PDA

View Full Version : سوال: BLOB چیست؟ به چه کار میاد؟

fidelio
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:26 صبح
سلام.
من در کار با دیتابیس ها متوجه شدم که الآن اکثرا از چیزی به نام BLOB استفاده می شه. کسی می دونه چرا و تجربه ی عملی داره از کار با اون ها تا یک مقدار روشن بشه موضوع؟

r00tkit
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:35 صبح
http://en.wikipedia.org/wiki/BLOB

fidelio
یک شنبه 27 تیر 1389, 00:39 صبح
نه تنها اون رو خوندم و باز ایده اش دستم نیومد بلکه کتاب هایی رو هم خوندم.
1- این که کی توی کار ازشون استفاده می شه؟
2-چه مزیتی دارند؟
3- آیا کسی تجربه ی عملی داره توی یک نرم افزاری که خودش نوشته؟

مرسی

FastCode
یک شنبه 27 تیر 1389, 01:03 صبح
نه تنها اون رو خوندم و باز ایده اش دستم نیومد بلکه کتاب هایی رو هم خوندم.
1- این که کی توی کار ازشون استفاده می شه؟
2-چه مزیتی دارند؟
3- آیا کسی تجربه ی عملی داره توی یک نرم افزاری که خودش نوشته؟

مرسی
۱.توی برنامه های اطلاعاتی به کار میره(DBMS ها)
۲.سرعت رو زیاد میکنند.چون از fragmention جلوگیری میکنند.
۳.من تا حالا خیلی سعی کردم که بتونم واقعاً از BLOB ها استفاده کنم ولی هنوز به چیزی که میخواستم دست پیدا نکردم.
در افرادد با تجربه تر این فروم(مثل مدیرها) ۱۰۰٪ کسایی هستند که با BLOB ها کار کردند.

sia_2007
یک شنبه 27 تیر 1389, 06:00 صبح
دوست عزیز؛
من در مورد BLOB ها فقط این ایده رو دارم که میشه اون رو روی یک File Group جداگونه قرار داد.
برا زمانی خوبه که مثلا ما یه هارد SCSI داریم؛ و نمیخوایم BLOB ها رو روش قرار بدیم.
BLOB یعنی Binary Large Object
یکی من رو روشن کنه؛ این یعنی چی ؟
واقعاً از BLOB ها استفاده کنم

FastCode
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:12 عصر
یکی من رو روشن کنه؛ این یعنی چی ؟
واقعاً از BLOB ها استفاده کنم
یعنی من وقت خیلی زیادی روی BLOB ها گزاشتم ولی به چیزی که بهش میگن BLOB نرسیدم.و فکر میکنم حداقل برای من کار سختیه که مستقیم با BLOB ها کار کنم.همین.فقط گفتم که بگم من همین مقدار بلدم.

fidelio
دوشنبه 28 تیر 1389, 00:09 صبح
پدوستان توی کتاب MCTS یک سری توضیحات راجع بهش هست:

این که BLOB ها فایل های گرافیکی و تصاویر، یا سندهای ذخیره شده در فرمت های دودویی و حتا اسمبلی ها یا فایل های قابل اجرایی هستند که مایلیم در پایگاه داده ها ذخیره کنیم. کار با اون ها پیچیده تر از کار با داده های سطری است.

مشکل استفاده از اون ها هم در ذخیره و بازیابی اون هاست. چون حجم داده ها زیاد است این کار به صورت چند مرحله ای انجام می شود که ابتدا یک datareader نتیایج رو ذخیره می کنه، reader خونده می شه و روی یک فایل ذخیره می شود و تا به انتها این متد انجام می پذیرد.

این یک بخشی از نوشته است. حالا سئوال:
1-کی ازش استفاده کنیم؟
2-چرا باید استفاده کنیم؟
3-چه جوری استفاده کنیم؟ ( البته الگوریتم کلی ذخیره و بازیابی اش رو خودم دارم اما اطلاعاتم در همون حده)

بعد هم کسی راجع به کار با پایگاه داده هایی مثل عکس ها یا اشکال گرافیکی اطلاعاتی داره؟ سیا من راجع به file group چیزی نمی دونم. می شه یک توضیح مختصری بدی؟ مرسی