PDA

View Full Version : Cache کردن یک قسمت از page

mohsen_zelzela00
شنبه 26 تیر 1389, 17:17 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم

من یک page دارم به صورت زیر

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=45418&d=1268241291

که از یک سری textbox و یک grid (و در حالت واقعی یک logo) و خود style هر page هست من می خوام تمام المانهای page رو Cache کنم بع غیر از gridview . یعنی داده های اصلی صفحه فقط در بار اول مراجعه کاربر خونده بشن و در کامپیوتر اون ذخیره بشن و در دفعات بعد فقط اطلاعات grid از server خونده بشه و style خودpage از کامپیوتر کاربر خونده بشه

ممنون میشم اساتید محترم اگه راهنمایی کنند

eyes_shut_number1
شنبه 26 تیر 1389, 17:35 عصر
شما برای این که تیکه تیکه قسمت ها صفه رو کش کنی باید اونها رو یه User Control تبدیل کنی و از این تگ استفاده کنی
<%@ OutputCache Duration="1200" %>

mohsen_zelzela00
شنبه 26 تیر 1389, 17:59 عصر
شما برای این که تیکه تیکه قسمت ها صفه رو کش کنی باید اونها رو یه User Control تبدیل کنی و از این تگ استفاده کنی
<%@ OutputCache Duration="1200" %>
دوست عزیز یعنی من بیام TextBoxها رو درون یک UserControl قرار بدم و gridview رو هم درون یک UserControl دیگه.
ولی درون usercontrol که درون اون gridview هست بیام OutputCache Duration رو برابر 1200 بزارم و در اون صفحه که بخوام این دو userControl رو صدا بزنم؟؟؟

حالا برای cache کردن خود Layout چکار بکنم من Layout خودم رو با استفاده از MasterPage انجام می دم

eyes_shut_number1
شنبه 26 تیر 1389, 19:02 عصر
معمولان المان هایی که با Database پر میشه کش میکنند!
پس textbox ها نیازی نیست.
تنها راهی که بنده سراغ دارم اینه که پروژه رو Usercontrol Base ایجاد می کنند و از طریق Outputcache کش رو کنترل می کنند

mohsen_zelzela00
شنبه 26 تیر 1389, 20:29 عصر
معمولان المان هایی که با Database پر میشه کش میکنند!

آخه من نمی تونم که grid رو کش کنم چون روزانه شاید تعدا خیلی زیادی رکورد به اون اضافه بشه

eyes_shut_number1
شنبه 26 تیر 1389, 21:03 عصر
پس چرا دنبال کش کردن هستین؟

mohsen_zelzela00
شنبه 26 تیر 1389, 21:31 عصر
پس چرا دنبال کش کردن هستین؟

آخه سرعت Load صفحه من خیلی پایین هست و چون داره رو یه شبکه محلی کار می کنه گفتم که از کش استفاده کنم

eyes_shut_number1
شنبه 26 تیر 1389, 21:32 عصر
کس واسه چیزی استفاده میشه که دری به دیر آپدیت میشه... یا حد اقل باید duration OutputCache و پایین بذاری