PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبکه

نعیم رضاییان
شنبه 04 تیر 1384, 17:29 عصر
سلام

دوستان در این مورد چند تا تاپیک ناقص وجود داشت که هیچ کدون از این تاپیکها کامل به این بحث جواب نداده بودن من سوالم اینه که اگه بخوایم یک نرم افزاری طراحی کنیم که چند تا کاربر با چند کامپیوتر مختلف که همگی در یک شبکه قرار دارن که بتونن در اون نرم افزار Login کنن و همگی از یک دیتا بیس استفاده کنن باید برای طراحی این چنین نرم افزارهایی باید از چه نوع بانک اطلاعاتی استفاده کرد (اکسس ,SQL) یا غیره..

برای طراحی این نرمافزار که توانایی اجرا شدن در شبکه رو داشته باشه باید از کنترول خاصی استفاده کرد

اگه کسی بتونه یک مثال از برای این نرم افزار که چند نفر بتونن در یک نرم افزار Login کنن رو بزاره خیلی عالیه

دمتون گرم
مرسی :flower:

نعیم رضاییان
دوشنبه 06 تیر 1384, 14:27 عصر
حتی یک نفر هم به این موضوع علاقه ناره . بابا دمتون گرم بیان این موضوع رو کامل کنیک هر کی هر چی می دونه بگه
مرسی

بابک زواری
دوشنبه 06 تیر 1384, 15:34 عصر
دوست عزیز مهم ترین قسمت این بحث دیتا بیس اون هست
برای اینکه اکثر کنترولها رو خود دیتا بیس انجام بده اگر از sqlserver استفاده کنی
کارت خیلی راحت و بدون اشکال و سریع جلو میره ولی اکسس دمار از روزگار آدم
در میاره مخصوصا اگر تعداد کاربرات زیاد هم باشن

نعیم رضاییان
سه شنبه 07 تیر 1384, 16:24 عصر
سلام

اقا در مورد دیتا بیس بل توجه به تجربیات شما پس بهتر از sqlserver استفاده کنیم . اما برای طراحی خود نرم افزار باید از روش خاصی برای طراحی نرم افزار استفاده بشه در این مورد ممنون میشم اگه توضیح بدید

مرسی :flower:

بابک زواری
سه شنبه 07 تیر 1384, 16:44 عصر
روش خاصی که الان به ذهنم نمیرسه ولی اگر تنظیمات بانک و ارتباطت درست باشه فکر نکنم مشکلی بوجود بیاد

نعیم رضاییان
شنبه 18 تیر 1384, 08:59 صبح
میشه برنامه رو به شکلی طراحی کرد که ببینیم چه کامپیوتری با چه آدرس ای پی وارد سیستم شده اگه مثال در این مورد داردید ممنون میشم بزارید

Hamedm
شنبه 18 تیر 1384, 09:37 صبح
سلام
هیچ برنامه نویسی اضافه ای نمیخواد اصلا مثل اینکه داری برای Single User بر نامه نویسی میکنی.تنها تفاوتش با برنامه های Single User در دیتابیست است. من به شما پیشنهاد میکنم حتما از SQL Server استفاده کنید چون Access اصلا برای شبکه ساخته نشده.

میشه برنامه رو به شکلی طراحی کرد که ببینیم چه کامپیوتری با چه آدرس ای پی وارد سیستم شده اگه مثال در این مورد داردید ممنون میشم بزارید
بوسیکه توابع SQL Server خیلی راحت میتونی کارهای مشابه اینو انجام بدی.

در پناه حق موفق باشید و پر توان

mahdi_sh
شنبه 18 تیر 1384, 18:22 عصر
سلام
هیچ برنامه نویسی اضافه ای نمیخواد اصلا مثل اینکه داری برای Single User بر نامه نویسی میکنی.تنها تفاوتش با برنامه های Single User در دیتابیست است. من به شما پیشنهاد میکنم حتما از SQL Server استفاده کنید چون Access اصلا برای شبکه ساخته نشده.

بوسیکه توابع SQL Server خیلی راحت میتونی کارهای مشابه اینو انجام بدی.

در پناه حق موفق باشید و پر توان

با سلا خدمت شما

آقا خیلی خوشحالم که دوباره می بینمت و می بینم که هنوز active هستی !

آقا 1 سوال دارم

درباره توضیح بالا که از خود شماست بیشتر توضیح بدید و کتاب CD یا هر چیزی که به این موضوع برنامه نویسی تحت وب می انجامد برایم ارسال کنید. البته نه خودشون رو ها > اسماشون !

سوالم اینه که :

آقا ما چند تا user داریم با همون تعداد کامپیوتر یعنی هر نفر یک کامپیوتر داره بعد می خوام همه این کامپوترها به هم link باشن و بتونن از database های همدیگه استفاده کنن. چطور میشه ایت سیستم رو پیادش کرد ؟

مرسی و بسیار ممنون از جوابتون

با تشکر
مهدی شهابی پور