PDA

View Full Version : پیش نیازهای یادگیری زبان Asp.net

rasti_web
جمعه 03 تیر 1384, 00:43 صبح
با سلام
پیش نیازهای یادگیری زبان Asp.net چیست و ضرورت آموزش Asp قبل از Asp.net چقدر است ؟
زبان های برنامه نویسی دیگر چطور؟( مقدماتی یا پیشرفته )
با تشکر

AspNet
جمعه 03 تیر 1384, 01:22 صبح
اگه از قبل asp بلد باشی و بخوای asp.net کار کنی خیلی به نظر من بهتره.. ولی لزومی نداره که حتما بلد باشی...
کد html هم فکر نکنم تا حد زیاد به درد بخوره
و بستگی داره به اینکه بخوای با چه زبونی برنامه بنویسی
اگه با سی شارپ مثلا باید سی شارپ بلد باشی یا اینکه با وی بی

به هر حالا اینا نظر و تجربه ی شخصی من بودن

موفق باشی :oops:

shahroozj
شنبه 04 تیر 1384, 13:15 عصر
سلام

فکر نکنم نیاز باشه که حتما ASP بلد باشی پیش نیاز خاصی هم نمی خواهد و به نظر من هرچی از روشهای قدیمی کمتر بدونی بهتر هم هست ، البته این نظر من است

rasti_web
پنج شنبه 09 تیر 1384, 01:22 صبح
من تا حدودی زبان asp کار کردم ولی به صورت پیشرفته نیست . ( در حد آشنایی )
با sql هم کار نکردم ( پایگاه داده access کار کردم )
ولی رفتم سراغ asp.net ( با #c ) می تونم موفق باشم ؟ :wise2:

علیرضا مداح
پنج شنبه 09 تیر 1384, 09:55 صبح
سلام .
1 - باید یکی از زبانهای برنامه نویسی دات نت را فرا گیرید .
2 - در صورتی که با ASP و آبجکتهای اصلی آن از جمله Response,Request,Server و ... و اجزای آنها آشنایی داشته و به طور عملی کار کرده باشید ، مسلما" مسیر یادگیری ASP.Net را بسیار راحتتر خواهید پیمود .

3nitro
پنج شنبه 09 تیر 1384, 12:43 عصر
در مورد پایگاه داده چی ؟ حتما باید sql رو یاد بگیریم ؟

mehrzad007
جمعه 10 تیر 1384, 10:58 صبح
نیازی نیست که sql رو یاد بگیرید از یه پایگاه داده دیگه می تونید استفاده کنید مثل اکسس . اما برای پروژه های بزرگ و حساس حتما sql . راستی سعی کنید حتما زبون اس کیو ال رو یاد بگیرید !

dr.undead
چهارشنبه 25 تیر 1393, 22:44 عصر
مگه ASP.NET با برنامه نویسی C# یا VB نیست ؟ پس باید یکی ازین 2 زبان بلد بود . درسته ؟
فرق asp با asp.net چیه ؟

ali_md110
چهارشنبه 25 تیر 1393, 23:10 عصر
ASP.NET زبان برنامه نویسی نیست
این یک اشتباه عامیانه هست که میگن زبان برنامه نویسی ASP.NET
Asp.netدر واقع تکنولوژیی هست که با تلفیق چند زبان برنامه نویسی مثل سی شارپ و جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال به تولید و توسعه صفحات وب می پردازه
وقتی که دارید با Asp.net صفحه وب تولید میکنید اگر دقت کنید کد اچ تی ام ال مینویسید یا کد جاوا اسکریپت و کد مثلا زبان سی شارپ و
هیچ اسمی از زبان Asp این وسط نیست که گفته بشه این کد Asp.net هست

بعضی کدها توسط مرورگر اجرا میشه بعضیاش توسط سرور و باکمک هم صفحه رو میسازند
بعضی از کدها توسط مرورگر اجرا میشه مثل کد جاوا اسکریپت ولی بعضی کدها سمت سرور اجرا میشه مانند کدهای سی شارپ یا وی بی

dr.undead
چهارشنبه 25 تیر 1393, 23:55 عصر
ممنون از پاسختون

پس در واقع برای بنده که صفرم اینجوری جا افتاد که با کمک این تکنولوژی باید توسط زبان های html css jquery javascript و البته یکی از زبانهای C# یا VB طراحی صفحات وب کرد .
یعنی میاد اینا رو باهم تلفیق میکنه .و چیز اضافه ای مثل دستورات و توابعی مختص این تکنولوژی باشه نداره . درست فهمیدم ؟

