PDA

View Full Version : سوال در مورد تابع ها

farshidtm
شنبه 26 تیر 1389, 10:41 صبح
سلام :لبخند: خسته نباشيد دوستان عزيز ، آقا عرضم به حضورتون كه باشه من علاقه شديد دارم به PHP از خيلي وقت پيش هر موقع اودم ياد بگيرم يه مشكلي پيش اومده و الان يه يكي دوماهي هست كه هرچي مي خوام ياد بگيرم يه سريع تابع و از اين چرت و پرت ها هستند گيجم مي كنه اينم واسه اينه كه خودم از اين كتاب به اون كتاب مي پرم يعني الان
آموزش جامع زبان PHP - شركت نرم افزار هاي طلايي
آموزش PHP 4 جعفر نژاد قمي
آموزش PHP 5 ناقوس - محمد مصدري

رو دارم و فقط ارسال و دريافت از ديتا بيس رو ياد گرفتم
و الان يه چند تا سوال از شما دوستان و اساتيد محترم داشتم مي خواستم ببينم فرق تابع هايي مثله اينا چيه يا يه توضيح يك خطي كوچيك در مورد هر كدومشون بهم بدين چون كتاب گيج مي كنه مي خواد به صورت كلي بگه ببخشيد ها

fwrite
fopen
يا چرا از function استفاده مي كنيم ؟
يا Class ها
يا يه چند تا چيزه ديگه كه زياد استفاده ميشه

صابر طهماسبی
شنبه 26 تیر 1389, 13:14 عصر
سلام
توصیه بنده اینه که اول کتاب جعفر نژاد بعد کتاب آقای صدری را بخونید که دومی بیشتر جنبه ی مرجع داره تا اموزشی
واما سوالاتون

fwrite
fopen

بهترین منبع خود Manual Php است که هم خوب شرح داده هم مثال داره
البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که شما باید با اصل مبحث فایل و پردازش فایل و مفاهیم اولیه آن آشنا باشید وگرنه هیچ منبعی نمی تونه دستورات فوق رو بدون این مقدمات خوب جا بندازه

يا چرا از function استفاده مي كنيم ؟
يا Class ها

این سوال در زمینه ی php نیست باید با مفاهیم اولیه برنامه نویسی آشنا باشید مثلا برنامه نویسی پیمانه ای،برنامه نویسی شی گرا و ...

موفق باشید

funpatogh
یک شنبه 27 تیر 1389, 01:45 صبح
fwrite برای نوشتن در فایل متنی است و fopen برای باز کردن و ساختن یک فایل متنی است
برای توسعه راحت تر برنامه هم از فانکشن ها و کلاس ها استفاده می کنیم
فکر کن یک دستور العمل پیچیده رو ما چندین بار بخواهیم توی برنامه استفاده کنیم و هر بار کپی کنیم
حالا اگر توی برنامه این برنامه ما مشکل داشته باشه میشه پر از خطا در جاهایی مختلف و خط های مختلف
اما وقتی به صورت فانکشن در میاد فقط کافیست که فانکشن رو اشکال یابی کنیم و مشکل برنامه رفع می شود