PDA

View Full Version : افزودن یک رکورد بین رکوردهای قبلی

ali190
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:12 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید
چطور میشه در بین تعدادی رکورد ، یک رکورد را بگونه ای اضافه نمود که نظم و ترتیب کلی رکوردها بهم نریزد.
مثال زیر را ملاحظه فرمائید:
http://www.banoblog.com/up/file/1343258987.jpg حرف b به جای حرف c مینشیند http://www.banoblog.com/up/file/1303742810.jpg
ولی انسجام و نظم کلی رکوردها حفظ میشود
فرض کنید در یک لیست باکس کلیه رکوردها موجود میباشند و با انتخاب رکورد مورد نظر رکورد جدید بین رکورد انتخابی از لیست باکس و رکورد بعدش مینشیند ولی ترتیب و نظم رکورد ها بهم نمیریزد و ID رکورد جدید واردشده عدد بین دو رکورد (رکورد انتخاب شده و رکورد بعد از آن ) را بخود میگیرد.
ممنون

mazoolagh
یک شنبه 27 تیر 1389, 11:54 صبح
اول اینکه وقتی فیلد autonumber دارین مقدارش دست شما نیست

رکوردها بصورت فیزیکی بترتیب اضافه شدن به ته جدول اضافه میشن (که اون هم دست شما نیست) و ترتیب منطقی اونها رو با order by مشخص میکنین

ali190
یک شنبه 27 تیر 1389, 12:39 عصر
باسلام
فرض کنید برای رفع این مشکل از atonumber استفاده نشه و یک مکانیزم دیگه جهت شماره زنی استفاده شود

alirezabahrami
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:35 عصر
باسلام
فرض کنید برای رفع این مشکل از atonumber استفاده نشه و یک مکانیزم دیگه جهت شماره زنی استفاده شود
سلام ali190 !
نمونه ضميمه را ببين !
موفق باشيد

ali190
یک شنبه 27 تیر 1389, 18:12 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان
جناب بهرامی عزیز ممنون و متشکر از نمونه ای که گذاشتید و وقتی که صرف کردید
هدفم از ارائه سئوالم رو واضحتر مطرح میکنم
فرض کنید در یک دیتابیس شما میخواهید خرابی های یک ماشین رو درج کنید (سابقه تعمیراتی) که در اینجا جهت هر رکورد یک id نیز وجود دارد فرض کنید در این درج اطلاعات شما 20 عیب رو به ترتیب وقوعشون درج کردید بعد از ثبت اطلاعات متوجه میشید که یک عیب رو یادتون رفته که ثبت کنید و این عیب بعد از عیب 3 رخ داده (پس در نتیجه این عیب باید بعد از عیب3 درج شود با شماره id چهار و تعداد عیوب شما میشود 21 ) برای اینکار باید یک پروسه را اجرا نمود وگرنه کاربر باید رکوردهای آخر تا 4 را حذف کند و دوباره اطلاعات را وارد کند.
ممنون

ali190
یک شنبه 27 تیر 1389, 18:45 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید خدمت همه
موفق شدم خواسته ام رو عملی کنم
نمونه رو جهت استفاده سایر دوستان قرار میدم
از جناب بهرامی عزیز هم کمال تشکر رو میکنم که همیشه به نحو احسن برای کمک به بقیه وقت صرف میکنند.
ممنون و متشکر