PDA

View Full Version : سوال: در مورد last_insert_id

hueman
یک شنبه 27 تیر 1389, 02:37 صبح
تابع last_insert_id آی دی آخرین ورودی جدولی که کویری روش اجرا میشه رو بر می گردونه یا آی دی آخرین رکورد کل دیتابیس؟

LORD AELX
یک شنبه 27 تیر 1389, 02:52 صبح
تابع last_insert_id آی دی آخرین ورودی جدولی که کویری روش اجرا میشه رو بر می گردونه یا آی دی آخرین رکورد کل دیتابیس؟

مسلما آخرین ID جدول رو بهتون میده! :لبخندساده: البته اگر ID خصوصیت AUTO_INCREMENT رو داشته باشه...

میتونید توضیحات بیشتر و نیز مثال این کد رو در سایت php.net مشاهده کنید: http://php.net/manual/en/function.mysql-insert-id.php

موفق باشید :قلب:

hueman
یک شنبه 27 تیر 1389, 02:55 صبح
میدونستم سوالم احمقانه س، یه تیکه کدم داره چرت و پرت تحویل میده دارم خط به خط بررسیش می کنم ببینم مشکل کجاست، دهنمو سرویس کرده

LORD AELX
یک شنبه 27 تیر 1389, 03:03 صبح
میدونستم سوالم احمقانه س، یه تیکه کدم داره چرت و پرت تحویل میده دارم خط به خط بررسیش می کنم ببینم مشکل کجاست، دهنمو سرویس کرده

هیچ سوالی احمقانه نیست! :چشمک: اگه نتونستی مشکل رو حل کنی، کد رو بذار ببینیم کجاش مشکل داره...

hueman
یک شنبه 27 تیر 1389, 03:34 صبح
ممنونم دوست گلم، حل شد
یه حرف بی ربط: آواتارتو عوض کن برادر من!
دور روزه تنها تو یه خونه درندشت هی دارم کد می نویسم و تو این دو روز نخوابیدم، سی ثانیه به آواتارت خیره شدم کم مونده بود سکته کنم عزیز!:افسرده::افسرده:

LORD AELX
یک شنبه 27 تیر 1389, 04:07 صبح
ممنونم دوست گلم، حل شد
یه حرف بی ربط: آواتارتو عوض کن برادر من!
دور روزه تنها تو یه خونه درندشت هی دارم کد می نویسم و تو این دو روز نخوابیدم، سی ثانیه به آواتارت خیره شدم کم مونده بود سکته کنم عزیز!:افسرده::افسرده:

بهه!! :لبخندساده: من یه هفته است تقریبا نخوابیدم!!! :گیج: فکر کردی قیافم برای چی این شکلی شده؟!! :لبخند: