PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده صحيح از Linq

para2x2
یک شنبه 27 تیر 1389, 16:17 عصر
سلام به دوستای عزیز
من یه سوال در مورد نحوه استفاده درست از Linq داشتم .
همه می میدونیم که برای نوشتن یه برنامه قدرتمند (که از بانک اطلاعاتی استفاده می کنه ) یکی از مهمترین نکات قدرت انعطاف پذیری برنامه در اتصال به بانک اطلاعاتی یه.
در استفاده از Linq ما خیلی راحت مییام تیبل مون رو درگ می کنیم میندازیم تویه Linq , دیگه ...

در حالی که در ADO.NET ما یه مدیریت درستی داشتیم روی نحوه برقرای ارتباط با بانک .

حالا فرض کنیم یه برنامه من با همین روش درگ کردن تیبل (Linq ) نوشتم .
من می خوام بدونم که آیا مثلا این برنامه اگه رفت تویه شبکه و روی یک کلاینت اجرا شد در حالی که بانک روی سرور بود چه اتفاقی میوفته ؟؟؟:متفکر:
به نظر میاد که برا استفاده درست باید این تنظیمات اتصال (Conection String) با مدیریت خودمون و یا بصورت Input از کاربر دریافت بشه و یه اتصال برقرار بشه و در تمام Application از اون استفاده شه مثلادر MainForm مون یه شی از کلاس همون Linq با تنظمات دستی درستی کنیم و تویه تمام فرم های دیگه ازون استفاده کنیم ؟؟
حالا دوستان و برنامه نویسان حرفه ای ما بگن :
آیا همچین چیزی درسته ؟ یا ممکنه کلاس می نویسن ؟ یا هرچیزی خلاصه خودتون چی کار می کنین ؟

para2x2
یک شنبه 27 تیر 1389, 16:21 عصر
دوستان كسي نظري نداره ؟

voodoo01
یک شنبه 27 تیر 1389, 16:30 عصر
دوست عزیز تمام چیزهایی که گفتین درست است
به طور مثال در یک Application که دارای قفل سخت افزاری Tiny هست که میتوان ConnactionString را داخل قفل ذخیره نمود و در هر باراجرا نام سرور نام کاربر و کلمه عبور را از داخل قفل خواند یا از Registry استفاه نود یا همون Class مد نظر شما یا هزاران روشی که به نظر شما میرسه

با احترام فراوان
Voodoo

karim_medusa
یک شنبه 27 تیر 1389, 17:59 عصر
خود linq از فایل config می خونه مگه نمی دونی!
وقتی یک جدول رو درگ می کنی یک کانکشن استرینگ درون فایل کانفیگ اون پروژه اضافه می کنه .
برو بررسیش کن .

para2x2
یک شنبه 27 تیر 1389, 20:32 عصر
خيلي خوبه
ولي يه چيزي ...
به فرض اينكه نياز باشه من تنظيمات اتصال به بانك رو با (Conecction String) تغيير بدم ، اونوقت من بايد در Main Form يك شي ا ز اين كلاس Linq بسازم كانكشن اون رو open كنم تا بتونم تويه فرم هاي ديگه هم از اون استفاده كنم (راه ديگش اينه كه دردسر بررسي نحوه اتصال و خود اتصال رو تويه هر فرم داشته باشم ) كه آيا باز كردن اتصال در شروع برنامه تا پايان برنامه كاره درستيه ؟

karim_medusa
یک شنبه 03 مرداد 1389, 11:35 صبح
من نمی دونم درد سر چی چی داره !
هر وقت خواستی به بانک کانکت شی این بنویس :

using (MyDataContext db = new MyDataContext())
{
db.Books.InsertOnSubmit(book);
db.SubmitChanges();
}

para2x2
یک شنبه 03 مرداد 1389, 15:53 عصر
این یه راه حل مقطعی هس .
نظرم اینه که بتونیم کانکشن استرینگ رو تغییر بدیم ، این کانکشن استرینگ هم تویه کانفیگ هست و هم تویه setting .در حالی که اونی که تویه setting هست ، غیر قابل تغییر هست