PDA

View Full Version : مبتدی هستم، کنسول بنویسم یا ویژوال

hesam67_b
یک شنبه 27 تیر 1389, 19:20 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز و البته جدید.
تازه شروع به فراگیری زبان #C کردم.
راستش من با توجه به کتابی که دارم میخونم و نمونه برنامه هایی که دیدم، بیشتر و میشه گفت اکثرا به صورت کنسول نوشته شده بود.

میخواستم بدونم آیا فرقی میکنه من که مبتدی هستم کنسول بنویسم یا ویژوال؟
کدوم بهتره؟

و اما سوال فرعی من: چند وقتی میشه شروع کردم. وقتی کدهای برنامه های آماده رو میبینم هیچی سر در نمیارم. میدونم کد مربوط به چی هست ولی نمی دونم چطوری اینا رو نوشتن.
به نظر شما طبیعی هستش ؟
چند تا برنامه خیلی کوچیک نوشتم اما اصلا از روی اصول نبوده. فقط سعی داشتم خطاها را بطرف کنم حالا به هر روشی که شده. واسه همین کدهای برنامه واقعا خنده داره!!

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن و نظراتشون رو بگن. همیشه دوست دارم از دیگران چیزی یاد بگیرم :قلب:

mbsmbsmbs
یک شنبه 27 تیر 1389, 19:27 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز و البته جدید.
تازه شروع به فراگیری زبان C#‎ کردم.
راستش من با توجه به کتابی که دارم میخونم و نمونه برنامه هایی که دیدم، بیشتر و میشه گفت اکثرا به صورت کنسول نوشته شده بود.

کدوم بهتره؟

و اما سوال فرعی من: چند وقتی میشه شروع کردم. وقتی کدهای برنامه های آماده رو میبینم هیچی سر در نمیارم. میدونم کد مربوط به چی هست ولی نمی دونم چطوری اینا رو نوشتن.
به نظر شما طبیعی هستش ؟
چند تا برنامه خیلی کوچیک نوشتم اما اصلا از روی اصول نبوده. فقط سعی داشتم خطاها را بطرف کنم حالا به هر روشی که شده. واسه همین کدهای برنامه واقعا خنده داره!!

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن و نظراتشون رو بگن. همیشه دوست دارم از دیگران چیزی یاد بگیرم :قلب:

به نظر من تو محیط ویژوال بهتره ولی زیاد هم فرقی نمی کنه
مشکلی نداره طبیعیه یکم که کار کنید راه می افتید

sia_2007
یک شنبه 27 تیر 1389, 19:38 عصر
یا برو سر کلاس درست . حسابی
یا کتاب درست و حسابی بخون

hesam67_b
یک شنبه 27 تیر 1389, 19:42 عصر
یا برو سر کلاس درست . حسابی
یا کتاب درست و حسابی بخون

سلام.
مرسی از راهنمایی.
والله فعلا پول کلاس خوب رو ندارم.
فعلا دارم کتاب های آقای هاشمیان و دایتل رو میخونم.
آیا کتاب خاصی در نظر دارین؟

amir-yeketaz
یک شنبه 27 تیر 1389, 20:42 عصر
سلام.
مرسی از راهنمایی.
والله فعلا پول کلاس خوب رو ندارم.
فعلا دارم کتاب های آقای هاشمیان و دایتل رو میخونم.
آیا کتاب خاصی در نظر دارین؟
این دو کتاب خوبن ولی خوب یه کدوم باید مرجعتون باشه ولی هیچ کتاب کامل نیست و باید در کنارش مقالات زیادی بخونید و اگر سوالی از جایی دارین بیاین بپرسین (اینجا که برای سوال پرسیدن خیلی خوبه (به خاطر فعالیت بالایه این بخش!) )
در مورد کنسول و ویژوال هم باید بگم اگه خیلی مبتدی هستین و اصلا هیچ اشنایی با شی گرایی ندارین از آنجا که سی شارپ کاملا شی گراست از کنسول استفاده کنید ... البته اکثر کتاب های آموزشی قسمت آموزش شی گراییشون تو محیط کنسوله ...

s.khoshfekran
یک شنبه 27 تیر 1389, 20:50 عصر
به نظز من اگه مبتدی هستین کنسول بنویسین چون باعث میشه تمام فکرتون رو به کد نویسی مشغول کنین و از حاشیه دور میشین!
درضمن سعی کنید از همین اول به جای اینکه همش کدهای دیگرو ببینین سعی کنین خودتون بنویسین اینجوری قویتر میشین و خودتونو به کدهای آماده آدت ندین
کتاب آقای احمدزاده خیلی خوبه!

sia_2007
یک شنبه 27 تیر 1389, 22:26 عصر
Pro C# 2010 and the .NET 4 Platform Fifth Edition
Professional C# 4 and .Net 4
C# 4.0 IN A NUTSHELL

سعی کن در کنار #C ؛ HTML و CSS و ASP.Net رو هم یاد بگیری

mahdi_7610
یک شنبه 27 تیر 1389, 23:53 عصر
فعلا به نظر من از کنسول استفاده کن تا با نحوه کد نویسی اشنا بشی .برای این که از کد نویسی خسته نشی در کنارش میتونی توی حالت ویژوال هم برنامه بنویسی .

