PDA

View Full Version : مشکل با خواندن بارکد در محیط وب

Hossein Bazyan
چهارشنبه 30 تیر 1389, 20:51 عصر
سلام

هنگام خواندن بارکد، کد اینتر (13) نیز به عنوان آخرین کاراکتر ارسال میشود و همچنین پنجره History براوزر نیز باز میشود.

آیا میتوان از ارسال کد اینتر و همچنین باز شدن History جلوگیری کرد؟

saied_genius
چهارشنبه 30 تیر 1389, 22:37 عصر
سلام

از دفترچه همراه با بارکد خوان استفاده کن و اینتر آخر خواندن را بردار.

موفق باشید.

Hossein Bazyan
چهارشنبه 30 تیر 1389, 23:16 عصر
سلام

از دفترچه همراه با بارکد خوان استفاده کن و اینتر آخر خواندن را بردار.

موفق باشید.

سلام
متاسفانه بارکدخوانی که من دارم دفترچه نداره ( خیلی ساده است ) و موقع خرید هم باهاش نبود. و هیچ مطلبی هم در اینترنت در موردش پیدا نکردم .
در ضمن میخوام نرم افزاری اینکار رو انجام بدم چون نمیشه به مشتری گفت همیشه از این بارکد خوان استفاده نماید . در ضمن به این وب سایت خیلیها از نقاط مختلف دسترسی دارند و نمیشه که سخت افزاری این کار رو انجام داد.

saied_genius
پنج شنبه 31 تیر 1389, 10:40 صبح
سلام

راه حل دیگری ندارد ، ساده ترین بارکد خوان (65000 تومانی) هم یک دفترجه مانند 3 ورقی دارد که تنظیمات بارکد در آن هست. از هرجایی خریدی برو بهشون بگو بهت بدهند (حداقل از یکی دیگه کپی کنند بهت بدهند).

اما در مورد اینتر ، وقتی با سخت افزار دارد فرمان اینتر را صادر می کند ، تنها راه حل اینه که شما در صفحه مورد نظر ، جلوی اینتر خوردن را بگیرید.

فکر می کنم ، تنها راه حل با javascript باشه ، چک کنی اگر اینتر زده شد ، اتفاقی نیفتد.

موفق باشید.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 31 تیر 1389, 11:16 صبح
راه حل دیگری ندارد ، ساده ترین بارکد خوان (65000 تومانی) هم یک دفترجه مانند 3 ورقی دارد که تنظیمات بارکد در آن هست. از هرجایی خریدی برو بهشون بگو بهت بدهند (حداقل از یکی دیگه کپی کنند بهت بدهند).

سلام
من 5 سال پیش آنرا خریدم !

اما در مورد اینتر ، وقتی با سخت افزار دارد فرمان اینتر را صادر می کند ، تنها راه حل اینه که شما در صفحه مورد نظر ، جلوی اینتر خوردن را بگیرید.

فکر می کنم ، تنها راه حل با javascript باشه ، چک کنی اگر اینتر زده شد ، اتفاقی نیفتد.

موفق باشید.
منهم اینو میدونم اما کدهای جاوا رو نمیتونم بنویسم ( مشکل من با کدنویسی جاواست خیلی هم جستجو کردم نشد)

saied_genius
جمعه 01 مرداد 1389, 09:47 صبح
من نمیدونم شما چی دارید می نویسید ، چگونه دارید با بارکد کار می کنید و ...

ولی برای غیر فعال کردن submit شدن فرم بر روی textbox از کد زیر می توانید استفاده کنید.

اگر هم در سطح فرم بخواهید فعال شود بر روی فرم باید فعال کنید.

من باز هم می گویم ، نمی دانم کجا ، چطوری و ... دارید با بارکد کار می کنید.

این هم کد:

<input type="text" name="mytext" onKeyPress="return event.keyCode!=13" />موفق باشید.

Hossein Bazyan
جمعه 01 مرداد 1389, 12:36 عصر

ولی برای غیر فعال کردن submit شدن فرم بر روی textbox از کد زیر می توانید استفاده کنید.

این هم کد:

<input type="text" name="mytext" onKeyPress="return event.keyCode!=13" />موفق باشید.
سلام
میخوام در سطح فرم کلید اینتر رو غیر فعال کنم ( فقط در Textbox ) این کد هم عمل نمیکنه و بعد از خواندن بارکد قسمت History براوزر هم باز میشود.
میتوان با کلید اینتر کنار امد ولی باز شدن History رو نمیشه نادیده گرفت چون خیلی اعصاب خرد کن میشه .
خیلی هم در اینترنت جستجو کردم راهی پیدا نکردم

Hossein Bazyan
جمعه 01 مرداد 1389, 12:41 عصر

این هم کد:

سلام
میخوام در سطح فرم کلید اینتر رو غیر فعال کنم ( فقط در Textbox ) این کد هم عمل نمیکنه و بعد از خواندن بارکد قسمت History براوزر هم باز میشود.
میتوان با کلید اینتر کنار امد ولی باز شدن History رو نمیشه نادیده گرفت چون خیلی اعصاب خرد کن میشه .
خیلی هم در اینترنت جستجو کردم راهی پیدا نکردم

saied_genius
جمعه 01 مرداد 1389, 20:39 عصر
تنها مشکلی که دستگاه بارکد می تواند ایجاد کند ، مشکل اینتر و submit شدن فرم است.

اینکه history باز می شود ، یا به کد موجود جهت اسکن بر می گردد ، یا دستگاه بارکد خوان مشکل دارد.

راه حل:

با یک بروزر دیگر امتحان کنید.

موفق باشید.