PDA

View Full Version : قبول سفارش یک سایت گرافیکی؟

Web.Designer01
یک شنبه 27 تیر 1389, 13:15 عصر
سلام دوستان
دوستان به من پيشنهاد انجام يه پروژرو دادن،راستش اين اولين پيشنهاد منه و موندم چه جوابي بدم:لبخند:
پروژه سفارش يه سايته ،قراره که فقط روي ظاهرش کار بشه،چون کارفرماي بنده خواننده هستن و یه سایت ساده و البته خوشکل میخواد که اخبار خودش ، تاریخ اجرای کنسرتاشو و ... بذاره رو سایتش.
خودش خيلي از سايت بهنام صفوي خوشش اومده بود:
http://www.behnam-safavi.com/
ولي مشکل اينجاست که من هيچي فلش بلد نيستم،شما اگه يه سر به سايت همين بهنام صفوي بزنيد؛ميبينيد که واقعا هيچي نداره تازه لودشم طول ميکشه.
سوال من اینجاست که میشه فلشو تو یه هفته یاد گرفت و یه سایتی مثه همین سایت بهنام صفوی طراحی کرد؟!
و اگه نه میشه با جی کوئری اینکارو انجام داد؟
البته خیلی هم جی کوئری بلد نیستم ولی اونو میتونم یه کاریش کنم.
راستش من هنوز جواب ندادم به ایشون و قراره تا آخر امروز یا نهایت فردا صبح خبرشو بهشون بدم،به خاطر همین ممنون میشم هرچی سریعتر جواب بدید.
راستی اگه شما بودید برای طراحی این سایت چقد وقت میخواستید و چقد هزینه دریافت میکردید؟ و کلا اگه جای من بودید(سابقه طراحی سایت فلش رو نداشتید) این سفارشو قبول میکردید یا نه؟
با تشکر

salehbagheri
یک شنبه 27 تیر 1389, 13:58 عصر
با JQuery خیلی بهتر میشه طراحی کرد ...

چون فقط از قابلیتهایی از فلش استفاده شده که JQuery هم اونها رو داره ...

یه همچین سایتی ظاهرش یه هفته وقت می بره و محتویاتش کمتر از یه هفته ... البته اگه نسبتاً مطالبش استاتیک باشه ...

Web.Designer01
یک شنبه 27 تیر 1389, 14:20 عصر
با JQuery خیلی بهتر میشه طراحی کرد ...
چون فقط از قابلیتهایی از فلش استفاده شده که JQuery هم اونها رو داره ...

جناب باقری ممنون از جوابتون.:لبخندساده:
پس خیلی خوب شد!،از بابت فتوشاپ و طراحی لوگو و کارهای اینجوری مشکلی ندارم،تازه اگه با JQuery درسش کنم سرعتشم خیلی بالاتره و طرف کلی حال میکنه چون خیلی نگران سرعتش بود.

یه همچین سایتی ظاهرش یه هفته وقت می بره و محتویاتش کمتر از یه هفته ... البته اگه نسبتاً مطالبش استاتیک باشه ...
در کل دو هفته ازش میتونم وقت بگیرم،فقط میشه در مورد قیمتشم یه توضیح بفرمایید که چقد میشه حدودا؟

ehsanes
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:35 عصر
سلام

اگه با فلش می خوای بگو من انجام بدم (فول فلش)

eshpilen
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:52 عصر
این هنرمندا بدجوری به سایت فول فلش علاقه دارن. ظاهرا باهم چشم و هم چشمی میکنن.
البته از اینطور سایتها من هرچی دیدم خیلی محدود هست محتویات و کاراییشون، و فقط چنتا جلوهء ظاهری همون اولش دارن؛ فکر میکنم بخاطر سختی کار افزایش محتویات و کارایی با فلش باشه (اصلا فلش برای چنین کاربردهایی ساخته نشده که).

سوال من اینجاست که میشه فلشو تو یه هفته یاد گرفت و یه سایتی مثه همین سایت بهنام صفوی طراحی کرد؟!
در یک هفته نه.

اینقدر هم خودت رو تحت رودربایستی و فشار کاری قرار نده.
اگر میخوای برنامه نویسی وب بکنی از پایه شروع کن و از پروژه هایی که بلدی و میتونی و برات راحته.
قبلا چیکار کردی در این زمینه؟ پروژه ای چیزی داری؟ چه چیزایی بلدی؟

Web.Designer01
یک شنبه 27 تیر 1389, 20:12 عصر
این هنرمندا بدجوری به سایت فول فلش علاقه دارن. ظاهرا باهم چشم و هم چشمی میکنن.

این طرف اصلا نمیدونه فلش چیه جی کوئری چیه که!البته خوب طبیعی هم هست دیگه نبایدم بدونه،فقط میگه یه سایت میخوام مثه بهنام صفوی.در مورد چشم و هم چشمی هم حق با شماست،از سایت بگیر تا تیپ و قیافه و صدا و... با هم کل کل دارن.

فکر میکنم بخاطر سختی کار افزایش محتویات و کارایی با فلش باشه

والا من این جملتو چند بار خوندم ولی چیزی نفهمیدم!

اینقدر هم خودت رو تحت رودربایستی و فشار کاری قرار نده.
اگر میخوای برنامه نویسی وب بکنی از پایه شروع کن و از پروژه هایی که بلدی و میتونی و برات راحته.

رو در واسی که با کسی ندارم،مسئله اینجاست که دوس ندارم بهش نه بگم!
چون اگه اینو انجام بدم مطمئنا از طریق اون میتونم چندتا پروژه دیگه بگیرم.