اینکه از خیلی از کدها فعلا سر در نیاری طبیعی هست . نا امید نشو و ادامه بده . چون رفته رفته که کتاب و مقاله بخونی از همشون سر در میاری .

نیاز به کلاس رفتن هم نیست . اگه هم رفتی چه بهتر . ولی بهتره کتاب و مقاله زیاد بخونی . دیدن سورس برنامه ها هم خیلی میتونه کمکت کنه . خوندن سوالات دوستان و جوابهایی که به اونها داده شده توی همین فرم هم میتونه خیلی مفید باشه .

محسن شامحمدی
چهارشنبه 30 تیر 1389, 17:46 عصر
من اول که بلد نبودم همش تو کنسول کد مینوشتم ولی بعد یه مدت به این نتیجه رسیدم که حتی برای یادگیری هم از صفحه زشت و سیاه برنامم رنج میبرم.
از اون موقع رفتم و یادگیری و پروژه های واقعی ام همه رو توی محیط ویژوال انجام دادم.
واسم جالب تره

hesam67_b
شنبه 02 مرداد 1389, 12:34 عصر
مرسی از همه دوستان خوبم که راهنمایی کردن.
ولی به نظر شما کنسول نوشتن وقت گیر نیست؟

یعنی آدم رو درگیر حاشیه ها نمیکنه؟

مخصوصا که من به شدت به نوشتن برنامه های ویندوز علاقه دارم. یعنی برنامه هایی که نیاز به فرم و دکمه و خلاصه رابط گرافیکی دارن.

خیلی وقت آدم سر نوشتن این چیزها گرفته میشه

میلاد قاضی پور
شنبه 02 مرداد 1389, 13:31 عصر
به نظر من کنسول رو هم باید بلد باشی. بالاخره زشته یه برنامه نویس سیشارپ باشی و وقتی کسی در مورد برنامه کنسولش ازت کمک میخواد بگی نمیدونم . اما الا بهتره بری از هرجاش که دوست داری یاد بگیری. اگه بخوای خودت رو متقاعد کنی که از جاهایی که دوست نداری شروع کنی رفته رفته ذوق و شوقی هم که برای یادگیری قسمتهای دلخواهت داری از بین میره . یه پروژه نسبتا متوسط مثل حسابداری مدرسه شروع کن و سی شارپ رو باهاش یادبگیر. همینطور که داری جلو میری مفاهیم پیچیده رو هم مطالعه کن.
بعد از اینکه سینتکس ها رو یادگرفتی پروژه رو شروع کن تا ارورها رو هم بشناسی. ارورشناسی مهارت خیلی مهمی هست. موفق باشی.

hesam67_b
یک شنبه 03 مرداد 1389, 18:33 عصر
به نظر من کنسول رو هم باید بلد باشی. بالاخره زشته یه برنامه نویس سیشارپ باشی و وقتی کسی در مورد برنامه کنسولش ازت کمک میخواد بگی نمیدونم . اما الا بهتره بری از هرجاش که دوست داری یاد بگیری. اگه بخوای خودت رو متقاعد کنی که از جاهایی که دوست نداری شروع کنی رفته رفته ذوق و شوقی هم که برای یادگیری قسمتهای دلخواهت داری از بین میره . یه پروژه نسبتا متوسط مثل حسابداری مدرسه شروع کن و سی شارپ رو باهاش یادبگیر. همینطور که داری جلو میری مفاهیم پیچیده رو هم مطالعه کن.
بعد از اینکه سینتکس ها رو یادگرفتی پروژه رو شروع کن تا ارورها رو هم بشناسی. ارورشناسی مهارت خیلی مهمی هست. موفق باشی.
مرسی دوست خوبم.
توی انجمن در مورد یادگیری Syntax زیاد خوندم.
میشه توضیح بدین این Syntax چی هست ؟ و از کجا باید اون رو یاد گرفت؟

ostovarit
یک شنبه 03 مرداد 1389, 19:40 عصر
کدوم بهتره؟

جفتش رو باید بلد باشی ولی عملا تو محیط ویژال کارتو میکنی کنسول معمولا برای شروع یادگیری خوبه...

به نظر شما طبیعی هستش ؟

منم دقیقا همین جور بودم بهترین کار اینکه اوایل کد ها رو که کاربرد زیادی دارند حفظ کنی و رفته رفته کدهای جدیدی رو حدس بزنی یعنی برای مثال شما یک سری متد رو حفظی بعد برای یک عملی حدس میزنی که متدش چه نامی داره و جستجو میکنی این روشی بود که من اوایل استفاده میکردم و جواب میداد هر چی هم بلد نیستی تو گوگل سرچ کن حتما هست مطمئن باش هر سوالی که واسه تو پیش بیاد برای میلیون ها نفر دیگه قبلا پیش اومده و این خوبه ... اگرم پول کلاس نداری زیاد چیزی از دست ندادی چون کلاس فقط شروع کار هست شما باید خودت پیش بری البته اهمیت یک سیستم آموزشی خوب رو کم نمیدونم ولی اول و آخرش خودت باید بخونی ...
تو سایت زیر کتابهای فارسی و لاتین برای سی شارپ و دیگر زبان ها هست:
www.ostovarit.com
موفق باشی