میشه اینم راهنمایی کنید که من باید از C# شروع کنم ؟ یا پیش نیاز دیگه ای لازمه ؟
html jquery css و ... کامل تسلط دارم.
ممنون

sun2rise
پنج شنبه 26 تیر 1393, 00:28 صبح
برای مسلط شدن به هر زبان برنامه نویسی شما اول باید الگوریتم نویسی خوبی باشید تا بتونید با بهترین نحو برنامه بنویسید
اگه الگوریتم بلد باشید دیگه به نظرم بقیه اش حله و یه سری مطالب حفظی و تمرینی هستش
دوستمون (ali_md110 (http://barnamenevis.org/member.php?18325-ali_md110)) هم راست میگی asp.net زبان برنامه نویسی نیستش ولی الان کسی از ما بپرسه چه زبان برنامه نویسی بلد هستین نمیتونیم بگیم که سی شارپ و جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال اینا کمی طولانی و باعث سردرگمی میشوند که باعث میشه از همون کلمه asp.net استفاده کنیم که اکثرا بهش دات نت گفته میشه

dr.undead
پنج شنبه 26 تیر 1393, 11:31 صبح
ممنون از پاسختون که مکمل جواب سوال اولم بود

ممنون از پاسختون

پس در واقع برای بنده که صفرم اینجوری جا افتاد که با کمک این تکنولوژی باید توسط زبان های html css jquery javascript و البته یکی از زبانهای C#‎ یا VB طراحی صفحات وب کرد .
یعنی میاد اینا رو باهم تلفیق میکنه .و چیز اضافه ای مثل دستورات و توابعی مختص این تکنولوژی باشه نداره . درست فهمیدم ؟

میشه اینم راهنمایی کنید که من باید از C#‎ شروع کنم ؟ یا پیش نیاز دیگه ای لازمه ؟
html jquery css و ... کامل تسلط دارم.
ممنون

اگه در رابطه با این سوالمم راهنمایی کنید ممنون میشم

ali_md110
جمعه 27 تیر 1393, 00:24 صبح
بله درست متوجه شدید دوست من
زبانهایی مثل سی شارپ و وی بی دات نت هر دوشون از منابع مشترکی که توسط دات نت فریموورک تامین میشه استفاده میکنند فقط سینتکس یا نوشتار املایی متفاوت دارند مثل اینکه شما یک کلمه رو به دو زبان تلقظ کنید مثلا کلمه "من"به زبان لاتین میشه I و به زبان فارسی میشه من ولی هر دو کلمه یک معنا رو دازه
پس هر کدوم که واستون آسون تره یاد بگیرید
شما که به قول خودتون HTMLو CSS بلد هستید نیازی نیست همون اول کار کدهای جاوا اسکریپت یاد بگیرید یا jquery
ابتدا سی شارپ اون هم ساختار اولیه باید بلد باشید و بیشتر کار با ساختارهای برنامم نویسی دیتابیس مثل sql server
و نیازی به الگوریتمهای سخت ریاضی نداره
در واقع بیشتر کاری که باید بکنید یادگیری تکنیک و چگونگی استفاده از کدها درون برنامه هست خیلی از کدها و ترفندها هم توی همین سایت هست
وقتی که تسلط کافی و نسبی پیدا کردید میتونید کدهایی بنویسید که خودتون اونها رو نوشتید

rafiee.mostafa64
جمعه 27 تیر 1393, 10:07 صبح
اگه از قبل asp بلد باشی و بخوای asp.net کار کنی خیلی به نظر من بهتره.. ولی لزومی نداره که حتما بلد باشی...
کد html هم فکر نکنم تا حد زیاد به درد بخوره
و بستگی داره به اینکه بخوای با چه زبونی برنامه بنویسی
اگه با سی شارپ مثلا باید سی شارپ بلد باشی یا اینکه با وی بی

به هر حالا اینا نظر و تجربه ی شخصی من بودن

موفق باشی :oops:

بله اگه html و css و جاوا اسکریپت بلد نباشی میشه asp.net یاد گرفت . ولی اتفاقی که میوفته اینه که فقط میتونی از کنترل های پیش فرض خود ماکروسافت استفاده کنی و این به این معنیه که شما به هیچ وجه طراح وب خوبی نخواهی بود . ضمنا بعضی جاها اگه شما html رو نفهمی توی کد زدن هم دچار مشکل میشد. زمانی که شما به طور کامل به روی این مباحث مسلط نباشی حتی بعضی وقتها نمیتونی کنترل های asp رو هم اون جایی که دلتون میخواد قرار بدید.
پس اگه میخواید یه طراح وب تمام عیار باشید و هر چیزی که کارفرما از شما میخواد رو بتونید عملی کنید باید html , css و جاوا اسکریپت رو بلد باشی.
ضمنا در asp.net mvc زمانی که از انجین razor استفاده میکنید باید به کد های html تسط داشته باشید .