PDA

View Full Version : مبتدی: یادگیری برنامه نویسی

m.javvi
جمعه 01 مرداد 1389, 20:12 عصر
با سلام
اینجانب به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده ام می خواهم بدانم که برای یادگیری برنامه نویسی فقط کافی است که کتاب بخرم و آن را بخوانم یا کارها و راههای دیگری وجود دارد؟ و برای یادگیری زبان vb.net 2003 به چه مدت نیاز است؟

vandermond
شنبه 02 مرداد 1389, 03:38 صبح
سلام دوست عزيز
البته من مبتدي تر از اوني هستم كه بخام براي اين سوال نظر بدم ولي مطمئنا تنها راه نيست. ولي اصلي ترين راه هست به نظر من(البته لازم نيست حتما بخريد. ميتونيد از كتابهاي همين سايت كه كم هم نيستن دانلود كنيد و رايگان استفاده كنيد. گرچه چندتا كتاب هم بخريد بد نيست)
براي مدت يادگيري هم اگه پيش زمينه اي از هر زباني داشته باشيد، يادگيري زبان بعدي كار زياد سختي نيست. ولي اگه از اول ميخاي شروع كني خب شايد سخت تر و يه خورده طولاني تر باشه ولي واقعا لذت بخش هستش.

مطالب بالا تماما نظر شخصي من هستش و از مقاله و يا .... استخراج نشده.

m.javvi
شنبه 02 مرداد 1389, 11:44 صبح
چه مدتی طول میکشه که بتونم یه برنامه نویس بشم که بتونم تو بازار کار جذب بشم؟؟؟ 1 سال ؟2 سال؟ ؟؟؟؟

ali_asg
شنبه 02 مرداد 1389, 12:25 عصر
به نظر من از اول با یه کتاب خیلی خوب شروع کنی بهتره چون اکثر این کتاب ها یه برنامه ی خاصی رو دنبال می کنند و شما هم کمتر خسته میشید . معمولا توی هر کتابی بعد از یه مبحث ، تمرینی هم قرار داده که همراه با سورس هست ولی تو باید سعی کنی که خودت هم یه نرم افزاری درست کنی که همون مبحث توش باشه ولی کارش فرق کنه .

واسه برنامه نویس شدن ، زمان خاصی نیست چون سی شارپ شاخه های فراوانی داره و هرچه بیشتر اون رو بخونی توموم نمیشه .

vandermond
شنبه 02 مرداد 1389, 12:28 عصر
من خودم هنوز وارد بازار كار نشدم (هنوز رشته كامپيوتر نخوندم تا حالا (نه فني و نه دانشگاه)). ولي فكر ميكنم اگه ميري دانشگاه كه آخراش و اگه هم خودت كار كني كه به خودت ربط داره به نظر من. تلاش خودت تعيين كننده هستش ولي فكر ميكنم حداقل 2 سالي طول بكشه كه حرفه اي بشي (البته من خودم مبتدي هستم:چشمک:)