PDA

View Full Version : خواندن از دستگاه کارت خوان

M.GhanaatPisheh
شنبه 04 تیر 1384, 15:27 عصر
اگر قبلا بحث شده ببخشید

میخوام از دستگاه کارت خوان توی محیط NET. داده ها رو بخونم
راه حل؟

روح اله معینی زاده
یک شنبه 05 تیر 1384, 08:28 صبح
سلام خدمت دوستان

خدمت دوست عزیزمون بگم ما اینجا گرد هم آمده‌ایم تا اگه کسی در زمینه‌ای کار نکرده و بقیه کار کردن، جواب بدیم و به عبارتی زکات علم محسوب بشه نه این که الکی پست ارسال کنیم تا ما هم به اندازه بقیه (کاربر نقره‌ای یا طلایی یا هر چیز دیگه) برسیم. بنابراین اگه می دونی جواب بده و اگر هم نه که جواب نده. البته با عرض پوزش از این که یه مقدار تند نوشتم.

خوب، بستگی داره که از کجا بخوای بخونی، اگه از درگاه صفحه کلید وصل می شه که من نمی دونم ولی اگه از پورت سریال باشه که فکر کنم برنامه‌ای که به همراه این نوشته‌ها فرستادم بتونه بهت کمک کنه که پورت سریال رو تشخیص بدی و اون رو بخونی.

امیدوارم مفید فایده واقع بشه.

با احترام- خدانگهدار

بابک زواری
یک شنبه 05 تیر 1384, 09:54 صبح
میخوام از دستگاه کارت خوان توی محیط NET. داده ها رو بخونم
از کارت خوان چه دستگاهی ؟ بعضی دستگاهها فرمت خاصی دارن

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:02 عصر
بابک جان اگر اشتباه نکنم شما تجربه خوبی توی این زمینه داری

اگر یکی از دستگاهها رو به عنوان نمونه بررسی کنی کمک بزرگی به من می کنی.

بابک زواری
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:31 عصر
من برای دستگاههای حضور و غیاب و شرکتهای مختلف کار کردم و ابزارهای دریافت اطلاعات اونا رو دارم
برای دستگاههای دیگه هم کم و بیش تجربه دارم اما مورد اولی خیلی کار کردم
بازم شما بفرماپید چی میل دارید ؟ :wink:
اگر بتونم دریغ نمیکنم

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:38 عصر
:kaf:
یه پرس جوجه با نون اضافه
:)

هر کدوم که تو عرف شناخته شده تره
می خوام با منطق کارت آشنا بشم

پیشاپیش تشکرات

بابک زواری
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:44 عصر
در کل شما باید پورت رو باز کنید و یک سری اطلاعات بفرستید و ما به ازای اون یک سری اطلاعات دریافت کنید . اما وقتی پورت رو باز کردید برای بعضی دستگاهها باید یک سری کد اولیه بفرستید تا دستگاه را به اصطلاح مقدار دهی کنید .
حال برای هر فرمان بایست یک کد اولیه و سپس یک کد مقدار رو به پورت ارسال کنید
مثلا برای تنظیم کردن تاریخ در ساعت حضور غیاب پس از مقدار دهی اولیه شما یک کد مثلا 115H میفرستید که دستگاه متوجه بشه که شما میخواهید تاریخ رو تنظیم کنید بعد به فرمت خاص تاریخ رو بفرستید

بابک زواری
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:52 عصر
بابا یک نیمه بیشتر نبود :flower:
من که دیگه چیزی ندارم بگم ؛ شما سوال کن

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:58 عصر
:mrgreen:
زیر پستتو خالی کردم

فعلا به hint کفایت میکنیم
:تشویق:

بابک زواری
دوشنبه 06 تیر 1384, 16:02 عصر
اگر کار جدی با دستگاههای حضور غیاب داشتی بهم بگو

habedijoo
سه شنبه 07 تیر 1384, 09:17 صبح
سلام به همگی

آقا این ماژول مایکروسافت Rs232 یه ایرادی داره . (من خیلی باهاش کار کردم )
برای خوندن اطلاعات وقتی از دستور While استفاده میکنید در ماژول اصلی یه حلقه ای هست که یه بار بیشتر از معمول اجرا می شه و گیر بیخود می ده . البته میشه با Try Catch بیخیالش شد ولی اصولی نیست .
(در ضمن که همه اطلاعات روی پورت رو هم راحت می گیره )
یه آقای آمریکایی یه روز توی سایتش شماره خط این اشکال رو نوشته بود من همون موقع کار داشتم بی خیالش شدم ولی حالا هر چی دنبالش می گردم نمی تونم بفهمم اشکال از کجاست . ( اینو هم بگم که این اشکال بخاطر اندازه یه حلقه For است . یعنی وقتی با دستور While اطلاعات رو می خونیم یکی از حلقه ها
یکی بیشتر از نیاز انجان میشه )