قبلا چیکار کردی در این زمینه؟ پروژه ای چیزی داری؟ چه چیزایی بلدی؟

در این زمینه هیچ کار!
یعنی همون طور که گفتم سابقه طراحی سایتای اینجوریو ندارم ولی با Asp.net&C# چند تایی سایت درست کردم که خب رو ظاهرش اصلا کار نکرده بودم.

salehbagheri
یک شنبه 27 تیر 1389, 21:14 عصر
ببینید در این موارد این سلیقه شماست که حرف اول رو میزنه ...

مثلا این انیمیشن رو فقط با CSS ساختند و از JQuery و Flash استفاده نشده ...
http://line25.com/wp-content/uploads/2010/webkit-flip/demo/index.html

شما اگه سلیقه نداشته باشی نه تنها با فلش بلکه با بهترین نرم افزار انیمشن سازی هم شاید نتونی یه صفحه Dynamic زیبا داشته باشی.

اما وقتی سلیقه به خرج بدید با همین Css هم میشه سایتهایی ساخت که از سایتهای فلش 100 برابر بهتر و بهینه تره ...

در مورد قیمت هم نمیتونم نظر بدم چون متاسفانه هر قدم که به چپ و راست بردارید میتونه رو قیمت تأثیر داشته باشه ...
شمال تهران یه قیمته جنوب یه قیمته شهرستان یه قیمته ...

نظرمن که 500 هزار تومان هست. اما اگه دست من باشه خوب روش کار میکنم.

ehsanes
یک شنبه 27 تیر 1389, 21:54 عصر
سلام
من فکر کردم که می خوای بدی کسی برات طراحی کنه ؟

اما اگه خودت می خوای طراحی کنی از تمپلیت ها آماده با موضوع موزیک رپ و... هست میتونی استفاده کنی فقط باید ادیت کنی من نمونه آماده زیاد دارم اگه خواستی بگو چند نمونه قرار بدم (تمپلیت های پولی سایت مونستر)
هر سوالی هم در زمینه فلش داشتی pm بزن
همون طور که آقای باقری گفت قیمت هم 500 هزار تومان بگیر

shirin_sh1024
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:01 عصر
سلام
من اون سایت فلش رو که دیدم برام سئوال پیش اومده که اصولا این سایت های فول فلش رو چطوری میسازند؟ نرم افزار خاصی داره؟ من تو سایت قسمتی در مورد فلش پیدا نکردم اگه کسی آشنایی داره ممنون میشم یه کم راهنمایی کنه در این مورد
به نظر شما سایت هایی مثله سایت همین خواننده ها و ... که بیشتر تاکیدش روی گرافیک و ظاهرشه و کدنویسی خاصی نداره بهتر نیست با همین فلش که فکر میکنم طراحی باهاش ساده تر باشه نوشته بشه؟ (این سئوالم از دوستانیه که میگن CSS کار بشه یا jqury)
ممنون

hamid1988
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:34 عصر
من اون سایت فلش رو که دیدم برام سئوال پیش اومده که اصولا این سایت های فول فلش رو چطوری میسازند؟ نرم افزار خاصی داره؟

Adobe Flash یا نرم افزارهای Flash site builder (در گوگل جستجو کنید زیاده)

به نظر شما سایت هایی مثله سایت همین خواننده ها و ... که بیشتر تاکیدش روی گرافیک و ظاهرشه و کدنویسی خاصی نداره بهتر نیست با همین فلش که فکر میکنم طراحی باهاش ساده تر باشه نوشته بشه؟ (این سئوالم از دوستانیه که میگن CSS کار بشه یا jqury)
ممنون

در ایران مده که وبسایت هنرپیشه ها یا خواننده ها با فلش طراحی شده که البته با سرعت کمی که اینترنت ایران داره و لود سنگین این فلش ها، دلیلی کاملاَ غیر منطقیه!
به نظرم یه جورایی رفع تکلیف می کنند.
هنرپیشه های ما با ایجاد سایت فقط میخان نشون بدن که سایت دارند، نه اینکه مثلاَ برنامه های کاریشون رو بزنند یا اینکه با طرفداراشون رابطه برقرار کنند.
شما این (http://www.madonna.com/)و این (http://www.paramore.net/)سایت رو با سایت خوانندگان ما مقایسه کنید، چند روز دیگه دوباره به این سایتها برید می بینید محتواشون تغییر عمده ای کرده.

eshpilen
یک شنبه 27 تیر 1389, 23:26 عصر
والا من این جملتو چند بار خوندم ولی چیزی نفهمیدم!

میگم طراحی یه سایت که محتویات دینامیک داشته باشه و تعامل و اینها با فلش خیلی سخته.
مثلا فکر کنید یه CMS رو بخوایم تماما با فلش درست کنیم :لبخند:
داریم؟ :متفکر:

Keramatifar
یک شنبه 27 تیر 1389, 23:33 عصر
دوست عزیز
اگه شما طبق گفته ی خودتون سر کلاسهای من شرکت کردید دیگه نباید الان بپرسید چند قیمت بدم !!!!
اگر نمونه کار قابل دفاعی دارید حداقل 2 میلیون تومان و اگر ندارید یک و نیم میلیون تومان و اگر خواستی حتما کار رو بگیری و از دست ندی میتونی تا 1 میلیون تومان هم قبول کنی، کمتر از این منطقی نیست...
سایت رو هم با CSS و نهایتا Jquery طراحی کن (و به شدت از فلش پرهیز کن) و فقط سعی کن با استفاده از سلیقه و مواردی مثل روانشناسی رنگها در طراحی وب نظر کارفرما رو جلب کنی ...
موفق باشید