PDA

View Full Version : سوال: تغییر در textbox

mostafa272
یک شنبه 27 تیر 1389, 13:13 عصر
با سلام

حتما وقتی میخواهید تو گوگل سرچ کنید اینو دیدید که وقتی یکی دو حرف رو می نویسید کلمات مشابه نمایش داده میشه.حالا من می خوام textbox یه همچین کاری کنه می دونم که از رویداد textchanged باید استفاده کنم مشکلم فقط اینه که نمی دونم چه طور کلمه ها رو مثل یه لیست تو تکست بکس نشون میده .از خاصیت autocomplete هم میخواستم استفاده کنم ولی دیدم که این خودکار تکست بکس رو پر میکنه و کلمات مشابه رو به طور لیستی نشون نمیده .لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

Mohandes2009
یک شنبه 27 تیر 1389, 13:30 عصر
با سلام

حتما وقتی میخواهید تو گوگل سرچ کنید اینو دیدید که وقتی یکی دو حرف رو می نویسید کلمات مشابه نمایش داده میشه.حالا من می خوام textbox یه همچین کاری کنه می دونم که از رویداد textchanged باید استفاده کنم مشکلم فقط اینه که نمی دونم چه طور کلمه ها رو مثل یه لیست تو تکست بکس نشون میده .از خاصیت autocomplete هم میخواستم استفاده کنم ولی دیدم که این خودکار تکست بکس رو پر میکنه و کلمات مشابه رو به طور لیستی نشون نمیده .لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

شما بهتره از یه Combo Box استفاده کنی خیلی بهتره:چشمک:

Masoome_das
یک شنبه 27 تیر 1389, 14:28 عصر
شما باید از Combox استفاده کنید و اون را ب یک DataSourc وصل کنید یک پروسیجر در sql بنویسید
که کلمات مشابه را برایتان پیدا کند بعد از همان خوصوصیت textchage استفاده کنید و کاراکتر ورودی را به پروسیجر بفرستید اما با این رفتار براساس اولین کاراکتری که وارد می شود جستجو می کند نه یک کلمه یعنی کل کلماتی که با اولین حرف ورودی شروع می شود را نمایش می دهد.

vandermond
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:43 عصر
سلام دوست عزيز
لطفا قبل از مطرح كردن سوال جستجو كنيد. همين چند روز پيش پرسيده شده بود. قبلا هم كه ...
اجمالا اينكه بايد از AutoComplete استفاده كنيد. خودتون روش كار كنيد و جستجو كنيد حل ميشه.

Sirwan Afifi
یک شنبه 27 تیر 1389, 23:42 عصر
سلام دوست عزیز این مقاله رو بخون مشکلت حل می شه