دستور زیر را داخل یک تایمر با فاصله زمانی کم تایپ کنید .
While (m_CommPort.Read(1) <> -1)

TextBox.Text &= (m_CommPort.InputStream(0)) & " "

End While

برای رهایی از خطا آنرا داخل Try Catch می بینید که راحت کار میکنه .

اگر کسی فهمید ما رو هم بی خبر نزاره ....

در ضمن من توی کاره Access Control هستم اگر کسی در این مورد سوالی داشت ،و اگر اگر اگر من بلد بودم در خدمتتون هستم .

موفق باشید .

alisabetian
چهارشنبه 15 فروردین 1386, 09:33 صبح
سلام دوست عزیز .
بحث RFID موضوع خیلی جالبیه که من خیلی بهبش علاقه دارم و دنبال یه سری اطلاعات در این زمینه هستم اگه اطلاعاتی داری لطف کن و در اختیار قرار بده .وبلاگ شما رو هم خوندم خیلی خوب بود اما از قرار چند وقته Update نشده .به هر حال ممنون .اگر کتاب ،سایت ،یا هر Refrence دیگه ای سراغ داری ممنون میشم در اختیارم بزاری .
موفق باشی و پیروز

sm4899
پنج شنبه 16 فروردین 1386, 09:33 صبح
با سلام
آقای زواری با ساعت آراز هم کارکرده اید ؟ روش خواندن اطلاعات از این ساعت به چه صورته ؟

r_mehrizi
یک شنبه 22 دی 1387, 09:33 صبح
سلام خدمت دوستان

خدمت دوست عزیزمون بگم ما اینجا گرد هم آمده‌ایم تا اگه کسی در زمینه‌ای کار نکرده و بقیه کار کردن، جواب بدیم و به عبارتی زکات علم محسوب بشه نه این که الکی پست ارسال کنیم تا ما هم به اندازه بقیه (کاربر نقره‌ای یا طلایی یا هر چیز دیگه) برسیم. بنابراین اگه می دونی جواب بده و اگر هم نه که جواب نده. البته با عرض پوزش از این که یه مقدار تند نوشتم.

خوب، بستگی داره که از کجا بخوای بخونی، اگه از درگاه صفحه کلید وصل می شه که من نمی دونم ولی اگه از پورت سریال باشه که فکر کنم برنامه‌ای که به همراه این نوشته‌ها فرستادم بتونه بهت کمک کنه که پورت سریال رو تشخیص بدی و اون رو بخونی.

با احترام- خدانگهدار

برنامه را ميشه بذاريد

mahnazj
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:44 عصر
سلام خدمت دوستان

با احترام- خدانگهدار

از مسئولین تشکر میکنم من هم همین مشکل رو دارم ولی درvb ,خواهشا سریعا کمکم کنید

غلامرضا شریفی
شنبه 11 مهر 1388, 09:41 صبح
اقاي alisabetian در مورد كارتخوانهاي مايفر اگر نياز به همراهي داريد در خدمت هستم

حمید صفایی
دوشنبه 03 اسفند 1388, 15:11 عصر
با سلام
اگر راجع به کارت ساعت خوان pw1100 و کدهای ارسالی و نحوه خواندن اطلاعات کمکی میتوانید بکنید ممنون میشم

saeid.memfis
دوشنبه 03 اسفند 1388, 15:23 عصر
ولی تا جایی که من اطلاع دارم نیازی نیست برای کارت خوان کاری بکنی
هر جا که فوکوس باشه همونجا مقدار رو برمی گردونه
حتی تو ورد..

zahraRazavi
چهارشنبه 05 اسفند 1388, 12:11 عصر
سلام.
من میخوام بدونم توی دلفی چطور می تونم اطلاعات را از کارت مایفر بخونم ؟
و اینکه اطلاعات را چطود میشه از پورت com خوند ؟

ممنون