PDA

View Full Version : اضافه نشدن usercontrol به toolbox

Shahram_Shobeiri
شنبه 26 تیر 1389, 08:59 صبح
از طریق choose items یه کنترل رو که با vs 2010 ساختم به جعبه ابزار vs 2010 اضافه می کنم ولی چیزی اضافه نمی شه. قبلاً (در vs 2003, 2005, 2008) این مشکل رو نداشتم. آیا تغییراتی در این مورد در vs 2010 اتفاق افتاده؟
کنترل هم چیز خاصی نیست. یه نمونه تستی است. شما فرض کنید که شامل یک label و یک textbox
در ضمن Tools > Options > Windows Forms Designer > General : AutoToolboxPopulate هم true ست شده.
مشکل کجا است؟

Shahram_Shobeiri
شنبه 26 تیر 1389, 09:51 صبح
مشکل حل شد. توضیح میدم شاید به درد شما هم بخوره
پروژه ای که روش کار می کنم از 2008 به 2010 کانورت شده. به همین دلیل از framework 3.5 استفاده میکنه و وقتی در قسمت رفرنس ها نگاه می کنی خبری از framework 4 نیست. در حالی که من کنترل ها رو در یک پروژه جدید در vs 2010 ایجاد می کردم و طبیعتاً این کنترل ها از framework 4 استفاده می کردند و لذا مشکل فوق در افزودن اونها به پروژه کانورت شده ایجاد می شد.
نمی دونم این عمل (تبدیل نشدن framework 3.5 به 4 در هنگام کانورت) به طور نرمال صورت می گیره یا در این مورد بخصوص این اتفاق افتاده. اما اگه نرمال این قضیه همین باشه به نظر من یه اشکاله که باعث سردرگمی کاربر میشه. مگه نه اینکه فریم ورک 4 شامل کلیه کتابخانه های 3 به علاوه یه سری موارد جدید میشه؟ پس چرا نباید رفرنس پروژه کانورت شده از 3.5 به 4 تغییر کنه؟