PDA

View Full Version : سوال: چگونه من یک فرم در برنامه ام را با یکسری فیلد و مقدارش به یک فایل اکسل تبدیل کنم ؟

mohsenashkboos
چهارشنبه 30 تیر 1389, 21:06 عصر
چگونه من یک فرم در برنامه ام را با یکسری فیلد و مقدارش به یک فایل اکسل تبدیل کنم ؟

Jean Reno
پنج شنبه 31 تیر 1389, 12:49 عصر
معمولا مقادیر فیلدها توی اکسل ذخیره می شود به چه دلیل نیاز داری که کنترلها هم ذخیره بشن اگه فقط مقادیر رو بخوای ذخیره کنی این لینک می تونه کمکت کنه http://www.codeproject.com/KB/office/ExcelGenerator.aspx اما اگه می خوای خود کنترل ها هم ذخیره بشه بایستی کدی برای هر نوع کنترل تعیین کنی و نوع کنترل و ویژگی هایی چون اندازه و موقعیت و ... کنترل رو که در فایل Designer فرم ساخته می شه ذخیره کنی معمولا این کار رو در برنامه های فرم ساز انجام می دهند که مشخصات کنترل رو در بانکی ذخیره سازی می کنند البته امیدوارم درست متوجه منظورت شده باشم

mohsenashkboos
پنج شنبه 31 تیر 1389, 17:29 عصر
dooste aziz az rahnamaeit mamnoonam ,man be zakhire controlha niazi nadaram faghat maghadir ro mikham zakhire konam.

hamid67fathi
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:37 عصر
سلام
دوست عزيز شما بايد از Office Programing استفاده کنيد.
کار خيلی ساده اي هست.
من يک کلاس برای کار با Excel نوشتم ، اگر احتياج داشتيد ،بگيد.

mohsenashkboos
جمعه 01 مرداد 1389, 19:24 عصر
اگر لطف کنید بگذارید ممنون میشم.من در برنامم فقط میخوام مقدار یک تکست باکس رو بخونم و یک فایل اکسل ایجاد کرده و آن مقدار را در درونش ذخیره کنم ممنون میشم راه حل های را در اینجا بگذارید

hamid67fathi
شنبه 09 مرداد 1389, 10:33 صبح
سلام
شرمنده که دير شد،سرم خيلی شلوغه .
کلاس ExportToExcel رو ضميمه کردم ، يک نمونه مثال هم براتون گذشتم.

string filePath = Application.StartupPath + "\\Reports\\Report527.xlt";
FileInfo templateFile = new FileInfo(filePath);
if (!templateFile.Exists)
{
MessageBox.Show(" فايل قالب در مسير : '" + filePath + "' يافت نشد. ");
return;
}
try
{
ExportToExcel excel = new ExportToExcel(filePath);
excel.BackupCulture();
excel.CreateDoc();
string header = @"Report Title ";
excel.addData(4, 3, header, "C4", "H4", "", Color.Black);
excel.addData(2, 8, PersianDateTime.Today.ToString(), "H2", "H2", "", Color.Black);
excel.RestoreCulture();
}
catch (Exception exp)
{
MessageBox.Show(خطا بارگذاری فایل در Excel.");
}