حالا فقط یک مشکل میمونه.بانک برنامم یه دیکشنری هست و این query مربوط به جستجوی یک لغت در جدول لغات فارسیه.ولی مشکل اینجاست که جستجوم پاسخ صحیحی بدست نمیاره.توی جدول لغات فارسی در هر سطر که چندین لغت هم معنی قرار دارن با استفاده از . یا , ازهم جدا شدن،بخاطر همین queryم رو اینطور نوشتم.ولی جواب نمیده،از N% هم که استفاده میکنم کل query رو خطا میگیره.مشکل از چیه نمیدونم