PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک متن در Textbox

sabernevis
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:44 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان عزیز
یه سوال داشتم در رابطه با نمایش یک متن در تکست باکس ، به صورتی که متن از یک طرف تکست باکس وارد بشه ( متن متحرک ) و از طرف دیگه خارج .
اگه دوستان میتونن راهنمایی کنن . ممنون .:چشمک:

rasoul2023
یک شنبه 27 تیر 1389, 15:58 عصر
سلام دوست عزیز شما در نظر دارید که یک متن روی فرم حرکت کنه یا اینکه متن داخل یه تکست باکس ؟ اگه قراره روی فرم حرکت بکنه که مناسبترین روش به نظر من استغاده از لیبل هستش شما باید مقادیر X را برای حرکت طولی و Y را برای حرکت در عرض با یک تایمر که سرعت حرکت را تعیین میکنه تغییر بده .

و در صورتی که متن داخل یه تکست باکس را قصد دارید حرکت بدید من تا حالا ندیدم جایی ولی شدنی هستش .

sabernevis
یک شنبه 27 تیر 1389, 16:09 عصر
ممنون رسول جان از راهنماییتون ، اما من میخوام متن داخل یه Text box رو حرکت بدم نه روی فرم ، حرکت یک شئ مثل یک لیبل و ... با استفاده از تغییرات در location امکان پذیره اما برای محتوای یک متن انجام نمیشه ، یا اگر هم میشه از دامنه ی اطلاعات من خارجه .

باز هم تشکر میکنم و اینکه اگه طرح یا ایده دیگه ای به نظرتون رسید استفاده میکنیم . :چشمک:

voodoo01
یک شنبه 27 تیر 1389, 16:21 عصر
با سلام
میشه یک اریه مثلا 20 تایی تعریف کرد
خود متن + Space
و در هر بار چرخش Timer مقدار آریه یک شیفت به راست بشود برای متون انگلیسی و کل حلقه در textbox چاپ شود

dim temp as string =data(19) l
for i as integer=0 to 18
data1(i+1)=data(i) l
next
data1(0)=temp

karim_medusa
یک شنبه 27 تیر 1389, 17:23 عصر
از space استفاده کنید
یک کاراکتر یک کاراکتر فضای خالی رو می تونید کم و یا زیاد کنید . یعنی به ابتدای متن موجود در تکست باکس با کمک تایمر فضای خالی اضافه کنید تا وقتی که کامل از دید خارج بشه. بعد می تونی فضا ها را حذف کنید تا دوباره دیده بشه.

sabernevis
یک شنبه 27 تیر 1389, 20:25 عصر
برنامی زیر رو تازه نوشتم
متن از یک طرف وارد میشه و پس از نمایش از طرف دیگه خارج میشه
ممنون از راهنماییهاتون

دانلود کنید و استفاده کنید در بعضی مواقع به درد میخوره .:چشمک: