PDA

View Full Version : سوال: وارد کردن اطلاعات به فرم های وب با استفاده از برنامه

khosro hoseini
شنبه 26 تیر 1389, 17:16 عصر
با سلام و وقت به خیر.
میخواستم اگه امکانش باشه دوستانی که در زمینه برنامه نویسی شبکه اطلاعاتی دارن
لطف بکنن و کمی در مورد اینکه چگونه میشه اطلاعات رو به صورت اتوماتیک و در واقع با استفاده از برنامه وارد فرم وب کرد توضیح بدن.منظورم اینه که فرضا چجوری یک برنامه بنویسیم که خودش یک فرم ثبت نام رو پر کنه و دکمه توافق رو بزنه؟

mostafah110
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:29 صبح
به نظر من که زیاد سر رشته ندارم ، میشه از خصوصیات مربوط به ابزار داخل فرم استفاده کنی ، مثلا برای یک textBox از خصوصیت textاش استفاده کنی و اونو تغییر بدی:

textBox1.Text = "anyThing";

LORD AELX
یک شنبه 27 تیر 1389, 01:12 صبح
با سلام و وقت به خیر.
میخواستم اگه امکانش باشه دوستانی که در زمینه برنامه نویسی شبکه اطلاعاتی دارن
لطف بکنن و کمی در مورد اینکه چگونه میشه اطلاعات رو به صورت اتوماتیک و در واقع با استفاده از برنامه وارد فرم وب کرد توضیح بدن.منظورم اینه که فرضا چجوری یک برنامه بنویسیم که خودش یک فرم ثبت نام رو پر کنه و دکمه توافق رو بزنه؟

کد زیر را نگاه کنید:

HtmlDocument document = browser.Document;
HtmlElement inputValue = document.GetElementById(“ctl00_ContentPlaceHolde r1_txtNAICS”);
element.SetAttribute(“value”, “334511″);
HtmlElement submitButton = document.GetElementById(“ctl00_ContentPlaceHolde r1_btnSearch2″);
submitButton.InvokeMember(“click”);

ابتدا پس از بارگذاری کامل وبسایت، آن را از مرورگر می گیریم. سپس به عنصر مورد نظر دسترسی پیدا می کنیم. در اینجا می توانید بجای (“GetElementByID(“input از (“GetElementsByTagName(“input استفاده کنید، در این صورت برنامه یک HtmlElementCollection را بر می گرداند که می توانید با یک حلقه foreach هر یک از HtmlElement های آن را پیمایش کنید. پس از دستیابی به فیلد ورودی مورد نظر با متد (”SetAttribute(“value”, “some value می توانیم آن را مقدار دهی کنیم. در آخر کافیست با احضار کردن دکمه Submit و با فرستادن مقدار click به آن، فرم را ارسال کنیم (من تا کنون روش دیگری را برای ارسال فرم پیدا نکرده ام).

موفق باشید :قلب:

به نظر من که زیاد سر رشته ندارم ، میشه از خصوصیات مربوط به ابزار داخل فرم استفاده کنی ، مثلا برای یک textBox از خصوصیت textاش استفاده کنی و اونو تغییر بدی:

ببخشید، ولی شما که سر رشته ندارید در درجه اول سعی کنید سوال رو با دقت بخونید و در ثانی کسی شما رو مجبور به پاسخ گویی مخصوصا پاسخ نادرست نکرده است! :اشتباه:

با تشکر

mostafah110
یک شنبه 27 تیر 1389, 08:56 صبح
نقل قول:
نوشته شده توسط mostafah110 http://barnamenevis.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1044223#post1044223)
کد:

ببخشید، ولی شما که سر رشته ندارید در درجه اول سعی کنید سوال رو با دقت بخونید و در ثانی کسی شما رو مجبور به پاسخ گویی مخصوصا پاسخ نادرست نکرده است! :اشتباه:

با تشکر

آره راست می گید، تقصیر من بود، ولی جوابم اون قدرها هم که شما می گید بد نبود ، می شد ازش استفاده کرد!!!:خجالت: